Přeskočit na obsah

Příplatek za vedení

 • Autor: Maja

  Příplatek za vedení
  Pracuji ve dvou MŠ jako vedoucí ŠJ, v jedné mám příplatek za vedení a ve druhé ne. Podle zákona si myslím, že nárok na něj mám. Jak přesvědčit paní ředitelku, že jsem v právu. Díky za rady.

  • Autor: strava.,

   Násilím?

  • Autor: majaa

   Dobrý den,pokud můžete přijít o jeden p.úvazek,určitě to paní ředitelce řekněte a požádejte o příplatek.Pokud práci potřebujete,mlčte a dělejte co se po vás žádá.Máte dvě možnosti.

  • Autor: Radkaa

   Pokud jste řídící pracovník, máte nárok na příplatek za vedení http://www.mpsv.cz/ppropo.php?ID=IPB079. Možná má paní ředitelka vnitřní předpis, ve kterém je uveden počet kuchařek, který bystem měla řídit a tohoto čísla nedosahujete, ale to už je jenom moje teorie…

   • Autor: jana2

    Vnitřní předpis nemůže jít za hranu zákona, na příplatek máte národ pokud jste v organizačním řádu (pavouku) stanovena jako vedoucí.

    • Autor: Radkaa

     My, co máme na příplatky nárok, to chápeme. Ovšem paní ředitelky jsou občas všemocné, tak mě ten vnitřní předpis jen tak napadl, jako možné kouzelné řešení ředitelky, jak by to vymyslela (i mimo zákon), jenom aby nemusela příplatek dát.

     • Autor: jana2

      Radko, krásně jste to nazvala – kouzlení paní ředitelky. Ano znám to, já tomu velím, já mám pravdu! Ale tohle je opravdu právně napadnutelné, nesmíme si nechat všechno líbit.

  • Autor: Andy1

   http://www.mpsv.cz/ppropo.php?ID=IPB079#III.9.1

  • Autor: danka2

   Majo, určitě máte na příspěvek nárok. Je to podle §124 zákoníku práce. U prvního(nejnižšího) stupně řízení je to 5 – 30% z platového tarifu nejvyššího platového stupně v platové třídě, do které je vedoucí zaměstnanec zařazen. Když to vezmu podle tabulek do 31.10.2014 tak pokud jste třeba v 7.platové třídě/9. stupni (praxe do 23 let) máte základ 14360,– a příplatek za vedení z 12.stupně tj. z částky 16070 a to nejméně 5% až 30%. Zeptejte se paní ředitelky, proč ho nemáte. Požadavky na příplatky za vedení se dávají i do mzdové rozvahy a škola na ně skutečně dostane peníze.

  • Autor: Maja

   Děkuji za rady, určitě se pokusím příspěvek získat, i když to asi nebude jednoduché.

  • Autor: Pepi

   Dobrý den, prosím Vás o odborné vyjádření k příplatku za vedení vedoucí ŠJ – máme na něj nárok a nebo ne, když v katalogu prací termín vedoucí ŠJ není. Já žádný nedostávám a bylo mě řečeno že nemám nárok. Tak nevím, proč nás tak pracovně každý oslovuje na školení a nebo při kontrole, dodavatelé atd. Děkuji za odpověď.

   • Autor: jana2

    Katalog prací 2.05.06 Provozář – všeobecně pro vedoucí stravovacích zařízení. Zde si již najdete plat. třídu podle toho co konkrétně děláte. A jelikož se dá předpokládat, že řídíte práci ostatních zaměstnanců kuchyně, máte určitě nárok na příplatek za vedení, pokud tam nejste naprosto sama. Trvala bych i na zpětném doplacení.

  • Autor: Bibi

   Mam dotaz, celych 20 let jako VSJ jsem mela priplatek za vefeni urceny % . Po prichodu nove reditelky mi nejdrive priplatek snizila, pak zmrazila a nakonec odebrala. Udelala si noveho „pavouka“, kde si 3 kucharky dala pod sebe, hlavni kucharku poverila organizaci a ja zuszala jako VSJ uplne mimo. Bylo mi receno, ze na priplatek mam jako VSJ narok, jak to vlastne je? Po nastupu nove reditelky mi plat jde kazdym rokem spise dolu nez podle tabulek nahoru.

  • Autor: majdan

   Zajimavé. Co náplň práce? Tam máte napsáno, že zodpovídáte : „řídí školní jídelnu, odpovídá za její provoz a plynulý chod. Řídí vedoucí kuchařkua celý personál školní jídelny“ nebo nějak podobně ? Pokud ano, máte právo na příplatek za vedení.

   • Autor: žiži

    Vedoucí ŠJ má mít příplatek za vedení, protože zodpovídá úplně za vše co se tohoto provozu týká. Jestli si paní ředitelka dala pod sebe kuchařky, tak to nechápu ! To má paní ředitelka zdravotní průkaz? Chodí si do kuchyně kontrolovat provoz ? To má asi málo práce, když může zastoupit ved. jídelny.

  • Autor: Tara

   Dělala bych si papíry se souvislostí s provozem kuchyně a kdyby se řešilo něco organizačně, tak bych každého poslala za paní ředitelkou a když někdo onemocní, tak bych s řešením čekala také na ni a rozhodně bych si nechala upravit pracovní náplň

   • Autor: maty200

    Přesně,nechala bych vše na pí.ředitelce,máte problém – běžte za ředitelkou,nechutnávám ředitelka to vyřeší…… Ono se to lehce píše,ale skutečnost je jiná,furt máme strach se postavit.

    • Autor: žiži

     Přesně tak! Dělejte si svou administrativní práci a ostatní ať řeší ředitelka. Vždyť vlastně vedoucí nejste. Nejste za to placená. Tak nic neřešte. Jediné co řešte je náplň práce !!!
     Tu Vám musí změnit !!!

     • Autor: bibi

      Vsem dekuji za prispevky. Vidim to stejne. Dokonce jsem od p.reditelky chtela vysvetleni, kde kucharka vzala skoro 2 kg masa. Snazila se to hodit na me, ze pry je to ma prace. Kdyz jsem trvala na svem, ze ji informuji jako nadrizenou, ukoncila vse vytykacim dopisem, ze mi dala ukol vse vyresit a ten jsem nesplnila.. Normalni scifi.

     • Autor: žiži

      Milá paní BIBI, to co tu píšete, je už šikana na pracovišti.
      Je mi Vás líto, něco podobného jsem kdysi také zažívala.
      Budete to muset řešit s nadřízeným orgánem paní ředitelky, nebo s odbory. Vypadá to, že Vás chce z tohoto místa dostat pryč.

     • Autor: Bibi

      Zizi, presne jste to odhadla. Bojuji za svoje jmeno i praci, kterou jsem dosud vykonavala. Nadrizeny p.reditelky je zrizovatel MeU a ten od toho dava ruce pryc. Inspektorat prace take. Odbory? Pry je to tezke˘ Az bude po vsem asi napisi knihu˘ Drzte pesti.

     • Autor: žiži

      Já jsem si za ty léta práce ve školní jídelně zažila už ledacos. Od té doby co dali ředitelům škol obrovskou pravomoc se s námi zachází jako s povlem. Peníze které nám patří se rozdělují také jen těm co leští kliky a za peníze které máme dostat na provoz se zařizuje škola. Je mi z toho smutno! Co takhle napsat Ombucmanovi ?

     • Autor: žiži

      dodatek: ombudsman@msmt.cz
      tel: +420234811626

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaste.

Přihlásit se