Přeskočit na obsah

SPONZORSKÉ DARY, VÝPĚSTKY Z VLASTNÍ ZAHRÁDKY

 • Autor: Marsi

  SPONZORSKÉ DARY, VÝPĚSTKY Z VLASTNÍ ZAHRÁDKY
  Dobrý den,
  obdržíme sponzorský dar na oslavu příjezdu svatého Martina.
  Zadávají se tyto dary do programu s nulovou hodnotou nebo se do programu nezadávají. Pokud ano, na základě čeho tato povinnost vyplývá.
  Dále mám dotaz ohledně výpěstků z vlastní zahrádky. Zadáváme též do programu, pokud dáváte dětem třeba ke svačince? Mnohokrát děkuji za Vaše odpovědi a rady

  • Autor: Emča

   Dobrý den, pokud dar je na pokrmy v rámci školního stravování a chcete, aby se projevil ve spotřebním koši, tak ano – dát jako příjemku s hodnotou 1,- (pokaždé když jsme měli takto dar byla vystavena Fa na 1,- ) Pokud je to pro všechny přítomné (nejen pro ty, co si platí stravné – venkovní občerstvení atd. ) není potřeba to „hnát“ přes program. Nevím o jakou akci se jedná a též pak na koho se přenáší zodpovědnost – např. když je u nás lampionový průvod – organizují učitelky, občerstvení pro všechny – tak jde to mimo ŠJ.
   A k těm výpěstkům – řídím se tímto https://www.vyzivaspol.cz/wp-content/uploads/2016/06/stanoviskoMZ.pdf – mám formulář, kde to evidujeme.

   • Autor: Marsi

    Děkuji.
    Jedná se o akci pečení svatomartinských rohlíčků, které budou pro děti, zaměstnance i veřejnost.

  • Autor: Januša

   Dobrý den, prosím radu, jak plnit spotřební koš – OVOCE. Máme zákaz dávat celé ovoce dětem (jsme ZŠ). Musíme krájet do misek, děláme růzmé mléčné koktejly, pečeme ovocné buchty, ale stále ovoce nejsme schopni naplnit. Pokud se vydávají např. celá jablka je to na kg jiné, než krájená (menší spotřeba). Už jsme docela bezradní a to nemluvíme o finanční částce a o odpadu (děti vůbec krájené ovoce nejí). Prosím o nápady, jak ještě tuto položku vylepšit a hlavně naplnit.

   • Autor: Moni

    Pokud vám to někdo nakázal, tak asi vedení, má rada je jednoduchá. Až přijde kontrola na spotřební koš, no tak si zodpoví vedení. Ještě doporučuji si to napsat na jídelníček a založit. (Jídelna má od p. …. zakázáno podávat …….) A nelamte si hlavu, stejně s tím pak hrají před školou fotbal 🙂 Pěkný den

    • Autor: fedora7

     Nám škola koupila odšťavňovač, mošt děti vypijí a do spotřebního koše jde celé ovoce nebo zelenina jak je nakoupeno. Jen je samozřejmě při tom taky hodně odpadu. Nejčastěji moštujeme jablka, hrušky, mrkev, případně se přidá nějaký pomeranč – ale ty se musí loupat.

     • Autor: Manka

      Je to také řešení, ale mám pocit že brzy budeme dětem ovoce podávat formou injekce. Je to čím dál horší. Proč je pedagog neupozorní, že ovoce ani jogurty se nevyhazují před školou? Raději to přikáží nám, že jim to nemáme dávat. Pokulhává výchova , doma i ve škole.

     • Autor: Moni

      To je ale výborný nápad. Ovoce v kapačkách 🙂 Taky tam pak ještě přidáme luštěninu.

  • Autor: zdenouš

   Kdo a proč vám to zakázal?

  • Autor: Radkaa

   Tak to by i mě zajímalo. Že by měl problém ředitel?

   • Autor: Januša

    Zákaz přišel z vedení školy a důvod? Plno ovoce a jogurtů kolem školy, takže se vše bude konzumovat pouze v jídelně.
    Nesmí se nic nosit z jídelny ven. Jak ale plnit spotřební koš už nikdo neřekl.

    • Autor: Moni

     To bych viděla jako problematické. Dítě má oběd placený a proč by si nemohlo odnést jablko s sebou.

     • Autor: Pavel Ludvík

      Já to jako problematické nevidím. Ve vyhlášce o ŠS je v §2 odst 9 uvedeno, že „Jídla podávaná v rámci školního stravování konzumují strávníci v provozovnách školního stravování „.

     • Autor: Moni

      Ano, to je pravda. Ale je otázkou, zda je dítě schopno sníst polévku, hlavní chod a ještě třeba velké jablko. Přitom ovoce by pak v družině odpoledne přišlo vhod. Zaměstnanci si ovoce či jogurt také odnášejí s sebou.

  • Autor: zdenouš

   Víte u nás je to, to samé.Ovoce a jogurty, které teď dávám pouze balené v kelímku se válí všude, jogurty rozšlapané a ovoce vymoštované.Za normálního chodu jídelny jsem dělala jogurt bílý s ovocem.V této šílené době beru balené.Bohužel děti jsou zmlsané a podle toho to vypadá.Půlky ovoce nedávám a nikdo asi nemůže v době demokracie nařizovat dětem,jíst ovoce a balené jogurty v jídelně.Tak hodně sil.

  • Autor: zdenouš

   A přiměřeně marjánky.

  • Autor: ivka 6

   Domnívám se, že je to také způsob vychovy ke zdravému životnímu stylu, měli by v hodinách děti vhodnou formou klidně připravit na to, co bude k obědu, proč se to má jíst, jak zacházet s potravinami. Malé děti jsou tvárné. Starší bych pozvala do kuchyně ať se podívají, co práce dá třeba obyčejný zelný salát, že se všechno ovoce a zelenina musí omýt, prohlédnout, nakrájet, zchladit, dát do misek, aby viděli a vážili si práce druhých, na to se zapomíná. Středoškoláci snad už mají rozum a mohli by se na přípravě podílet (gastro obory), tak snad docení naši snahu a kantorům to musí vštípit ředitel. Prosté zákazy nic nespraví.

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaste.

Přihlásit se