Přeskočit na obsah

Příspěvek na stravování z FKSP

 • Autor: Alen

  Příspěvek na stravování z FKSP
  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat, kolik přispíváte z FKSP na stravování pro zaměstnance.
  Paní účetní přišla s tím, že to může být dle vyhlášky o FKSP maximálně 45 % ceny oběda.
  Děkuji.
  Alean

  • Autor: Janinkka

   Dobrý den, oběd u nás stojí 35,- z FKSP nám proplácí 6 kč, takže platíme 29,-

  • Autor: ivka6

   Domnívám se, že příspěvek z FKSP není nijak omezen, vyhláška o FKSP hranici neurčuje.
   Paní účetní zřejmě vycházela z vyhlášky o nákladech na strav. zam. č. 84/2005 Sb., v platném znění, kde je limit pro příspěvek, pokud se stravujete na základě smlouvy u jiného poskytovatele strav. služby a ne ve vlastní jídelně.

  • Autor: danez

   U nás zaměstnanci 28Kč,FKSP 8Kč.Z toho vyplívá,že kompletní oběd mají za směšných 20Kč.

  • Autor: Luca

   U nás se z FKSP platí celá částka nákladů na potraviny pro zaměstnance, tj. 29,- Kč. Teď od ledna už 32,- Kč.Zaměstnanci se tedy stravují „zadarmo“ kdo se nestravuje, má smůlu. Takhle jednoduše pro sebe si to vymyslela účetní.

   • Autor: Radkaa

    Jak může účetní sama rozhodovat o FKSP?!! Když nic jiného, tak to zaměstnancům nevadí?

    • Autor: Pepča

     Ne sama o tom o pravdu rozhodovat nemůže. rozhoduje ředitel, který sestavuje směrnici o FKSP. Měl by o tom informovat zaměstnance a seznámit je s ní. Každý rok se sestavuje rozpočet a každý rok to může být jinak.
     U nás se můžeme k FKSP vyjádřit všichni, na co chceme čerpat a je na uvážení ředitele co tam dá.

    • Autor: exitkaaa

     Proč myslíte, že jednoduše rozhodla? Upřímně….myslím, že to stravné je nejvíc spravedlivé pro všechny zaměstnance. Učetní nejvíc ví, jak na tom s FKSP je. A nyní, když se nedělají žádné zájezdy a nic, tak většinou je v FKSP docela dost peněz. Tak proč nepokrýt právě obědy? Vždyť má každý možnost na ten oběd chodit. Kdo nechodí, tak má opravdu smůlu. Žádná účetní nechce, ať se tyhle účty zvyšují a zvyšují….a když může, tak proč by nedopřála. Holt vidí, že tam peníze jsou,….tak to nevrhne vedení a když se to schválí, tak proč ne? A ono kdysi dávno….hodně dávno, tak se z FKSP mohlo přispívat jen 50 % nákladů na potraviny. Momentálně je to neomezené.

  • Autor: marcela.fialova@msbucovice.cz

   Ano, příspěvek z FKSP na stravné není omezen a navíc o výši příspěvku nerozhoduje jen jeden člověk, nebo by neměl. U nás já vytvořím rozpočet FKSP a vedení schvaluje, ale vždy je to aspoň o třech lidech.

  • Autor: zdenouš

   U nás ani zaměstnanci nevědi na co se FKSP čerpá.Nikdo z vedení je s tím neseznámil.

  • Autor: bohumil@barda.cz

   Jak se píše výše. Omezeno to ve vlastní jídelně není. Máme zákazníka, kde jsem zrovna včera nastavoval FKSP na plnou výši ceny oběda (surovin). Tuším 31,- Kč. Omezení je na náklady, které si firma může uplatnit do daní, ale to se Vás, předpokládám, netýká.

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaste.

Přihlásit se