Přeskočit na obsah

Stravné nepedagogických pracovníků

 • Autor: Zdena S.

  Stravné nepedagogických pracovníků
  Dobrý den,
  jdu si k vám pro radu. Nastoupila k nám do školy nepedagogická pracovnice, která je placená z jiných financí (ne z peněz školy). Mám ji účtovat za obědy jako zaměstnanci školy, nebo ji evidovat jako cizího strávníka a tím pádem bude mít i jinou cenu za oběd?

  • Autor: Pavel Ludvík

   Nejde o to, z čeho je placena. Rozhodující je její zaměstnavatel. Je jím vaše škola? Tak je to váš zaměstnanec a má nárok na dotovanou cenu. Jestliže je zaměstnancem jiného subjektu, pak bude záležet na smlouvě, kterou s tím subjektem máte.

  • Autor: bela1974

   Pokud je zaměstnána na dohodu a u těch se FKSP nedává, nemá nárok na dotovanou stravu. Je jedno z jakých financí je placena .

   • Autor: Pavel Ludvík

    Záleží na tom, co chápeme pod pojmem „dotovaná strava“. Ale máte pravdu, že záleží nejen na zaměstnavateli, ale i na druhu pracovní smlouvy. U dohod platí, že pokud je to uvedeno v kol. smlouvě nebo vnitřním předpisu, jedná se o stravování ve vlastním zařízení školy a pracovník odpracuje min. 3 hodiny, tak má právo na to, aby hradil jen potraviny. Tedy na tuto formu dotace nárok má, na příspěvek FKSP ale ne.

  • Autor: B. G.

   Dobrý den, liší se velikost porce oběda ve školní jídelně pro dospělého zaměstnance školy, jehož oběd je dotován, a dospělého cizího strávníka, který platí plnou cenu? Děkuji za odpověď.

   • Autor: ivka6

    Cizí má tek velikou porci, jakou má sjednanou ve smlouvě a také jí zaplatí. Nesouvisí se školním stravováním ani u dospělých vlastních. Podle vyhlášky o školním stravování zabezpečíme děti, žáky, studenty po dobu pobytu ve škole – dotovaná strava, ostatní je věcí dohody a úplaty v režimu doplňkové činnosti nebo v hlavní, a to z jiných zdrojů.

  • Autor: B. G.

   Dobrý den, děkuji za odpověď, ale moc jsem ji nepochopila. Liší se velikost porce dospělého cizího strávníka od porce dospělého zaměstnance školy? Jaký dokument tuto problematiku upravuje?

   • Autor: marcik11

    Vše záleží na výši finanční normy, tedy ceny za suroviny.
    Pokud obě skupiny platí stejnou výši, zákonitě musí být i porce u obou stejně velké.
    Konečná cena, kterou strávník platí je samozřejmě u obou odlišná,( v závislosti na výši dotace z FKSP u zaměstnanců nebo výši mzdových a provozních nákladů a zisku u cizích strávníků), ale ta nemá vliv na velikost porce.

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaste.

Přihlásit se