Přeskočit na obsah

provozní nebo ved. šj ?

  • Autor: září

    provozní nebo ved. šj ?
    Vážené kolegyně, s počátkem školního roku jsem obdržela platový výměr, kde byla má původně devátá platová třída snížena na třídu osmou. Prý podle katalogu prací. Veškeré mé argumenty byly házením hrachu …Třídu 9 jsem měla předchozích 8 let a všechny kolegyně v okolí mají devítku rovněž. Teď se zase řeší označení mé funkce. Budu tedy provozní. Vzhledem k tomu, že mým jedniným nadřízeným je ředitel školy, tak bych ráda věděla, kdo tedy bude vedoucí školní jídelny? Jak je to u Vás, jste také někdo „provozní“ v jídelně pod školou?

    • Autor: janulee12345

      Re: provozní nebo ved. šj ?
      Jsem vedoucí jídelny/ 235 strávníků/, jste na tom ještě lépe já mám 7 třídu už 14 let.

      • Autor: Andy

        Re: provozní nebo ved. šj ?
        I já jsem vedoucí školní jídelny a mám také 7 třídu

        • Autor: ajka

          Re: provozní nebo ved. šj ?
          Jsem ved. ŠJ 10 let a mám pořád také 7. třídu, vždy jako provozní, protože vedoucí školní jídelny není v katalogu prací.

    • Autor: Iva K.

      Re: provozní nebo ved. šj ?
      Mám 8.plat.tř. a zastavený postup dle odpracované praxe. V platovém výměru jsem „Provozář“ a všichni mi říkají vedoucí ŠJ. S pozdravem Iva

    • Autor: tara

      Re: provozní nebo ved. šj ?
      Je jedno jak Vám říkají, ale to co máte v pracovní náplni dle katalogu prací. Máte nárok na třídu i kdyby jste třeba v té osmé třídě vykonávala činnost jednou za měsíc.Ale je to vlastně jedno, protože pokud se někomu zdá, že máte hodně, tak Vám uberou roky. A v tom případě je lepší mít nižší třídu a měně odpovědnost a alespoň pocit, že si s Vámi nedělají, co chtějí. Akorát nevím, kdo to z té osmé třídy, myslím tu činnost, bude za Vás dělat. Stejne ji budete dělat asi vy.

    • Autor: nena

      Re: provozní nebo ved. šj ?
      Já pracuji jako vedoucí stravování 24let, podle odpracovaných let jsem postupovala do vyšších platových tříd. V platové výměru mám napsáno, kdy mám podle let nárok na zvýšení třídy.

    • Autor: tara

      Re: provozní nebo ved. šj ?
      Nemyslíte platový stupeň , opravdu třídu?

    • Autor: janxx

      Re: provozní nebo ved. šj ?
      Jsem VŠJ již 34 let,platovou třídu 8 jsem dostala po 30 letech.

    • Autor: tara

      Re: provozní nebo ved. šj ?
      Nemůžu s Vámi souhlasit, že Vám někdo přiznává třídu podle odpracovaných let. Ta se určuje podle pracovní náplně dle katalogu prací.Osmou rřídu dostane vedoucí škjolní jídelny i bez praxe, ale má jiný platový stupeň – ten se určuje podle odpracovaných let. Pokud jste práci vykonávala podle 8. pl.tř., tak jste ji měla mít už dříve.

    • Autor: Jindřich

      Re: provozní nebo ved. šj ?
      Pro zařazování pedagogů, ale i nepedagogů vydalo MŠMT pokyn na základě nového katalogu prací – NAŘÍZENÍ VLÁDY 222/2010 Sb. Je zde přesně stanoveno do jaké platové třídy spadá kterákoliv vykonávaná práce byť by byla vykonávána pouze jednou měsíčně.
      http://www.msmt.cz/file/11930

      Co se týká zařazení do stupňů: je v § 6 NV 564/2011 Sb. v platném znění, pokud se nejedná o pedagoga, není nutnost přihlížet k době praxe což bylo dříve pouze do 5 třídy.

    • Autor: vanda

      Prosím o radu z oblasti zpracování dokumentace(výdejky, skladové karty, jídelníčky, normování…). U nás dřív dělala kuchařku i vedoucí ŠJ zároveň jedna kvalifikovaná kuchařka a počítala vše. Teď musím práci rozdělit mezi dvě pracovnice, ale nikde není přesně určena práce vedoucí ŠJ. Musí kuchařka i počítat celkový a poměrný náklad, zapisovat do karet přijaté zboží, odepisovat je…Jsme malá školka, školní kuchyně je součástí školy.Děkuji.

