Přeskočit na obsah

výdejna - vývařovna

  • Autor: hana

    výdejna – vývařovna
    Dobrý den,
    moc prosím všechny o pomoc. Potřebuji přesné vymezení úkonů pro vývařovnu (v ZŠ) a výdejnu (v MŠ, která nepatří pod ZŠ), hlavně, kdo zajišťuje dopravu na výdejnu, kdo vydává, kdo eviduje stravné jednotlivým strávníkům. Hlavně bych potřebovala zjistit, kde toto najdu tzv. „černé na bílém“, jestli je na to nějaký metodický pokyn, či něco podobného?
    Moc děkuji za ochotu a přeji krásný den.

    • Autor: Sartuna

      Nejspíš záleží na dohodě 🙂 U nás máme smlouvu s cizí MŠ (pro kterou připravujeme jídlo) a ona si ho sama odváží a u sebe vydává.

      • Autor: hana

        A právě ta dohoda „pokulhává“. Vaříme pro MŠ již přes 20 let, takže ostatní máme ošetřeno – ALE – MŠ si ráno nakoupila pečivo, ostatní dostala od nás, udělala a vydala přesnídávku a my jsme jim zase odvezli a vydali oběd a svačinu + vedení evidence jednotlivým strávníkům v MŠ i s úhradou za stravování, potom na nás přešla i výroba pomazánek, nyní už i nákup pečiva, to se zase nelíbí našim kuchařkám. Ráda bych s konečnou platností spory ukončila, takže jsem připravila koncept smlouvy – my jsme výdejna, vaříme a expedujeme, vy jste výdejna, tak dovážíte a vydáváte. Vím, že úvazek pro vývařovnu je 0,67 a pro výdejnu je 0,33, vím, že je v tom agenda pro výdejnu 0,25 a pro vývařovnu 0,75, takže my evidujeme celkové počty odebraných jídel a výdejna jednotlivé strávníky. A tady jsem narazila. V MŠ evidenci tvrdě odmítají a div si na mě neberou právníky, že je to moje práce a já nechci ustupovat násilí (10 let dělám práci, za kterou bere peníze někdo jiný), ale potřebuji se mít o co opřít. Přijde mi i logické, že rodiče hradí školkovné a stravné ve školce.

        • Autor: Zalka

          A patříte pod jednoho zřizovatele? Pokud ano může Vám být prostředníkem

    • Autor: Zalka

      Nevím co si přesně představujete, ale obecný předpis takový není. Musíte si vytvořit vlastní provozní řád jednotlivých útvarů a zde vymezit, kdo, co a jak bude dělat. Např. vymezíte, že přepravu bude zajišťovat smluvní firma (opět ve smlouvě bude uvedeno kdy a jak převezme stravu, co musí splňovat osoba (zdr.průkaz, auto pouze pro přepravu jídla v daném čase, prac. oblečení, čistota vautě), to stejné pro vývařovnu a výdejnu (kdo a jak připraví pro vývoz, kdo vypíše průvodní dokumentaci, kdo pořídí přepravní nádobí (pokud jsou to různě cizí subjekty), že se budou udržovat v bezvadném a čistém stavu. Vychází z požadavků na provozní a osobní hygienu a z požadavků systému HACCP.

      • Autor: Zdeňka

        Dobrý den, myslím si , že nemáte pravdu. Naše vývařovna vyváží do jiných právních subjektů. Děti se přihlašují u mě, taktéž odhlášky nemocí.Vyúčtovávám je já, posílám složenky, prostě co se týče strávníků ať našich nebo jiných pr.subjektů, všechny mám pod sebou já. Do výdejen pošlu jen seznam strávníků, ať mají přehled kdo je přihlášený a každý den počet strávníků podle skupin. Doufám, že jsem to pochopila dobře.

    • Autor: exitkaaa

      Taky jsme vývařovna a výdejna. Vydáváme pro cizí subjekty a já vedu veškerou evidenci. Objednávám i odhlašuji. Cizí subjetky si ale zajišťují odvoz. Moje děvčata nachystají jak ranní sv., oběd tak odpolední sv. Pokud je subjekt pod jiným zřizovatelem, subjektu ještě vyúčtovávám věcnou režii za obědy. Oni jsou vedeny pouze jako výdejna, proto veškerou agendu vedu já.

      • Autor: Sartuna

        máme to jako exitkaa, s tím, že děti v MŠ eviduji, ale počet dětí mi hlásí ráno školka a podle toho jim dáme svačinky a obědy. (Oni mají ode mě seznam stravovaných a zaškrtávají mi kdo je a kdo není, což si pak u sebe zadám do počítače).

    • Autor: Jana F

      Pokud tomu dobře rozumím,vy dostanete od zřizovatele mzdové prostředky pro svoje děti v ZŠ na uvaření a výdej a pro MŠ jen na uvaření pokrmů.Na výdej pokrmů už dostane MŠ svoje mzdové prostředky. Takže provozní náklady by Vám měla hradit MŠ na základě Vaší kalkulace a to za děti režijní náklady bez mzdových a za dospělé strávníky režijní náklady se mzdovými.Dopravu si samozřejmě hradí ten, kdo si u Vás službu objednal,tedy MŠ a na to byste měli mít smlouvu.Ale co se týče zpracování stravovacích dnů, výběru za stravné,všechno děláte vy, protože vy na to ty peníze dostanete podle statistiky, kde uvádíte počzty porcí uvařených a vydaných pokrmů. U nás je to tak, že MŠ ráno(nebo den dopředu) nahlásí počet strávníků a my podle toho dodáme porce. Na konci měsíce pošlou docházkový list s jednotlivými strávníky a já vše zpracuji, vyúčtuji, vyberu….Nemáme elektronické přihlašování a odhlašování obědů, takže prostě po staru.

      • Autor: exitkaaa

        Já se nezabývám tím kolik dětí v mateřině ráno je. Proč? Je objednaná strava…a co je objednané, tak dostanou. Přeci ani ve škole mi každá třída nehlásí kdo ten den je a není ve škole. To bych se zbláznila. Holt když dítě do školky nepřijde, vše propadne. A když rodič párkrát doplatí doplatky za neodhlášky…tak věřte, že se naučí odhlašovat i ve školce. Tak jak ve škole. Rodič myslí jen na jedno dítě…a já mám pak pozadu všechno opravovat? Proč si to ztěžujete? Rodič má zodpovědnost. A co se týká mzdových prostředků…to není od zřizovatele, ale od kraje. A mzdové prostředky se dostávají na základě výkazů. Kde rovněž uvádíte uvařené a vydané obědy. Tak jak mateřina má ve výkazu, že jsou jen výdejna. A jak jsem psala…pokud je u mateřiny JINÝ zřizovatel, vyúčtuji jim věcnou režii. Pokud je stejný zřizovatel…neúčtuji ji. Stejně by nám ponížil zřizovatel rozpočet a jím povýšil. A ještě vsuvka…ano, dělám vše…a moje děvčata dělají vše. Děvčata uvaří dle stavu a to se dá do várnic

    • Autor: Jana F

      Jo a ještě stravné platí u nás, školné platí u nich.Ale my si přece ty náklady, které nám vznikají (mzdy, bankovní polatky, ostatní mat.,kancel.potř….)necháme od nich zaplatit.

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaste.

Přihlásit se