Přeskočit na obsah

praní OOPP

 • Autor: exitkaaa

  praní OOPP
  Příjemné ráno dámy. Mám prosbu, je někde nějak ošetřené, že je zaměstnavatel povinnen nechat prát popř. mít v jídelně pračku a prát si sami OOPP? Nikdy jsem to neřešila, protože to praní u nás fungovalo. Ale nyní nám to chtějí zrušit. Tak pátrám na co se odvolat. Předem děkuji za info.

  • Autor: maruš

   V jídelně pračku? Ufff. Snad tak možná v šatně personálu.

   • Autor: exitkaaa

    Brala jsem jídelnu jako celek…nejsem tak hloupá, abych měla pračku ve varně, ale byla by někde v místnosti tomu určené.

  • Autor: Peťule

   Přeji též krásné ráno a vás asi nepotěším. Máme podobný problém. Pračku sice máme, ale prát OOPP si nemůžeme z úsporných důvodů. Pereme pouze hadry a utěrky. Řešila jsem to s hygieničkou a opravdu to není nikde dané. Argumentovala jsem tím, že mi to nepřipadá moc hygienické převážet čisté prádlo v MHD, ale nepochodila jsem. Přeji větší úspěch a hezký víkend.

   • Autor: tristanka

    Tak to mi připadá úplně postavené na hlavu…nemůžete vyjít v pracovním oblečení před jídelnu, ale špinavé prádlo si můžete vozit domů prát a čísté následně vozit zpět…to je tedy logika!!
    U nás pereme, zaměstnavatel hradí prací prostředky a vůbec to neřeší..

  • Autor: rohlik

   Taktéž pereme stejně a pračka je na šatně. Přeji hezký den

   • Autor: exitkaaa

    U nás se to taky neřešilo….až nyní. Ale mě jde spíš o to, jaká vyhláška nebo zákon to určuje, že se má zaměstnavatel postarat.

    • Autor: cérka z Valašska

     K nám jezdí pán z prádelny, nachystáme mu špinavé prádlo z kuchyně, utěrky, hadry, školnice nachystá špinavé povlečení z MŠ, za týden nám to doveze v zalisovaných pytlech oprané a vyžehlené. Fakturu hradí ředitelka.
     Nemáme s tím žádný problém. A není to zas tak drahé.

  • Autor: Pekařka

   U nás si pereme sami už od roku 1996. Pračku už máme třetí v pořadí, je ve sklepě, sušíme v jednom nevyužívaném skladu. Jedna síla má praní na starosti, dává do pračky, věší prádlo, má za to nějaký osobní příplatek. Každá si pak svoje prádlo sundá a vyžehlí. Prášek na praní a aviváž platí zaměstnavatel, pořád ho to vyjde levněji než platit firmě. Hygiena bez námitek.

  • Autor: Milena+-

   Pracovní oblečení si pereme doma. Vždy tomu u nás tak bylo. Za své. Bez nároku na příplatek či prášek. Ale co divím. Od září jsme dostali befelem přípravu diet. Také bez nároku na odměnu. Hygieně je to jedno. Ředitelům je to jedno. Stěžovat si můžeme tak na lampárně. Hezký víkend

   • Autor: exitkaaa

    Sice jsem se tady ptala, kde najdu odvolání na to, že je zaměstnavatel povinnen přispívat na praní OOPP a každý mi vypisoval jak to mají. Takže jsem pátrala dál. Milenko odvolejte se na zákoník práce zákon č. 262/2006 Sb. § 104 a pak následně na předpis č. 495/2001 Sb. – Nařízení vlády, kterým se stanoví rozsah a bližší podmínky…. Je na to zákon, tak si to nenecháme líbit, ne?

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaste.

Přihlásit se