Přeskočit na obsah

výpočet

 • Autor: leňule

  výpočet
  Dobrý den, prosím moc o radu:
  V MŠ bylo vydáno za jeden měsíc 884 svačinek. Při vynásobení koef. 0,167 dostanu číslo 148.
  Takže např. při spotřebě čerstvého ovoce 52 542 g budu počítat :
  148x 110=16280 a  52 542: 16 280= a vyjde mi 322 % … !!!

  a nebo mám upravit koef. 110 , který platí pro kategorii 3-6 let ale je to přesnídávka, oběd, svačina …. spotřební koš počítám ručně… díky za odpověď 🙂

  • Autor: keramika

   dobrý den,mám k vám dotaz,sice to nesouvisí s tématem,ale zkusím se zeptat,může se e školním stravování používat na vaření víno,rum do šoda,pracuji ve šj dost dlouho,ale tohle jsem ještě nezažila,jsou snad nové předpisy,mohl byste se někdo k tomu vyjádřit,jídelnu navštěvují děti od 1třídy až po gymnázium a dospělí,vím ,že alkohol se používat niky nesměl ,děkuji

   • Autor: Valentýna

    Ano, víno bílé i červené používáme běžně. Je spousta nových receptů, kam víno patří. Rum ani jiné lihoviny jsme nikdy nepotřebovali. Ani do šoda.
    Víno musí být kvalitní, žádný krabicák. Vychází nám třeba sedmička do pěti set porcí. Je to na chuť, alkohol vyprchá varem.

  • Autor: terča

   Dělám ve školství už 25 let a nikdy jsme víno nepoužily,ale byl u nás vařit kuchař od Bidvestu a použil na vaření červené víno. Je pravda,že to v jídle nebylo znát,ale přeci jen se mi používání vína ve školní jídelně příčí takže ho nepoužíváme.

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaste.

Přihlásit se