Přeskočit na obsah

Radar na obědy

 • Autor: Honza

  Radar na obědy
  Tejkonc naposledy vo svátek se byl jeden můj kámoš projet na kole a představte si, co se mu stalo. Von je to děsnej drak, jezdí jak na motor, vyšvihnutej do trika s nápisama kolem dokola jak plagátovej sloup. Sviští si to z kopce, lehnul si na řidítka a do vesnice vlítnul přes šedesát. Enže voni tam stáli chlupatý a stopli ho. Estli prej ví, čeho se dopustil. Vejral na ně a nic nechápal. Normálka mu vyspsali složenku, dali mu litr pokuty. Normálka kolař a tisícovka za překročenou rychlost a to prej mu mohli sebrat body. Bránil se, že nemoh tušit kolik jede, že mu lže tachometr a navíc ani tachometr mít na kole nemusí a jak prej to odhadujou ostaní? Tak zaprvé vostatní nejezděj jako blázni z kopce a navíc každýho věc jaxi to změří, ale ve vesnici se jezdí padesátkou maximálně. Mě napadlo, že je to stejný jako s těma neoprávněně uvařenýma vobídkama pro pacholata, co nejsou ve škole už druhej den. Nikoho nezajímá jaxe to dá zjistit, ale pokutovat to de snadno:-))))

  • Autor: fialka

   Re: Radar na obědy
   No jasně pokuta se vypíše a je to, ale něco zjišťovat, tak to je práce navíc, nebo ani ne navíc, ale práce do které se nikomu nechce.Všechno to vázne na komunikaci a na tom, že dnes nikdo za nikoho nic neudělá a každý si pečlivě hlídá jen to svoje.Vidím to v práci přestože tento problém nemám.V MŠ je to jednodušší, protože rodiče děti dovedou,když jsou nemocní,tak odhlásí.Když se stane a nejsou odhlášeni,můžou si přijít pro oběd, nebo ho nechají propadnout.Delší absence se odhlásí.Ale v základce je to horší.Přesto si myslím,že problém je v domluvě lidí mezi sebou.Stravujeme i žáky ZŠ.Ráno nám ze základky zavolají, kolik mají obědů a jmenovitě si to nahlásím až podle docházky,kterou mi posílají jednou za týden.Že bych to měla tak dobře zařízeno?????? Tak to přeji všem.

   • Autor: Honza

    Re: Radar na obědy
    Fialko, máš recht..je to vo mluvení mezi sebou a taky vo lenosti. Mám tak trochu na učitele pifku, docela mě zloběj, že jim dělá trabl pohnout zadnicí a třeba odvést vodrostlíky na voběd, dohlídnout na ně a rovnou nahlásit , kdo nebyl celej den ve škole a vo kom se nic neví. Tomu bych vruhigu stopnul na další den oběd. Trochu přitvrdit, voni by se rodičové naučili starat… Jenže kantoři jen fňukaj na malý platy a přitom maj tři měsíce volna a v jednu už sou doma. Co je mě ale rozpaluje nejvíc je taková nepokora a nafukování. Člověk děsně rychle dokáže nabýt, že je něco víc a stačí mu k tomu málo..

    • Autor: fialka

     Re: Radar na obědy
     No to mi mluvíte z duše.Navíc -jsem členkou OROS v našem okrese.Zítra je v Praze jednání ohledně chystané daňové reformy a případném propouštění pedagogických pracovníků ve školství . Můžete hádat, co mi moje holky v kuchyni na to řekli.Myslím si že je to docela jednoduché – tak ať si tam učitelé jedou.Měla jsem sehnat totiž dva dobrovolníky.A o ubohých platech učitelů a jejich přetížení v práci poslouchám na každé schůzi.Nebyla by dobrá nějaká tiskárna?Přeji hezký den.

