Přeskočit na obsah

sladká jídla

 • Autor: il.ka

  sladká jídla
  Prosím,jaké vaříte sladká jídla.Já jsem z MŠ a děláme jen buchtičky s krémem,rýžový nákyp,žemlovku,buchty s povidly,škubánky,šišky s mákem,kynuté knedlíčky,přelévané jahodovou omáčkou,nudle s mákem a bavorské vdolky.A to točíme pořád dokola.Učitelky jsou již znachucené a chtěly by nová sladká jídla.Vaříme kolem 300 jídel a zhruba 200 vyvážíme.Budu vděčná za jakýkoli návrh.Děkuji

  • Autor: andy1

   Krom toho ještě švestkové knedlíky z bramborového těsta,lívance, rýžovou kaši, krupicovou kaši, krupicové noky s omáčkou z lesního ovoce, kuskus nasladko (kuskus krátce povařit v jablečném moštu, přidat rozinky plus jakékoli další ovoce čerstvé, kompotované či sušené (jablka, hrušky, v zimě citrusy, kiwi, banán…), dochutit troškou skořice, možno přisladit medem (ale on to osladí už ten mošt). Sladkých jídel moc není a vzhledem k tomu, že sladké jídlo se má objevit na jídelníčku jednou za 14 dní, tak se asi moc opakovat nemůže. Ať si paní učitelky trhnou. Co by jako chtěly, výběr máte pěkný.

   • Autor: Chlebíčková

    Možná ještě přidám: taštičky s povidly a perníkem, zapečené plněné palačinky s tvarohem, nudlový nákyp s tvarohem a ovocem,smažené copánky z kynutého těsta, těstoviny s mákem nebo perníkem, pohankový nákyp se švestkami, tvarohový nákyp se sušeným ovocem, dvouctihodné koláče, koláče na plech s tvarohem, povidly, mákem, různým ovocem, ….pokud se tato jídla již opakují, omlouvám se předešlým 🙂 ( kuskus nasladko mě zaujal – zkusíme, díky Andy )

   • Autor: Chlebíčková

    … ještě mě napadlo, že by ostatní další recepty mohly přínést z domova paní učitelky, jistě jich znají dostatek

   • Autor: terča

    Dobrý den. Děláme jablečný nákyp s nudlemi nebo
    tvarohové lasagne s  ovocem. Obojí je moc dobré a dětem chutná.

  • Autor: Radek

   Dobrý den,ještě snad jáhlový nákyp s meruňkami, jáhlovou kaši, jogurtové knedlíky s ovocnou omáčkou, lívance s borůvkami a tvarohem apod.
   Nějaké zajímavé recepty najdete i na těchto stránkách – stačí si otevřít recept dne vpravo

  • Autor: il.ka

   Děkuji za tipy,určitě ji využiji.Jen máme zákaz dělat jednoduchá jídla na přípravu,protože si je rodiče mohou uvařit doma.Nudle smíme vařit vyjímečně s mákem a to musím obhájit u paní ředitelky,že mi chybí pracovnice v kuchyni.Chtěla jsem zařadit tady z receptů špecle se zakysanou smetanou a borůvkami,bohužel mi toto jídlo neschválilo vedení školky,protože je to jednoduché jídlo.

   • Autor: áča

    dobrý den,my děláme špecle s moučkovým cukem,máslem a mletými oříšky,vedení je v pohodě a jídlo chutná.

  • Autor: il.ka

   Ještě pokračuji,vařily jsme i různé kaše,jako je rýžová,z ovesných vloček s ovocem,jenže je máme zakázané,že je děti tolik nejedí jako kaši krupicovou.Myslím,že by paní učitelky chtěly například ty švestkové knedlíky,nebo palačinky a lívance.To děláme jen o prázdninách.Já nevím,jak bychom to stihly v normálním provozu.Holky se toho bojí a já taky nevím jak například s těma palačinkama,v čem bychom je dělaly.Máme tu elektrickou pánev,ale holky v ní maso dusí.to bych jim musela asi koupit pánvičky,jenže pro 350 dětí,kdy musíme mít hotovo do půl 11,kvůli rozvozu bychom to asi fakt nestihly.

