Přeskočit na obsah

strava na školní výlet

 • Autor: ilka

  strava na školní výlet
  Dobrý den,chtěla jsem se zeptat zda v MS připravujete stravu ,když děti jedou na školní výlet.
  Letos po nás p.učitelky chtějí abychom připravily dvě svačiny /rohlík s …. a koláč/ , nasmažily řízky s chlebem + pití.To vše nasmažit brzy ráno před odjezdem a pak vozit celý den v autobuse.Odmítly jsme to s tím,že se to neslučuje s hygienickými předpisy.Díky za názory.

  • Autor: rena

   Dobrý den,
   i my chystáme dětem na výlet svačinku. Ale nikdy to nejsou řízky 🙂 Ráno jim děláme pomazánku z taveného sýra a dáváme jim k tomu jablko. Většinou se jedná o dopolední výlet. Zatím jsem s tím neměla problém.

   • Autor: JanaTero

    Moje děti byly minulý týden na školním výletě v https://pohadkova-rise.cz/skolni-vylety/ ( mimochodem, doporučuji navštívit.) Byly tam jen jeden den, takže jsem to se svačinami nepřeháněla. Vyřešil to jogurt a rohlíky, protože na oběd se stavovali na výletě a na večeři již byly děti doma.

   • Autor: Valentýna

    1) divím se tavenému sýru ve školce
    2) divím se pomazánce, která se nechladí a jede v teple na výlet
    Bála bych se o zdraví dětí.

  • Autor: vedx

   Také žádné řízky neděláme, jedná se jen o dopolední výlet, dávali jsme chléb se sýrovou pomazánkou do mrazící kabele, dnes dáváme jen od pekařů hygienicky balené ořechový a makový šáteček pití jupík. Učky nechtějí už ani jablíčka, děti ještě beztak z domu mají všelijaké mlsůtky a nikdy nikdo neumřel. Pokud chtějí paní učitelky být na výletě celý den, tak ať si někde v restauraci objednají oběd všude jde určitě na dohodu i dětské porce nic bych nesmažila.

   • Autor: ilka

    Tu nejde ani tak o neochotu něco nasmažit,jak za tu zodpovědnost jestli se něco někomu nestane.Jistě je v dnešní době možnost si jídlo objednat v restauraci, ale učitelky se nechtějí rozčilovat s dětmi a hlavně zdržovat.A zodpovědnost padá na čí hlavu?

  • Autor: Andy1

   Děti z MŠ na celodenní výlet nesmí, tudíž jedna svačina, na oběd a odpolední sváču zpátky do školky.

   • Autor: Andy1

    Dobrý den, říkala mi to vedoucí učitelka v naší MŠ, že jim to nedovoluje vyhláška. Prý se děti z MŠ musí vždy vracet na oběd. Prý jim to nedovoluje vyhláška.

    • Autor: rohlik

     Tak podle reakcí na tomto portálu, bych řekla, že to tak asi není. Naše děti se vrací kolem 1 hodiny a okolní školky i déle. Zatím jsem nic takového neslyšela. Přeji hezký den

     • Autor: Zdendab

      Tak to porosuji vyhlášku.MS na celodenní výlety nesmi

    • Autor: jitkaved

     Dobrý den, kde najdu prosím znění té vyhlášky? Taky jezdíme s MŠ na celodenní výlety, rychlá svačina ve školce a odjezd, oběd s sebou, houska namazaná sýrem, někdy chtějí salámovou pomazánku, na odpoledne bebe sušenka nebo tyčinka a jablko. Návrat kolem půl třetí. Housky dáváme do předem vychlazených termoportů, ale vždycky trnu, aby někomu nebylo špatně. Díky

  • Autor: rohlik

   Proč by nemohly děti ze školky na celý den na výlet?U nás jedou se svačinkou z domova.Jidlo nepřipravujeme.Přeji hezký den

  • Autor: Marky

   strava se musí podle vyhlášky zkonzumovat v prostorách školky, nesmí se vynášet. Tudíž na výlety stravu všem dětem odhlašuji a oni si berou svačinku z domu.

  • Autor: Haha

   Na celodenní výlet se u nás v MŠ také jezdí, děti mají oběd zařízený na místě (žádné řízky!!!) a pokud je to jen polodenní, tak s sebou dostanou originál zabalenou tyčinku, croissant nebo koláček a krabičku s pitíčkem, pozdější oběd pak ve školce.

  • Autor: ilka

   U nás se pořád řeší ty řízky.Jsem nepřítel učitelek a ředitele.Myslím si,že to dostanu příkazem.Přece nemůžou dopustit,aby měl někdo jiný pravdu

   • Autor: chytrejzvodnan

    tak ať vám to dá ředitel příkazem písemně nebo ať vám koupí šoker 🙂

   • Autor: Jareh

    Tak se dotazujte na KHS zda je to možné a za jakých podmínek. Případně se domluvte na písemném vyjádření. U nás běžně funguje, že školka jede na celodenní výlet a stravu neobjednají a my ji neúčtujeme.Svačinky mají z domova a oběd dojednaný na místě.

  • Autor: janaex

   Ve vyhlášce o školním stravování je napsáno, že se může podávat jídlo ve výjimečných případech mimo provozovnu, ale po splnění hygienických podmínek, a to pokud nemáte chlazené nebo vyhřívané lunchboxy, tak nesplníte. Jídlo zajistit na místě je nejvhodnější. Mateřské školy mají ve vzdělávacím školním programu celodenní výlety?
   Dala bych kusové ovoce, balená pitíčka, nějaké cereální tyčky, loupák atp. a zbytek je na rodičích.

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaste.

Přihlásit se