Přeskočit na obsah

Pronájem školní jídelny

 • Autor: Erika Nová

  Pronájem školní jídelny
  Dobrý den. Chtěli bychom začít pronajímat školní jídelnu na různé akce veřejnosti. Nevíme jakou částku stanovit na jednodenní a víkendové akce. Máte v pronájmu veřejnosti zahrnutou již elektřinu a vodu, nebo vyúčtujete až po akci?
  Je v částce zahrnuta odměna pro zaměstnance jídelny, který ŠJ přebírá ve svém volnu?

  • Autor: marcik11

   Akce maximálně pro školu, ale pro veřejnost??? To si chtějí kuchařky,uklízečka a vedoucí ŠJ dobrovolně o víkendech přivydělat? Kde chcete uchovávat potraviny pro tzv.veřejný provoz? Nebo budete brát ze skladu a následně vystavíte výdejku? Za ty náklady a starosti s tím to zrovna nestojí. Myslím si, že je dost restaurací a zařízení přímo k tomu určených.

  • Autor: Erika Nová

   Budova je města, to se rozhodlo ji pronajímat. Názor kuchařek je opavdu nezajímá.

  • Autor: zdenouš

   Přijde mi to jako dobrý nápad,myslím že jsem tady ve starších článcích kdysi četla rozhovory se zaměstnanci jídelen,kteří dělají svatby a další akce.Třeba by si děvčata od Eriky ráda přivydělala a zároveň se zviditelnila v očích veřejnosti.Já osobně bych třeba dělala různé kurzy t spojené s vařením a pečením.Bohužel vám v tomto neporadím,ale třeba se tady někdo ,kdo má s tímto zkušenost najde.Tak dejte vědět,jak jste dopadla.

  • Autor: rohlik

   U nás byla tato snaha také, že budeme pronajímat jídelnu a kuchyň. Pokud paní kuchařky nebudou souhlasit, jak je donutíte ve svém volnu chodit do práce? Pokud tam ony nepřijdou, jak zajistíte provoz spotřebičů, které máte v kuchyni a musíte na ně být zaškolené? Kdo zajistí, že se do jídelny nic nezavleče? Kde se budou skladovat potraviny na tyto akce? Kdo bude přejímat zpátky kuchyň? Měla jsem spoustu důvodů, proč s tímto ani nezačínat a ve finále jsem zavolala na hygienu, kde mi bylo vše potvrzeno. Přeji hezký den

   • Autor: marcik11

    Alespoň v něčem nám ty přísné hygienické předpisy a nařízení pomůžou :-)))))

  • Autor: Gabi

   Naše kuchyň a jídelna se též pronajímá. Kuchařky na tyto akce nechodí, jsou hodně časté. Mají ale nastarost předání a převzetí kuchyně. Hygiena s pronájmem problém neměla.

  • Autor: Erika Nová

   Zavolám si na hygienu, mám strach také ze zavlečení nákazy. Pronajímat se má veřejnosti bez zaměstnanců jidelny, ti odmítli účastnit se těchto mimopracovnich akci.

  • Autor: čarolína

   U nás se jídelna pronajímá již léta. Tuším že za 500 Kč na hodinu. Pouze jídelna, né kuchyně. Nikdo s tím problém nemá. Je snad jedno, zda na židli sedí žák, učitel, školník nebo obyvatel města, který si pronájem zaplatí …

  • Autor: Erika Nová

   U nás jde hlavně o kuchyň, lednice a veškeré vybavení.

  • Autor: rohlik

   Přesně tak, pokud jde o kuchyň, tak to je pro mě problém. Kdo z obecního úřadu bude zodpovídat za spotřebiče, bezpečnost práce, která musí být sepsána s každým, kdo vleze do kuchyně, zdravotní průkazy atd.atd.Do lednic určených pro kuchyň si ani my nemúžeme dávat svoje jídlo, tak jak ošetřit cizí potraviny? Přeji hezký den

  • Autor: pepinda

   U nás se pronájem jídelny musel dát do zřizovací listiny – hostinská činnost ( vztahuje se to i na cizí strávníky).

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaste.

Přihlásit se