Přeskočit na obsah

ručníky ve výdejně stravy

 • Autor: fialka

  ručníky ve výdejně stravy
  Prosila bych o radu, jsme trojtřídní MŠ a ve výdejnách stravy , kde se umývá bílé nádobí, mám kromě dvojdřezu taky umyvadlo s dávkovačem mýdla a jednorázovými ručníky.Paní učitelky a uklízečky na mě útočí s přiděláním ručníku a utěrek, marně jim však vysvětluji, že při manipulaci s jídlem se textilní ručníky nepoužívají.A to, že mají hadru od barev když děti malují a klidně mi vlezou do kuchyňky vymývat štětce nebo hadýrky, to považují ode mne za jejich omezování
  Děkuji Fialka

  • Autor: hygienička

   Re: ručníky ve výdejně stravy
   Bohužel to znám z praxe.Výdejna jídel slouží na přípravu – výdej jídel a p.učitelky si jí dle potřeby využívají, což je v rozporu z legislativou..
   Co se týká ručníků – umyvadla na mytí rukou musí být vybavena přívodem teplé a studené tekoucí vody, prostředky na mytí rukou a hygienické osušení (nepíše se v Nař.852,že musí být jednorázové ručníky) tzn. pokud vidím,že textilní ručník je čistý „je bohužel“ pro mě zajištěno hygienické osoušení rukou. Samozřejmě vítám, když jsou k dispozici jednorázové a zrovna dnes,když máme epidemii žloutenky . Přeji pěkný den.

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaste.

Přihlásit se