Přeskočit na obsah

Problémy na pracovišti

 • Autor: Marcela8

  Problémy na pracovišti
  Dnes ráno jsem se těšila že bude krásný den a pohodový pátek. Včera mi skončila kontrola jídelny ČŠI v které jsem obstála bez ztráty hvězdičky, což mne po nervech které jsem měla velice potěšilo. Ještě čekám hygienu. Dva měsíce u nás byl zástup za nemoc a to přes veškerou snahu čistotu do detailu neohlídáte. Kuchař který je u nás půl roku a byl přijat jako pomocná síla,v době nemoci hlavní kuchařky vařil a nyní když jsme opět kompletní je zpátky na svém místě.Po celý týden co pracoviště gruntujem, jsem u něj pozorovala nechuť a otrávení. Když jsem po něm dnes požadovala aby šel něco uklidit , řekl mi že to on dělat nebude protože má svou práci již udělanou,já že nejsem normální protože je všude čisto a stále něco hledám, on dělá co může, má možnost jít pracovat jinam a u nás být nemusí.Když jsem mu vysvětlila (bohužel zvýšeným hlasem) jeho povinnosti,tak třískl utěrkou že už toho má dost a jde hned. Tak jsem mu řekla ať jde a ještě před výdejem jsem jej z kuchyně vyhodila.

  • Autor: Marcela8

   Re: Problémy na pracovišti
   Nečekám od milé kolegyně vedoucí schválení mého postupu, ale přesto bych ráda znala váš názor jak by jste se v této situaci zachovaly vy. S něčím takovým jsem se setkala prvně. Se svými podřízenými jednám vždy slušně a ke každému příkazu který vydám, nezapomenu připojit slůvko “ prosím udělej to“. Na pracovišti vždy vládla pohoda a dobrá nálada, jsem z toho stále dost přepadlá. Ještě dodatek, že chlapec přišel z hospody a tam je pohled na čisté trochu jiný.

   • Autor: šeri

    Re: Problémy na pracovišti
    Udělala jste dobře! Vy jste vedoucí a vy za všechno zodpovídáte. Když příjde kontrola dostanete pokutu Vy ! Já po letitých zkušenostech práce s lidmi nikoho neprosím, ale nařizuji. Slušně, ale nařizuji a můžu Vám říci , že máme velmi dobrý kolektiv. Přeji hodně pracovních úspěchů. Šeri

  • Autor: Monik

   Re: Problémy na pracovišti
   Pomocná síla:
   1) Přečíst a dodržovat pracovní náplň
   2) Dodržovat sanitační řád jídelny
   3) Dodržovat hygienické vyhlášky

   Za úroveň úklidu v jídelně a kuchyni je odpovědná hlavní kuchařka. Ona je ta, která má po kuchaři „stále něco požadovat…“. Pokud to nefunguje, tak se s pánem klidně rozlučte. A mile, nekřičte a neničte si nervy. Možná se budete divit, ale on vám třeba za měsíc zavolá, že by se rád vrátil, ale to už vy budete mít dávno náhradu, která chápe, proč je v práci. Mám podobnou zkušenost jako vy, bohužel.

   • Autor: jaja

    Re: Problémy na pracovišti
    Ano,určitě se bude chtít vrátit-kdo by nechtěl pracovat za minimální mzdu,že?!?

  • Autor: Marcela8

   Re: Problémy na pracovišti
   Děkuji za Vaše názory, dnes už jsem klidná s pánem jsme se rozloučili dohodou v pondělí. Na zástup už sílu mám i za minimální mzdu. Hezký den všem přeji.

  • Autor: sarda

   Re: Problémy na pracovišti
   Dobrý den, vím že odbočuji od tématu,ale píšete, že jste měla kontrolu ČŠI, mohla byste prosím napsat, co po Vás vyžadovala a jaké bylo jednání s nimi? Ještě jsem neměla tu čest se s nimi setkat/ne že bych po tom toužila/, ale chtěla bych vědět co mám čekat a jak to probíhá. Dík za odpověď.

   • Autor: Radka

    Re: Problémy na pracovišti
    Najdete v diskuzi:
    Nové předpisy ve stravování – kontrola čši, téma bylo probíráno koncem roku 2010, je to tam podrobně. Hezký den všem.

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaste.

Přihlásit se