Přeskočit na obsah

Skartace

 • Autor: Andrea

  Skartace
  Nevíte někdo jak se má pracovat s dokumenty, ve kterých jsou uvedena rodní čísla žáků? Mám složku a v ní souhlasy k inkasu. Teď lituji, že jsem jako variabilní symbol začala používat RČ. Mám takový dojem, že na té složce bych měla mít napsané něco v tom smyslu, že se to má skartovat. Má s tímto někdo zkušenosti? Díky za rady.

  • Autor: Alena

   Re: Skartace
   Andreo, nevím, jestli byste to měla mít napsané na složce, ale doklady, které obsahují rodná čísla, nebo účty rodičů byste měla určite skartovat.

   • Autor: Andrea

    Re: Skartace
    kdy by se to mělo skartovat? Ta čísla ještě používám. Souhlas k inkasu je ještě platný.

  • Autor: Lukáše

   Re: Skartace
   Prosím neurazte se, ale používat RČ jako VS byla opravdu hloupost. Nejsem si jist, zda jste tím neporušila zákon o rodných číslech, ale viděl bych tady i kolizi se zákonem o ochraně osobních údajů. V každém případě přihlášky musíte skartovat v souladu se spisovým a skartačním řádem vaší organizace tak, aby po uplynutí skartační doby byly skutečně fyzicky zničeny (nelze je jen odevzdat do sběru, což můžete např. u faktur).

   • Autor: Andrea

    Re: Skartace
    Nemusíte mít strach pane Lukáši, zákon jsem neporušila, to jsem si zjistila. Jenom škoda, že jste mi neodpověděl na dotaz…když se v tom tak orientujete.

    • Autor: Lukáš

     Re: Skartace
     Ale vždyť jsem vám odpověděl. Vezměte váš spisový a skartační řád, ve kterém to máte určené.

    • Autor: Lukáš

     Re: Skartace
     A ještě co se týče porušení zákonů: Pokud, jak uvádíte, zákony neporušujete, pak předpokládám, že máte:

     a) souhlas strávníků s využitím RČ jako VS (zákon o evidenci obyvatel a rodných číslech),

     b) souhlas strávníků a jejich prokazatelné informování o zpracování osobních údajů ad. (zákon o ochraně osobních údajů).

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaste.

Přihlásit se