      • Autor: Alena II.

        Kuchařka má vařit, normovat a organizovat si práci na kuchyni. Vše ostatní je práce vedoucí včetně toho, že zodpovídá i za tuto kuchařku.

        • Autor: RadkaB

          Pokud je jednotřídka, je v kuchyni kuchařka, která si dělá i sama sobě vedoucí. Vše záleží na počtu strávníků a úvazku.

      • Autor: maty200

        Vše si dělám sama ,kuchařka pouze schvaluje jídelní lístek,dostane vše hotové.

    • Autor: vanda

      Děkuji všem za příspěvky. Přijala jsem na zástup nekvalifikovanou kuchařku k vaření asi pro 15 děti z řad maminek se slibem, že po ní nebudu chtít papírování. Vaří výborně a snaží se. Paní co je na neschopence jako kuchařka jsem vyšla vstříc a neschopenku na vedení ŠJ po ní nechtěla s tím, že papíry bude dělat doma při neschopnosti (příjem do 2000,- = žádné peníze za neschopenku). Ona doma dělá jídelníčky, týdně si ode mně bere hotové výdejky a po měsíci hotové karty a kopie dodavatelských dokladů. Uzavírá měsíc. A já dělám k práci ředitelky komplet výdejky, karty, normy… už 10 měsíců. Ale musím zaučit kuchařku, aby si papíry dělala sama. Práce neschopná paní mi ale tvrdí, že výdejky i karty musí dělat kuchařka. Nezdá se mi to, vždyť vedoucí má hmotnou zodpovědnost za sklad, měla by hlídat náklady. Kde se tohle dá najít? Poradí mi třeba někdo z inspekce nebo hygieny? Úvazky můžu upravit. Ale je fakt, že v malých provozech všichni dělají všechno. Já už na to nemám sílu ani čas.

    • Autor: Alena II.

      Vando, začínala jsem kdysi na malé škole, kde jsem byla já a paní kuchařka, ale papíry jsem si vždy dělala já sama. Paní kuchařka mi vždycky jen nanormovala a napsala žádanku na potraviny(výdejku), kterou jsem jí propočítala, zapsala do karet a uzavřela měsíc. Toto byste měla dělat Vy, protože Vy máte hmotnou odpovědnost a zodpovídáte za kuchyň i za zmíněnou paní kuchařku.
      Pokud k vám přijde nějaká kontrola, bude se bavit především s Vámi. Nechci sahat do svědomí vaší paní kuchařce, ale měla byste si udělat přehled o jejím hospodaření abyste byla „v obraze“. Nevím čeho děláte ředitelku, školy?
      Váš nadřízený ( nebo zřizovatel) by Vám měl dát náplň práce, kde je uvedeno, co všechno máte dělat a za co zodpovídáte. To u vás není? U nás každý dostane písemnou náplň práce vždy při nástupu do zaměstnání, podepisuje ji a já ji mám uloženou v jeho složce. Přeji Vám hodně zdaru a pevné nervy.

      • Autor: vanda

        Alenko, děkuji za Vaši radu. Jsem ředitelkou jednotřídky o 17 dětech, zřizuje nás obec. Pro školní jídelnu máme dva úvazky: kuchařku a vedoucí školní jídelny, dosud obě v jedné osobě. Ta osoba marodí po ortopedické operaci, ale má neschopenku jen na kuchařku, vedoucí ŠJ pořád vykonává. Ale vedu s ní dokola debaty o tom, kdo má co dělat. Ona totiž nějak nabyla dojmu, že vedoucí vše po kuchařce jen kontroluje. Na ty náplně práce se ještě kouknu, já jako ředitelka to tam určitě nemám, jen teď papíruji místo zastupující kuchařky, ale mám dojem, že i místo té naší vedoucí. Díky za přání pevných nervů, budu je potřebovat, hodlám v tom totiž udělat pořádek.

        • Autor: RadkaB

          Vando, dostala jste můj mail? Je tam popis funkce, kterou vypracovala moje ředitelka.

          • Autor: vanda

            Radi, nedostala jsem meil, asi se stala někde chybka:).

