Přeskočit na obsah

Výběrové řízení

  • Autor: Petrana

    Výběrové řízení
    Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na zkušenosti jak vybíráte nové kuchařky? Máte jasně stanovené body podle, kterých vybíráte a taky se chci zeptat zda máme právo si je nějak prakticky vyzkoušet (třeba v kuchyni) a jakým způsobem by jste vybírali?
    Děkuji za odpovědi.

    • Autor: maty200

      Ráda bych vybírala, ale už přes rok se nikdo nepřihlásil. Kde je berete? Teď mi jsem strčili nějakého „prý“ kuchaře – rekvalifikace a nikdy v provozu nevařil. Tak nevím co mám na něm ani chtít. Pokud by došlo k výběru, připravit JL (třeba na týden),nanormovat, nafasovat a uvařit v čase (jeden den), který potřebujete. U nás by to byly i diety a SOV. Znalosti o školním stravování – SK,HACCP….

      • Autor: janah

        Dobrý den,
        dříve jsem měla požadavky, aby alespoň 3 kuchařky byly vyučené v oboru./ 550 strávníků/ Dnes se nehlásí nikdo a jsem ráda, pokud přijde někdo nevyučený a má zájem pracovat ve školní jídelně. Nejdůležitější je vedoucí kuchařka . Pokud neseženete někoho kdo má schopnost uvařit a vést kolektiv, tak nastává obrovský problém. Držím Vám palce. Nyní se mi stabilizoval kolektiv ale několik let jsem neustále řešila příchody a odchody pracovníků, které vznikly po odchodu vedoucí kuchařky do důchodu.

      • Autor: Viletka

        Zdravím všechny. Prosím,prosím. Potřebuji rychlou odpověď.Jak zaúčtovat
        obědy inspekce.2x 2dny.Děkuji.

    • Autor: zdenouš

      U nás dělal výběrové řízení ředitel školy.Vzal paní z úřadu práce,tu poslal do kuchyně a dělej si s ní co chceš.Takže, paní absolutně mimo mísu,nic neumí o tom jsem tady již psala,ale hlavně že ji platí úřad a nic jiného ředitele nezajímá.On je přeci ředitel.

      • Autor: maty200

        Přesně, hlavně, že ředitelka někoho sehnala, ale, že nemá praxi nikoho nezajímá.

      • Autor: dudek

        Pokud nemáte doplňkovou činnost, tak se u vás nemohou stravovat.

      • Autor: olga na druhou

        Inspekce je cizí strávník. Cena se skládá z nákladů na potraviny, věcné, osobní režie a popřípadě zisku, pokud účtujete cizím strávníkům. Režim doplňkové činnosti. Pokud nemáte doplňkovou činnost , tak za plnou cenu (viz výše) z nákladů hlavní činnosti, do příjmů jinak nezařazených. Jedná se o nahodilé, nepravidelné stravování. Používá se v účetnictví ve výjimečných případech. Je na řediteli školy jak rozhodne, jestli se mohou stravovat, jestli máte výrobní kapacitu.

    • Autor: majdan

      Beru první, která se přihlásí, jinak to nejde. Nejsou lidi, s tím bojujeme asi všechny. Měla jsem tu „kolegyni“, která vydržela to „přílišné tempo“ šest dní, další jen tři dny. Spousta lidí si neuvědomuje, že v kuchyni je opravdu těžká práce, která se nedá odložit na další den a každý den se začíná od začátku….

      • Autor: Viletka

        Máme doplňkovou činnost. Takže, plná cena a do výdejky k cizím připsat. A do docházky a vyúčtování jmenovitě .No nevím,máme pro cízí za 73kč. Tak snad si to nerozmyslí. Díky za zájem.

      • Autor: Viletka

        Děkuji.Máme doplňkovou činnost.Takže pod jménem v docházce,jako cizí str.Hezký den.

    • Autor: marcik11

      Jaké výběrové řízení? Práce ve školní kuchyni není žádné teplé, lukrativně placené místečko, na které by se hlásil dav zájemců. Na otestování pracovníka bohatě postačí zkušební doba a reference a přehled předchozích pracovišť :-)))

    • Autor: Petrana

      Mám tři zájemkyně a musím to nějak rozseknout. Všichni jsou vyučení v oboru, ale nikdo v kuchyni nepracoval.

    • Autor: Jaroslava

      Dobrý den ,jediná možnost je zkusit to s některou a hlavně si nerozlobit ty další dvě,ať máte kam sáhnout,až Vám po vyzkoušení práce v šj ,nebo po první výplatě uteče.Není to vůbec lehké někoho najít a když už najdete,tak zapracovat a zařadit do kolektivu.A věřte,že vím o čem mluvím.A vyučení v oboru, to taky není vždycky výhra.Zdravím a přeji šťastnou ruku.Jaroslava

    • Autor: Evicka08

      Dobrý den, jaké je optimální množství cukru ve spotřebním koši? Děkuji za odpovědi.

    • Autor: Evicka08

      Omlouvám, že je můj příspěvek v této rubrice. Přesto děkuji za odpovědi.

    • Autor: Alena2

      Já jsem vybírala kuchařku jako to dělají do jiných profesí. Pozvala jsem jí a nechala jí normovat, uvařit. A nevěřili byste jak to pomohlo.Mladí mají velké sebevědomí, jeden neuměl normovat, druhá utekla , protože neuměla zadělat knedlíky a třetí si netroufl na množství. Hledala jsem rok, přihlásila se 40 letá a sama si řekla,že chce začít jako pomocná kuchařka a propracovat se na vyšší post.Ta byla rozumná a tak jsem ji přijmula. Jsem spokojená.

    • Autor: ludmi

      A za takovéto situace chce někdo zavádět obědy zdarma. Napřed je musí někdo uvařit a sehnat kuchařku je velký problém. Dnes bychom po nich chtěli normovat, to aby měly pomalu středoškolské vzdělání a my jim nabízíme ostudné peníze. Nad tím by se měl někdo zamyslet.i

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaste.

Přihlásit se