Přeskočit na obsah

Stravování důchodců

 • Autor: Mili

  Stravování důchodců
  Dobrý den, prosím o radu: bývalý zaměstnanec, který odešel do starobního důchodu, se chce dále stravovat v naší jídelně. Jak je to s poplatkem za stravné? Platí jako zaměstnanci nebo si hradí režijní náklady? Na příspěvek z FKSP nárok má a má stejný nárok i invalidní důchodce? Děkuji

  • Autor: majka 1

   Re: Stravování důchodců
   Toto všechno musíte mít stanoveno v kolektivní smlouvě.Navíc to musí být důchodce, který odešel z vaší organizace a ne třeba předtím, než jste byli právním subjektem, jinak je to pro vás cizí strávník.

   • Autor: danny

    Re: Stravování důchodců
    Pokud nemáte kolektivní smlouvu, vyřešte to ve Vnitřním předpise. Stravovat za sníženou úhradu se pak váš důchodce může.

  • Autor: Zuza

   Re: Stravování důchodců
   U nás důchodci mají v ceně oběda zahrnutou mzdovou režii a cenu stravného – bez režijních nákladů a bez přirážky (podle vyhlášky č. 84/2005 Sb., § 3, odst. 6). Mám to zahrnuto v provozním řádu školní jídelny a vedu je mezi cizími strávníky.

  • Autor: kája

   Re: Stravování důchodců
   Dobrý den. Důchodce, který od nás odchází do star.důchodu platí potraviny mínus příspěvek z FKSP. Prov. a mzd.režii platí organizace. U nás nemají důchodci stejný příspěvek jako zaměstnanci. Když přispíváme důchodcům z FKSP, pak nesmí platit žádnou režii. Jsou bráni jako zaměstnanci, ale mají jen 3,- Kč příspěvek, zaměstnanec má 11,- Kč. Tak jsme pochopili vyhlášku my.

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaste.

Přihlásit se