Přeskočit na obsah

skladování v mrazákku

 • Autor: akdar

  skladování v mrazákku
  Dobrý den, přešla jsem na jiné pracoviště jako vedoucí a jsem docela v šoku ohledně skladování potravin v mrazácích. Praktikují to zde zcela jinak, než jsem byla doposud zvyklá a prý jim hygiena nikdy nic nevytkla. Prosím o váš názor – skladuje se maso, zelenina …mražené věci v mrazácích v celých baleních – jak je dovezeno v krabici- nebo se jednotlivé potraviny (jistě dál balené v igelitu) vyloží z krabic, případně označí a uloží do mrazáku? A to dávají maso, zeleninu, mražené nápoje, vše k krabicích k sobě. Děkuji za vaše názory.

  • Autor: hedus

   1.mražák – maso – v originál krabicích s původní etiketou – je to i skladnější.Nedovedu si představit maso vybalovat a nějakým způsobem označovat,rovněž pro hygienu je to okamžitě průkazné.
   2.mražák – zelenina – skladujeme jednotlivé pytlíky(cca 2,5kg) bez krabic, je to skladnější. Popisky jsou přímo na sáčcích.

  • Autor: Valentýna

   A z čeho jste v šoku? Proč celá balení vybalovat? My jsme velké zařízení a naopak vše mám raději v originál kartonech. Je tam jasně značené o jaké zboží se jedná a data výroby i spotřeby. Není problém s dohledatelností. Nic se nikde nesype, vše je přehledné. Pokud nemám dost místa, tak také uskladním mražené maso třeba s borůvkami – vše při mínus třiceti stupních a v originál kartonu – není zde možné, aby se suroviny navzájem negativně ovlivňovaly. Problém může být u aromatických surovin (česnek, houby …), ale takových je minimum.

   • Autor: chytrejzvodnan

    pokud např. ty borůvky nebo jiné ovoce dále tepelně upravujete, pak opravdu není problém. pokud byste borůvky po rozmražení používala např. na poháry, tak to už samozřejmě problém je

  • Autor: Radkaa

   Jsme jednotřídka MŠ + 15 dětí ZŠ a máme jeden šestišuplíkový mrazák. Zeleninu a ovoce máme uloženu v horních zásuvkách a maso a ryby ve spodní části. Problém jsme zatím neměly.

  • Autor: rohlik

   Neskladuji odděleně, nebyl nikdy problém. Skladuji raději v krabici,když zboží vyndám utrhnu z krabice originál štítek s datem spotřeby. Toto mi bylo doporučeno hygienou. Přeji hezký den

  • Autor: petr albrecht

   Coz takhle pouzivat zdravy rozum !!!!!!!!!!

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaste.

Přihlásit se