Přeskočit na obsah

Stravné během prázdninového provozu

  • Autor: Lukáš

    Stravné během prázdninového provozu
    Dobrý den, vedení naší mateřské školy navrhuje, aby se stravné za omezený prázninový provoz (15 dní v měsíci) vybíralo bez možnosti odhlásit stravu například, když budou děti nemocné nebo neočekávaně odjedou. Tedy, že vybereme stravné za všech 15 dní a přestože by dítě nechodilo a řádně jej rodič chtěl odhlásit, nebudeme tyto obědy vyučtovávat a obědy budou brány jako vydané. Můžete mi, prosím, napsat, zda máte zkušenost? Děkuji.

    • Autor: olga na druhou

      Toto konání odporuje dobrým mravům. Neoprávněné obohacení.
      Způsob placení úhrady za stravné, způsob přihlášení a odhlášení stravy je zakotven ve školním řádu, popřípadě ve vnitřním řádu školského zařízení.

    • Autor: Pepča

      Lukáši to nelze. Řešila jsem to s magistrátem , jak na prázdninový provoz. Lze vybírat předem, ale musí se pak vracet, když děti nejsou. Můžete i zvýšit platbu za stravné na nejvyšší možný limit, co je daný vyhláškou.

    • Autor: jentak

      Lukáši, přečtěte si provozní řád jídelny vaší školky, kde jsou jasně stanoveny pravidla pro odhlašování. Není možné při nemoci dítěte ho neodhlásit ze stravování – většina školek toto umožňuje dokonce do 8:00 hodin na daný den.

    • Autor: Radkaa

      Možná záleží i na velikosti zařízení. Pokud je to větší MŠ, určitě ani o prázdninách nebude problém, kdyby přišlo o pár dětí víc nebo méně. Pokud by to byla např. jednotřídka, přihlásilo by se 10-12 dětí a ve skutečnosti by chodilo 4-5 dětí, pak by problém určitě vznikl. Záleží na zvyklostech případně na spolupráci s rodiči.

    • Autor: rohlik

      Ano to je pravý důvod. Jsme školka, kde rodiče nahlásí děti na prázdninový provoz a ve skutečnosti buď nepřijdou vůbec, nebo jen pár dnů. Pokud naobjednáte na celý týden zboží např. maso, tak nastane problém. Toto je stále dokola, řešíme stejný problém. Přeji hezký den

      • Autor: Valentýna

        V tom případě jste to vy, kdo stanoví pravidla hry. Dejte rodičům podepsat „letní pravidla hry“ – dočasný provozní řád s platnosti od do a tam si stanovte, jak to chcete a potřebujete.

        • Autor: Pepča

          Valentýno, to před inspekcí neprojde, je to v rozporu s vyhláškou. taky jsem si na začátku myslela, že bych to tak udělala, ale bohužel.

    • Autor: Ester

      Lze po školní jídelně, respektive po škole požadovat Pravidelný přehled záloh a následne vyuctovani odebránych a odhlášených obědů pro jednotlivé děti formou např. Info do mailu rodičům?

      • Autor: Líída

        lze. Každý měsíc posílám 2 emaily rodičům, kteří mi dali email, .kolik se připsala částka a pak po uzávěrce, přehled jak se stravovali-vyúčtování

        • Autor: Léto

          Rodiče tento přehled mají na www.strava.cz. Mám 700 strávníků a jsem na vše sama. Pokud bych jim posílala měsíční přehledy, tak bych s následnými poťouchlými dotazy mohla trávit následující pracovní týden:) Např. každý rok se najdou dva až tři rodiče prvňáků, kteří zavolají nebo napíší, že jejich Boženka z 1A byla určitě, ale určitě na obědě, ale v přehledu má neodebraný oběd…

      • Autor: marcik11

        Požadovat po škole, ani po jídelně toto určitě nemůžete. Informování o vyúčtování jako povinnost není zakotveno v žádném zákoně, ani to není v náplni práce nikoho ve škole či v jídelně. Dovede si představit každý měsíc rozesílat email nebo SMS, či dopis každému rodiči třeba při 300 strávnících? Pokud se čas od času stane, že rodič pochybuje o správnosti vyúčtování, může přijít osobně do jídelny či MŠ a kompetentní osoba se podívá zpětně do docházky a na platby a záležitost vyřídí. Pokud někdo někomu vyúčtování zasílá, pak vězte, že je to jen z jeho dobré vůle.

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaste.

Přihlásit se