  • Autor: Nela

   Re: Radar na obědy
   Tak tenhle příspěvek je supr. Nemám nic proti učitelům, nakonec dva mám v rodině. Jenže o těch dobrých zpravidla není slyšet, protože jsou skromní a mají svoji práci rádi. Taky nemám žádné předsudky. Já jsem vysokou nedodělala, protože jsem se rozhodla, že si nenechám vzít našeho Martina, který je mimochodem dislektik a letos promuje na VUT. Manžel je dělník, takže to máme v naší rodině dost pestré. Nezáleží ani tak na vzdělání, jako spíš na přístupu k práci.

  • Autor: Slávka

   Re: Radar na obědy
   Zdravím všechny, Honzu zvlášť a dík za přání brzkého uzdravení (šípkový čaj na to nestačí, ale to sem nepatří)ležela jsem dost dlouho v tom šk.zákoně a mám to jasný , par. 119 říká, první den neplánov.nepřítomnosti strávníka ve škole nebo škol.zařízení se pro účely této vyhl.(107/2005) považuje za pobyt ve škole.
   Dále úplata za školní strav. je určena výší finančního normativu a určí se v rámci rozpětí fin.limitu stanovených ve vyhlášce … Nikde nic o tom, že by strávník měl platit při neodhlášení a neodebrání oběda vše včetně režií. Dalo by se to napasovat ale na jinou pasáž toho paragrafu a to, že provozovatel stravovacích služeb stanoví podmínky pro přihlašování a odhlašování strávníka a jídel.
   Mě ale napadlo, jestli celý tento problém není díky vyhlášce o závodním stravování kde je jasně dané, že pokud zaměstnanec neodpracuje alespoň 3 hodiny a neodhlásí se za stravy zaplatí cenu jídla (potravin) včetně všech nákladů. Závodní stravování není dotované státem tak je to na místě.

   • Autor: Honza

    Re: Radar na obědy
    Já Ti rozumim a máš pravdu, že to tam takhle nejni.
    Jen tam ale napsáno,kdy smíš hladovčíkům mrňavejm poskytnout voběd (je to §122). Poskytnout podle mě znamená dát normálka najíst. A teď je ten zádrhel, když nejsou ve škole, nesmíš jim dát oficiálně ani polívku. Takže ty jim nesmíš vydat ze skladu suroviny, ty jim nesmíš uvařit ńamńu… prostě nic. Zapomeň na vodhlášení, doplácení a různý jiný fígle, co tu všichni vymejšlíme. Neni ve škole – nesmíš ho mít na výdejce pro děti. Už je to kapku jasánek?

   • Autor: Zdenka

    Re: Radar na obědy
    A co je to pojem „první den neplánované nepřítomnosti“. To chce právní výklad! Např. rodiče odhlásí dítě na dva dny, že pak už přijde do školy, jenže neplánovaně v noci se zdravodní stav zhorší nebo se objeví jiné onemocnění – neplánované, jenže to rodiče neplánovali a nestihli včas odhlásit. Takže na jeden den uprostřed nepřítomnosti je dítě přihlášeno (klasicky pondělky, kdy se prostě dítě přes víkend neuzdravilo). Z pohledu rodiče jde o neplánovanou nepřítomnost, ale z hlediska kontroly je nepřítomnost ve škole souvislá více než 1 den, takže je asi více nezajímá. ZÁKLADNÍ PROBLÉM JE V TOM, ŽE JE VE ŠKOLSTVÍ MÁLO PENĚZ, A TAK SE HLEDAJÍ ÚSPORY !!!!!

    • Autor: Honza

     Re: Radar na obědy
     To už jsem na mýho kámoše doktorovýho přes lejstra taky zkoušel. Jakože bych pořád říkal – synátor zítra přijde a ráno mu je zle, takže zase zavolám..ale zejtra už vopradvu přijde…a zas nic tak to třetice..a máme z toho tejden neplánovaných a neustále prvních dní. Ne. Je to tak že první den musí být de facto (to mám vod něj). Tedy je to první den kdy vopravodvsky poprvé nejní ve škole. Není rozhodující estli ho někdo omlouvá nebo hodil áčko bez maminčinýho vědomí. Rodičové mohou psát co chtěj, felčar může ukončit neschopenku a druhej den vystavit novou.. stejně houbelec. Podstatný je kdy zase strčí nos pachole do školy- tedy začne pobývat.