        • Autor: Evča X

          Tak paní Vanda i paní Alena II si vyzkoušely, jak to je když v kuchyni někdo dlouhodobě marodí. A mají toho dost. Vůbec nevidí problém ze strany dotyčné vedoucí, která sice marodí, ale jen napůl. Paní Vando a paní Aleno, co by jste dělaly Vy když by jste dlouhodobě marodily? Vy máte svou zástupkyni ředitelky, ta by to vzala za Vás, samozřejmě že ne bezpatřičného ohodnocení.Ale vedoucí nemá asi nárok marodit. Je to hrozný nesmysl, vedoucí přijde o půl mocenské, od ředitelky dostane 2 tisíce (možná), a ještě k tomu se začnou pídit po náplni práce, zdá se Vám to spousta práce? Tak to máte pravdu…..

          • Autor: vanda

            Milá paní Evčo, vůbec jste nepochopila, o čem je řeč. Zkuste přidat komentář k jinému tématu, tady se řeší opravdu důležitý problém. Ale pro úplnost, sama zástupkyni nemám, jak už to na mrňavých školkách bývá a vůbec si nedovolím marodit. A za další, paní kuchařka i vedoucí v jednom má neschopenku jenom jako kuchařka, protože kdyby si vzala neschopenku jako i jako vedoucí, protože si v tomto zařazení nevydělá celé 2tisíce, neměla by nárok na zaplacenou neschopenku. Proto mě požádala a já vyhověla o to, aby si mohla vedoucí nechat při neschopnosti. Jako kuchařka má na náš malý počet dětí jen 5 hodin. Co by to měla za plat v době neschopnosti? Nenavážejte se pořád do nás, my máme taky svoje povinnosti i starosti, o kterých Vy holky z provozu (a to myslím ve vší úctě) nemáte někdy ani ponětí – jak jste mě právě utvrdila.

          • Autor: RadkaB

            Vando, mail jsem poslala na Vaši zde uvedenou mailovou adresu teď podruhé. Snad je vše v pořádku, jinak se ozvěte na můj mail.

    • Autor: ali

      Takže paní kuchařka marodí a paní vedoucí / obě jsou jedna osoba?/ nemarodí. tak je vůbec nemocná? taková chytrá horákyně. to snad ani nejde.

    • Autor: haris

      Já mám 7tř.,zástup jen na minimum práce(ostatní musím udělat a připravit sama).Kdo chybí na kuch.toho nahrazuji.Uklízím,myji nádobí,vařím i papíruju.25 let jsem nemarodila a při ŘD předpřipravím vše aby zástup neměl moc práce protože musí zase dělat i svoji práci.
      Zatím to funguje a kdyby to se mnou seklo určitě si poradí(každý je nahraditelný),a já jsem ráda že mám práci tak dělám,dělám,dělám…..:-)

    • Autor: Kritik2

      Pro haris-určitě je každý nahraditelný, ale nedokážu si představit, kdyby to seklo se mnou/vedoucí školní jídelny/, jak to bude fungovat, vše je v počítači a myslíte, že to mám učit nějakou kuchařku? Teď nám jednu vzali a zbylé mají tolik práce, že jsou rádi, když po práci vypadnou. Těžko by měly zájem o to sedět u počítače a učit se. I když sem tam marodím, tak tím stylem, že průběžně /i když se třeba cítím pod psa/ docházím do práce, dělám jídelníčky objednávám zboží, zapisuji Fa a výdejky abych toho pak neměla moc, protože dělám i školku. Zástup za mě není, vše si musím dodělat sama a za to nedostanu ani korunu.

      • Autor: haris

        Tak to je stejná situace jako u
        nás:Jen už si nedělám hlavu s tím co bude když tu nebudu.Kuchařky(obě)také neumí na PC a k tomu děláji 12hodsměny ,tak není ani reálné někoho něco učit.Školu jsem dodělala před 3 roky a to byl opravdu fofr!!!Tak Vám držím palce a halt musíme co sneseme,Určitě je nás řada se stejným problémem.:-)

      • Autor: bela1974

        Taky jsem nastoupila za nemocnou paní vedoucí. Nikdo mi neporadil co kde je v počítači a všechno jsem se učila sama. Paní zemřela a všechno jde dále. Opravdu každý je nahraditelný, jen si to přiznat.

    • Autor: Peťa

      Zdravím, také si uvědomuji, že nikdo jiný kromě mě, není zasvěcený do mojí práce. Asi je každý nahraditelný, ale vypracovala jsem „manuál“ a pomalu začínám hlavní kuchařku zaučovat. Kdybych náhodou onemocněla, tak chci být „v klidu“ nemocná, jak ostatní. Ale já budu marodit s telefonem u ucha. A co navíc, vím, že jsem nemocná a může se stát, že prostě odejdu….

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaste.

Přihlásit se