Přeskočit na obsah

rošty v odtokových kanálech

 • Autor: Sartuna

  rošty v odtokových kanálech
  Dobrý den,
  chtěla jsem se zeptat, z jakého materiálu máte rošty v odtokových kanálech u kotlů a jak je čistíte? Dáváte je do myčky? My je máme z pozinku, jsou tam čtverečky cca 3x3cm, které bychom museli čistit kartáčkem na zuby dírku po dírce. Do myčky se nevejdou. Děkuji. Monika

  • Autor: haris

   Dobrý den,máme rošty z nerezu,drahý jako… ,ale, jsou tak šikovně udělaný,že na nich stojí 3 kotle a nejdou vyndat :-))Tak čistíme a mydlíme a rejžákujeme,klacíkem čistíme.Do myčky bych je nenarvala mají 2m na délku.ruční práce je ruční práce když halt někdo nepřemýšlel!
   hezký den!

  • Autor: rohlik

   musím se do této diskuse také přidat. My pro jistotu nemáme rošty žádné, vypouštíme kotel,pánev a vše do kbelíku a taháme do kanálku. Píši kanálek,protože nám udělala firma nové odpady a velké kanály nahradila plastovými kanálky, do kterých se ještě musíte trefit. Takže nezoufejte nad mytím ručně, u nás bychom byly rády za jakýkoliv rošt. Přeji hezký den

  • Autor: švitorka

   Dobrý den,nedá mi to nenapsat Vám ,jaké kanálky máme my.Jsme po rekonstrukci školní jídelny a naše kanálky to je mazec.V umyvárkách neměly být žádné ,ale když jsme je vybojovali,tak je máme,ale se taky se strefit a doufat,že dnes to možná odteče.A na kuchyni u kotlíku,tam to teče ,ale všude jinde jen ne do kanálů.Nechápu jak se můžou takové věci stávat za takové peníze.

  • Autor: danka

   Po rekonstrukci kuchyně nám přibyla nepříjemná práce navíc-čištění zmíněných roštů.Zpočátku opravdu i tím kartáčkem na zuby,čtverečky 3×3,ale zkosené,spíš takové špičaté oválky. Prostě hrůza. Nakonec jsme přišly jak na ně.Naštěstí máme v kuchyni jen dva o rozměru zhruba 40x50cm. Dáme do dřezu,nasypeme Krtka-čistič odpadů a zalijeme skoro vroucí vodou.Pozor! Opatrně,vznikne horká pára,nenadýchat se! Po několika minutách jsou jako nové. Prokoukne i dřez,ten nakonec pořádně vypařit.

   • Autor: Sartuna

    Děkuji za odpovědi. Jsme také po rekonstrukci a máme také problém rošty vyčistit, vše na nich drží, nejsou hladké. A také jsou odtokové kanály málo hluboké a voda stříká kolem, když se vypouští z kotlů. Rošty máme velké 150x40cm Myslela jsem, že bych je nechala rozříznout a mohli bychom zkusit je dát do myčky.

  • Autor: heda

   To já mám holky ještě horší, když jsem se vrátila loni po týdnu dovolené, pořádné litinové vpusti byly pryč a místo nich novodurové vpusti – jako jsou ve sprše tak 15 x 15 cm, když tam hrkne 200 litrů vaříci vody z kotle tak to nemá šnaci odtéct, tak tam není to kovové kulaté víčko vůbec, v podlahách jsou přímo ty díry, kuchařky chodí kolem, ale bezpečák je klidný jako všichni, kteří to vymysleli z neznámých důvodů!

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaste.

Přihlásit se