Přeskočit na obsah

slánky

  • Autor: janAA

    slánky
    Dobrý den, poprosím zkušenější kolegyně o radu.
    Z třídních schůzek vzešel požadavek ať jsou na stolech slánky. Argument o následcích solení neobstál. Je něco o co se mohu opřít v legislativě. Rozhodně sůl používáme. Aby to nevypadalo, že nesolíme. Ale zřejmě přes léto děti solí více a teď mají problém. Jedná se o větší děti. Děkuji moc za Vaše rady. Jana

    • Autor: MAJA1

      JANI, ŘEKLA BYCH, ŽE POMŮŽE JEDINĚ HYGIENIČKA ( PROSAZUJÍ MÉNĚ SOLIT) . U NÁS DOKONCE KONTROLUJÍ NĚJAKÝM PŘÍSTROJEM OBSAH SOLI V JÍDLE A ŽE BY DOVOLILI SLÁNKY DĚTEM, TAK TO SILNĚ POCHYBUJI. U NÁS JE SLÁNKA POUZE NA STOLE PRO DOSPĚLÁKY.

    • Autor: janAA

      Moc děkuji!!!!

    • Autor: ivka6

      Studie, kterou prováděl zdravotní ústav s hygieniky, prokázala, že poměrně dost solíme, proto byla zase kampaň proti soli a je to oprávněně. Slánky nedáváme, snažíme i méně solit hlavní pokrmy, dochucujeme polévky libečkem a ostatními bylinami a zelenými natěmi, které zvýrazní chuť a navozují trochu slanost. Kdo chce solit, ať si přinese svou slánku, to i s pepřem. Máme i středoškoláky a nevadí jim to.

    • Autor: janAA

      Také jsem byla požadavkem zaskočena. Rodič chce vědět o jaké nařízení se opírám. Můj názor ho nezajímá.
      V tomto duchu se vedla konverzace. Děkuji za názor Jana

    • Autor: Moni

      Sůl byla u nás řešena mnohokrát. Vzhledem k doporučení hygieny také nemáme slánky na stole, ale pokud rodiče a děti stojí o přesolená jídla, tak si mohou přinést slánku svojí a jídlo si dochutit. Takto jsme sůl vyřešili s dětmi na žákovských samosprávách, i s rodiči. Učitelé dochucováky na stolech mají. Konec konců nikdo u nás dětem nezakazuje, aby si mlýnek se solí z učitelského stolu půjčily 🙂

    • Autor: zdenouš

      U nás to bylo přání ředitelky,prý jsou málo slané brambory,tak jsme přisolily a slánky jsou na dvou stolech.Solí všichni,děti i dospělí.Neřeším.

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaste.

Přihlásit se