Přeskočit na obsah

praní pracovních oděvů

 • Autor: ilka

  praní pracovních oděvů
  Potřebovala bych poradit,jak máte vyřešeno praní pracovních oděvů a útěrek pro školní jídelnu.Můžou si kuchařky nosit prádlo domů na vyprání nebo to musí prát prádelna?Dáváte kuchařkám prací prášek nebo si perou prádlo na vlastní náklady.Naše jídelna vlastní prádelnu nemá.

  • Autor: Radkaa

   http://www.jidelny.cz/diskuse_show.aspx?katID=10&temaID=25270
   http://www.jidelny.cz/diskuse_show.aspx?katID=2&temaID=6429

   • Autor: Radkaa

    Tady máte dva odkazy, je tam sousta názorů.

   • Autor: hygienička

    Odpovídám po stránce hygienické:
    Na výše uvedený dotaz lze odpovědět pouze ve smyslu Nařízení ES č. 852/2004 o hygieně potravin a to, že primární odpovědnost je na provozovateli, který musí učinit opatření vedoucí k bezpečnému výrobku. V zásadě platí, že pracovní oblečení musí být čisté a prosté mikroorganizmů, které by mohly kontaminovat například pracovní plochy, pracovní náčiní, či potravinu.

  • Autor: Valentýna

   Doufejme, že se předpis změní. Ředitelé škol na něj hřeší. Nosíme prádlo i utěrky i ubrusy prát domů. Nikdo nám neplatí ani to tahání ani náklady na energie. Fasujeme 2 kg pracího prášku do roka. Spočítejte si, kolik zaměstnavatel ušetří za praní a žehlení a dopravu do prádelny.

  • Autor: raduza

   Máme na zařízení automatku a pereme a žehlíme zde. Z místnosti nám chtěli udělat přípravnu masa, ale podařilo se mně tento prostor uhájit a prostor pro maso vyčlenit jinde. Pere se u nás i ostatní prádlo ze školy, ručníky, utěrky, zástěrky a ubrusy z hodin vaření, záclony. Akorát jsme byly upozorněny při kontrole hygieny, abychom opravdu praly na co nejvyšší teploty. Odměnu za praní a žehlení nečerpáme, nahrazuje tím volné školní dny.

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaste.

Přihlásit se