Přeskočit na obsah

Úklid jídelny během výdeje

 • Autor: majdan

  Úklid jídelny během výdeje
  Chtěla bych znát vaše postřehy a hlavně jak to chodí ve vašich školách při výdeji jídel ohledně úklidu – tím myslím rozbité talíře v jídelně, rozlité nápoje atd…. Díky 🙂

  • Autor: renča

   Re: Úklid jídelny během výdeje
   My jsme škola s 550 strávníků a školní jídelna nás nezajímá,to u nás mají nastarosti ulkízečky.Pokuď by jste šla uklízet na jídelnu musela byste se převleknout na úklid, pak zase na kuchyň a zase převléknout, to v takovém množství dětí není myslitelno.

   • Autor: Alena II.

    Re: Úklid jídelny během výdeje
    U nás to samé. Pokud děti něco rozlijí nebo rozbijí, uklízí to školní uklízečka, která má zrovna službu.

  • Autor: Monik

   Re: Úklid jídelny během výdeje
   U nás uklízí děti s pomocí paní učitelky, která má dozor. Jsme velká jídelna. Rozlité tekutiny si dokáží děti vytřít mopem samostatně, s úklidem střepů pomáhá dozor. Je to v pohodě.

   • Autor: mitra

    Re: Úklid jídelny během výdeje
    jejda,tak to se mate.My to musime po dětech uklizet samy,ja jako hl.kuchařka musim hlidat i čiste stoly,než se děti vystřidaji,naše pani vedouci se hadry nechytne,to by byla hruza,kdyby tam na nich něco našla.

    • Autor: Jirka

     Re: Úklid jídelny během výdeje
     Zásadně jsem proti tomu, aby si děti uklízeli po sobě sami, obzvláště v dnešní době.
     Zaměstnanci škol a školních jídelen by si měli uvědomit, že jsou to strávníci, kteří mají za naše služby řádně zaplaceno, vím že mají obědy dotované, ale pro nás jsou pořád plecené, tak nevidím důvod proč je k těmto činnostem nutit, to samé, aby dojídali jídlo apod.
     V McDonaldu, v restauraci po sobě taky nikdo neuklízí.
     Vím, že se to může uklízečce, která má 5 let do důchodů zdát ponižující, aby uklízela po 6 letém dítěti, ale každý ať si vzpomene jak začínal sám a zárověň bychom si měli uvědomit, že kažký z nás je placen za svou práci, stejně tak jako dítě a jaký koli strávník platí nám.
     Zdravím Jirka

     • Autor: jaja

      Re: Úklid jídelny během výdeje
      No vy jste mě dnes pobavil pane Jiří. Přeji Vám hodně zdaru ve Vaši práci a potažmo při výchově Vašich dětí. Škoda, že Vás tu nemám,už vidím jak to tady všechno po našich miláčcích stihnete sklízet.Přeji Vám příjemný den.

     • Autor: Marie Zachová

      Re: Úklid jídelny během výdeje
      To: Jirka – S dětmi to není tak jasné, jak píšete. Pokud se v restauraci nebo i v MD nebudete chovat podle nějakých pravidel, tak vás slušně nebo neslušně vyhodí. Proč zaměstnanci jídelny mají po dětech vyndavat příbory z květináčů, proč mají odlupovat žvýkačky ze židlí a ze spodních desek stolů (to bych vám přála vidět, to je hnus), proč mají sbírat po podlahách zdeformované příbory, proč mají v klidu snášet mrsknutý talíř do odkládacího okénka, z kterého se zbytky jídel rozprsknou jim do obličeje, proč mají v klidu jít a uklidit bordel, který nadělal někdo, když po sobě házel rýži, a jiné hnusoty zvedající žaludek….? Samozřejmě uklidí (ony nebo uklizečka) rozbitý talíř, skleničku, když dítěti se stane karambol jen díky své nešikovnosti. O tom a v tomto duchu diskutovat ano, ale stavět provoz školní jídelny na roveň restaurace, tak to ne.

     • Autor: Iva K.

      Re: Úklid jídelny během výdeje
      Naprosto souhlasím s paní Zachovou a Jiříku! Váš názor, to je tragédie! Vy si asi také neumíte po sobě uklidit talířek ze stolečku a máte na to poddané, že?

  • Autor: JanaV.

   Re: Úklid jídelny během výdeje
   To snad nemyslíte ani vážně. My nejsme restaurace a jako školní zařízení bychom měli děti vychovávat. Jak ke správnému stolování, zdravé stravě, tak i k pořádku a šetrnému zacházení třeba s příbory. A úklid je na řediteli. Komu dá peníze jestli je to uklizečka nebo jídelna a ten pak uklízí.Dobrý nápad je ta služba uklizečky.To je celé dopoledne ve škole? Můžete prosím napsat někdo něco bližšího?

   • Autor: Alena II.

