Přeskočit na obsah

vaření 2 chodů

 • Autor: Marky

  vaření 2 chodů
  Dobrý den.
  Prosím Vás o názor, který pak mohu použít při jednání se zřizovatelem.
  Starosta na naši jídelnu vznesl požadavek na vaření 2 chodů. Jsme malá vesnická jídelna cca 120 porcí (40 MŠ + 35 ZŠ malotřídka + 20 zaměstnanců + 25 cizích strávníků). Mám 2 kuchařky na zkrácený úvazek a připravují krom obědů i svačinky do MŠ a jejich výdej a umytí nádobí. Za mě je toto neekonomické a nehospodárné a zbytečné pro tak málo cizích strávníků. Podotýkám, že nemáme čipy ani objednávkový program.
  Děkuji za Vaše reakce.
  Markéta Vašičková

  • Autor: ivka6

   Vážená kolegyně, je těžké odporovat starostovi. Pokud bude vyžadovat vařit dva chody pro cizí, mohl přispět na úvazek další kuchařky a oddělit veškerou evidenci, aby bylo vidět, kolik dva chody ve skutečnosti stojí. Máte vůbec varnou technologii pro přípravu více chodů. Pro mateřskou školu nereálné, výběr by zadávali rodiče, dítě uvidí u souseda něco jiného bude se dožadovat a nenají se nikdo. Vy vaříte především pro děti, pokud nějaké zlepšení, rozšíření, tak především pro děti. My vaříme druhé jídlo, když je přihlášených minimálně 50 strávníků a to máme 400 dětí všech kategorií, 120 dospělých.

   • Autor: Marky

    Děkuji za Váš názor. Ano, varnou technologii na to nemáme, ani objednávkový program. Takže si nechám zaslat cenové nabídky na nový program, další konvektomat, ohřívací stůl a další pracovní sílu na poloviční úvazek. To, že vaříme pro děti a cizí strávníci jsou navíc, to jsem vysvětlovala.

  • Autor: Moni

   Berte to jako příležitost. Sepište si, co bude třeba k vaření dvou jídel. Zbytečné to určitě není, výběr z více jídel vám zaručí spokojenějšího strávníka. Požadujte objednávkový systém, další personál, lepší vybavení…

  • Autor: rohlik

   Myslím, že pro tento provoz absolutně zbytečné, MŠ nebude mít možnost volby, předpokládám, že ZŠ máte pouze 1 stupeň a pani učitelky ve školce přece nebudou jíst něco jiného než děti, takže jde pouze o to, aby se vařilo výběr pro cizí strávníky a to neni přece cíl školní jídelny. Bude s tím spousta papírovaní, už takhle jedete asi 3 výdejky a nedovedu si představit to objednávání. Přeji hezký den

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaste.

Přihlásit se