Přeskočit na obsah

Vepřové, hovězí - náboženské důvody

 • Autor: ZuzkaKo

  Vepřové, hovězí – náboženské důvody
  Dobrý den,
  máte někdo zkušenost ve školce s dětmi, které z náboženských důvodů nesmí vepřové, hovězí? Jak toto řešíte? Nám jídlo dováží, tedy bychom mohli objednat jinou variantu jídla. Otázkou je jak by se na to tvářila případná kontrola, co spotřební koš atd.? Máme rodiče, kteří takovému dítěti chtějí jídlo vozit z domova. Což nejde, to by dle info co mám neprošlo přes hygienu.
  Co s tím?
  Díky

  • Autor: zdenouš

   U nás to bylo tak, že si matka vepřové odhlašela a pokud ne, tak děcko dostalo přílohu a polévku. Je to na domluvě.

  • Autor: ZuzkaKo

   Měla jsem za to, že školka je povinna zajistit dle docházky svačinu, oběd případně odpolední svačinu. Tedy, že to dítěti poskytnout musíme, pokud přijde do školky. Pak odhlášení toto neřeší, leda by dítě do školky ten den vůbec nepřišlo.

   Samozřejmě jsme navrhli dát jen polévku a přílohu, ale na to maminka nechce slyšet. Plus mám další tři, kteří se zatím s námi navrhovanou variantou spokojili. A jeden nám přinesl potvrzení od lékaře, že toto maso z dietních důvodů nesmí a tím můžeme objednat jinou stravu, jakož dieta.

  • Autor: ivka6

   Ve vyhlášce o školním stravování máme možnost připravovat dietní stravu na základě potvrzení lékaře, jedná se o zdravotní důvod, náboženství nebo světonázor není prozatím brán jako povinnost poskytovat odlišnou stravu. Pokud je dítě přijato, školka v době přítomnosti zabezpečuje stravu. Je na domluvě s rodiči, já bych maso, které nejí nahradila drůbežím masem nebo rybou nebo jinou vhodnou bílkovinou na střídačkou vejcem, robi, tofu. Donášku vlastního jídla pouze z dietetických důvodů, to tu kterou nejsme schopni zabezpečit.

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaste.

Přihlásit se