    Re: Úklid jídelny během výdeje
    Uklízečky se při službě střídají. Na každou připadne jednou za týden a má službu na vrátnici (dopoledne) a přes poledne v jídelně, takže pokud se stane nějaký „karambol“, což se stane denně, tak to jde uklidit.

  • Autor: sára

   Re: Úklid jídelny během výdeje
   No tak u nás je to jasné, musíme uklízet po dětech jak při výdeji, tak po skončení celou jídelnu , tzn. stoly, židle, podlahu, okenní parapety, dveře, prostě celou jídelnu ( 350 strávníků ) má na starosti pracovnice provozu kuchyně. Má to v náplni práce. Ptáte se, jak to stíhá?? Já taky.

  • Autor: Jarmila

   Re: Úklid jídelny během výdeje
   V naší ŠJ se denně stravuje průměrně 1100 strávníků. Na jídelně při výdeji jsem já vedoucí ŠJ, šéfkuchař a ještě jedna pracovnice. Máme na starosti úklid stolů, dodávání příboru, misek, skleniček, dolévání čaje a dalšího pití. Já jako vedoucí jsem denně celou výdejní dobu na jídelně a to z důvodu, např. nepříjde dozor, tak ho mám já. Komunikace mezi námi a dětskými či dospělými strávníky je mnohem lepší, než kdybychom tam nebyli. My to považujeme úplně za normální práci, která nám přísluší. Na jídelně je také mnohem lepší pořádek a všichni jsou spokojeni

  • Autor: Leoš

   Re: Úklid jídelny během výdeje
   Dámy, udělaly jste z toho tématu pěknej hampejz. Otázka zněla, na úklid během výdeje a jistě byl na mysli úklid více méně havarijní, tj. např. při nechtěném rozbití s rozlitím (to se u nás stalo i řediteli). A vy hned příklad úklidu hrnečku po sobě, nebo odstraňování střepů z květináčů. To se pak těžko diskutuje. V každém případě se „havarijní úklid“ (třeba rozbitý taliř s polévkou) nedá automaticky zadat dětem (a maličkým už vůbec ne). Nemají ani OOPP, ani školení a chtěl bych vidět, kdyby tak třeba do skleněných střepů spadlo dítě koleny a dlaněmi. Myslím, že by pak před bezpečáky Vaší vedoucí zadkem ani žíni nikdo neprotáhl.

  • Autor: emil

   Re: Úklid jídelny během výdeje
   Je potřeba se převlékat na úklid stolů v průběhu vydávací doby? Podotýkám, že pak vydávám obědy.Díky.

   • Autor: hygienička

    Re: Úklid jídelny během výdeje
    Pokuď je vaše otázka míněna vážně tak vážně odpovídám,že ano. Myslím si (nic ve zlém) ,že zopakovat si zásady správné výrobní a hygienické praxe by nebylo až tak špatné.

  • Autor: anajka

   Re: Úklid jídelny během výdeje
   ZDRAVIM máme 4OO obédů vydáváme nepřetržité od dvanácti do půl druhé dvé devčata jsou na odklizeni a myti taliřů přiborů a skleniček my dvé vydáváme každá svoje jidlo neumim si představit nechat déti a učitelky stát ve fronté a po převléknuti jit uklizet do jidelny.

  • Autor: emil

   Re: Úklid jídelny během výdeje
   No to my taky odbíháme po výdeji mezi vydáváním v přestávce – asi 15- ti minutové utírat stoly, umývat nádobí, doplňovat skleničky, polévku,…atd. a neumím si představit ještě převlékání ! Nota bene ještě když v přestávce přijde učitel mimo vydávací dobu a provokativně kouká od okénka kdy praštím s hadrou a půjdu mu dát oběd. Ach jo.

  • Autor: PavlaHrad

   Re: Úklid jídelny během výdeje
   V naší jídelně( na gymnáziu) musíme uklízet po strávnících samy. Není ojedinělé, že vyndaváme příbory z koše a podobně. Nepomáhá ani dozor. Studenti si v podstatě mohou dělat cokiliv… přece si platí školné:-). O nějakém převlékání , není ani řeč. Výdej je o patro níže, než šatny a než bychom se převlékly, tak uteče pracovní doba… jsme 2. 1 vydává a druhá sotva „stíhá“ myčku. V řádu jídelny je, že si strávníci uklidí po sobě nepořádek, ale mnohokrát utečou a je to na nás ……

  • Autor: Dostálová Jarmila

   Re: Úklid jídelny během výdeje
   V naší ŠJ během výdeje uklízime jídelnu několikrát. Přeci musíte utírat stoly, pokud někdo něco vyleje atd. Já jako vedoucí jsem celou výdejní dobu na jídelně, tudíž žádný strávníci si nedovolí něco špatného udělat. Pokud ano, tak většinou to vidím a hned na místě si to výřídím. Mimo jíné vyříme denně v průměru 1100 obědů, tak si umíte představit ten mumraj.

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaste.

Přihlásit se