  • Autor: M.Z.

   Re: Radar na obědy
   Přesně tak to je, jak říká Honzík.

   • Autor: Hanča

    Re: Radar na obědy
    Jo jo, přestaňte už fňukat, že je to práce navíc. Holt chcete pracovat, tak pracujte, spoustu jiných věcí máme zjednodušených (skladové karty kdysi byly pouze na papíře a invenutra byla fakt lahůdka, stravenky se taky trhaly den po dni…), nová PC-doba přinesla zase jiné povinnosti. Záleží jak si to zorganizujete – dohodnete se se školou a jak rychle to odhlašování zavedete do „normálního běhu jídelny“. Přeji hodně zdaru a energie!

    • Autor: Honza

     Re: Radar na obědy
     Haničko u vás to funguje? Můžeš mi šrajbnout jak?

  • Autor: Honza

   Blik
   Blikám sem skrzeva Blanku…:-)))

   • Autor: MHNA

    Re: Blik
    Také jsem zvědavá, jak to pí Hanče funguje, když tak povzbuzuje, abychom dělaly, že to bývalo horší. Mám odděláno na jídelně 29 let a nestěžuji si, že bych se v práci nudila, dělám ji ráda. Po revoluci se odbouralo z admin. spoustu věcí, ale teď stále narůstá práce. Bývaly předpisy všelijaké, ale vždy se dalo s někým poradit – pí. metodička ladacos zjistila, pokud člověk potřeboval – teď neví ani ona. Nyní nás vedou k samostatnosti a samostudiu zákonů, což také není na škodu. Jinak Vás Honzo zdravím z Moravy, nedejte na některé názory že sem nepatříte. Já se těším vždy co napíšete a vůbec si nemyslím, „že nejste v obraze“, přeji hezký den.

    • Autor: Honza

     Re: Blik
     Díkulajda za pohlazení po hřbetě:-))) Možná se nakonec dočkáme a Hanča nám to šrajbne asi má šrumec. Dneska mě rozhodila jedna pisátelka, že prej jejich vedoucí pokuřuje, nemaká a že vlastně dělat vedoucí je celkem ulejvka. Co bys tomu řekla, je to víc zloba nebo víc hloupost?

     • Autor: Alena

      Re: Blik
      Oboje.

     • Autor: filka

      Re: Blik
      Taky jsem to četla, a co dělá ona, že má čas někoho šmírovat.Ono těch papírů a směrnic je tolik,že někdy se z toho vyhrabat dá docela fušku. A do toho problémy s podřízenými a mám toho až nad hlavu a nemusí to být jen samotná práce s výdejkou nebo příjmem zboží.

  • Autor: majka

   Re: Radar na obědy
   No Honzo, co je s Vámi?Poslední dobou tady není žádná sranda!

  • Autor: Renda

   Re: Radar na obědy
   Tak máme školní rok za sebou.Někteří s úspěchem někteří bez.Doufám, že jsme se v té spleti předpisů a nesmyslů nestratili.Ale vypadá to,že Honza se nám stratil.Vždy ráno jsem první pátrala po Honzových příspěvcích, které mě většínou rozesmály a podržely náladu alespň na půl dne.Před koncem roku mě moc chyběly. Jinak přeji všem krásné léto.

  • Autor: Renda

   Re: Radar na obědy
   Tak máme školní rok za sebou.Někteří s úspěchem někteří bez.Doufám, že jsme se v té spleti předpisů a nesmyslů nestratili.Ale vypadá to,že Honza se nám stratil.Vždy ráno jsem první pátrala po Honzových příspěvcích, které mě většínou rozesmály a podržely náladu alespň na půl dne.Před koncem roku mě moc chyběly. Jinak přeji všem krásné léto.

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaste.

Přihlásit se