   • Autor: Andy1

    Lívance děláme v elektrické pánvy, palačinky nikoliv, ještě jsme je nedělali a děláme je jen o prázdninách. Paní učitelky by si měly uvědomit, že co je jednoduché uvařit doma, není jednoduché uvařit pro 350 strávníků. I ty nudle s mákem, těch těstovin, co se musí uvařit, propláchnout, omastit, aby se to nelepilo, semlít mák, můžou si to přijít pro to množství vyzkoušet. My máme tedy „jen“ 185 strávníků, ale do palačinek bychom se nepustily. Švestkové knedlíky nejsou zas takový problém.

   • Autor: fizulka

    Dobrý den, kupuji u Nowaca mražené palačinky, v kuchyni je plníme tvarohem a ovocem a zapékáme.

  • Autor: rohlik

   Po přečtení Vašeho příspěvku,mne zamrazilo. Jak Vám může někdo říkat,co jsou jídla složitá a co jednoduchá?Pokud jednoduché jídlo děti jedí,proč ho nepřipravit. Myslím,že paní učitelky nemají ani právo mluvit do jídelníčku. Za ten přece zodpovídáte Vy. Zařazuji také nová jídla a děti si na ně prostě musejí zvyknout, pořádně ho okouknout a ochutnat. Trvá to déle,ale nakonec na to přijdou,že je to dobré. Na sladko jsem zařadila i halušky s jablky,skořicí a moučkovým cukrem. Také jednoduché,ale moc dětem chutnají. Přeji Vám lepší pani ředitelku a paní učitelky. Já mám pani ředitelku,která nás podporuje a má ráda změnu,takže pevné nervy. Zdena

   • Autor: Radka Č.

    Dobrý den přímo ve firmě Nowaco je kupujete nebo je vozí jiná firma? děkuji

  • Autor: Caesar

   Jsem v šoku jako předešlá přispěvovatelka. Vaříte snad pro děti, proto jsme školní stravování a paní učitelky když se jim to nelíbí ať si zajdou do restaurace. A jakým právem určuje ředitelka nebo učitelka snadné a nesnadné jídlo.Vy ji taky říkáte, že dnes měla snadnější výuku.

  • Autor: Caesra

   Ještě připomínka, vaříme pro učitele zadarmo, oni by neudělali ani otočení hlavy zadarmo 🙂

  • Autor: olina 2

   Holky máte pravdu,učitelky do toho nemají co kecat,ale za X let co pracuji ve školství,tak můžu říct,že učitelky jsou národ v národě a že by neotočily zdarma ani hlavu je také kus pravdy,ale zase ne všchny

  • Autor: vedoucí 3

   Zdravím všechny, výborné jsou i cizrnové lívance. Děláme je s ovocnou omáčkou a šlehačkou a jdou na dračku. Zaváží je firma Jaromír Janča z Valašského Meziříčí.

   • Autor: Linda

    Jak připravujete ovocnou omáčku?

    • Autor: Radek

     Ovocnou omáčku děláme z mraženého ovoce – necháme rozvařit a zahustíme vanilkovým pudinkem, dle potřeby přisladíme cukrem

  • Autor: vedoucí 3

   Mražené ovoce – nejlépe lesní směs – vmícháme do vanilkového pudinku povařeného ve vodě, ovoce potom jenom trochu prohřejeme, ať není rozvařené. Ještě mě napadly jogurtové knedlíčky s vanilkovým krémem a nahoru dáváme jahodu také povařenou v pudinku s vodou (do jahod je třeba přidat trochu citr. šťávy, protože vařená jahoda nemá žádnou chuť). Přeji spokojené strávníky

   • Autor: Radkaa

    Ovocnou omáčku vaříme ze solamylu, má lepší barvu, z pudinku se nám zdála být jakoby zakalená.

  • Autor: kralka

   Zdravím, mohla bych poprosit o recepturu, sespektive o množství surovin ( ovoce a pudinku), které je potřeba na ovocnou omáčku. Vaříme pro 50 dětí. Děkuji

   • Autor: Radkaa

    Pro 60 dětí MŠ + 10 dospělých: 2,5 kg mražených jahod, 3 litry vody, 0,75 kg cukru a 1 krabička solamylu. Rozmražené jahody rozmačkáme nebo částečně rozmixujeme a uvaříme.

  • Autor: danuš

   U nás jsou největší hitovkou kynuté knedlíky polité jahodovou omáčkou a kysanou smetanou

  • Autor: amálka

   U nás bavorské vdolečky s tvarohem.

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaste.

Přihlásit se