Přeskočit na obsah

sladké snídaně

 • Autor: Zdena S.

  sladké snídaně
  Dobrý den, jdu si k vám pro radu. Občas dětem upečeme nějakou buchtu či koláč k ranní snídani, nebo k odpolední svačině. Připadá mi, že pečeme pořad to samé – buchta na plech, perník, makovec, koláč na plech. Poraďte mi prosím nějaký recept co pečete vy. Děkuji Zdena

  • Autor: ivka6

   Třená těsta, bublaniny, perníky, makovce, s ovocem, tvarohem na plech, to je nejrychlejší na ranní přesnídávku. Na odpoledne i kynutá těsta koláče, plněné rohlíčky, mufiny.
   Myslím si, že už to, že pečete, je dobře většinou to máme také tak. Na Vánoce linecké kolečko nebo figurku Mikuláše z perníku. Nic nového nevymyslíme, jen obměňovat náplně a těsta. Na plech je snadné i na vydávání. Jednou jsme dělaly jablka v županu a nikdy víc, bylo to pracné a děti snedly jablko a oříšek, těsto nechaly (bylo to pro 80 MŠ).

  • Autor: Radkaa

   U nás se hygieničky i metodičky přiklánějí ke slané přesnídávce, která děti po ránu více zasytí. Moučníky pečeme na odpoledne. Stejné jako vy. Zkoušely jsme rolády nebo řezy zdobené třeba krémem z mascarpone, ale děti se jenom porýpaly, zbytečná práce. V MŠ jenom jednoduše.

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaste.

Přihlásit se