Přeskočit na obsah

Zajištění stravy na výlet

 • Autor: bohu

  Zajištění stravy na výlet
  Dobrý den,
  prosím o radu ohledně zajištění stravy na  výlet.
  Pani ředitelka chce udělat dětem balíčky s tím, že
  je dětem během dne vydáme ,ale já s tím nesouhlasím. Prosím o radu jak to řešíte .Děkuji za odpovědi.

  • Autor: mumina

   Re: Zajištění stravy na výlet
   Dobrý den, nevím zda je to pro Mš nebo pro Zš. U nás dávámé dětem z Mš svačinky pokud jedou na plavání popřípadě do divadla, ale na oběd se vrací na jídlo do školky. Myslím si, že pokud na balíčky přistoupíte, měla byste to mít ošetřeno v KB a podepsáno paní ředitelkou. Jinak na sebe berete odpovědnost za kvalitu stravy a ta nemusí v případě vyšších teplot odpovídat hygieně. Když si veze dítě balíček z domova je na rodičích co mu dají, kdy to sní a jak mu potom bude.

  • Autor: jahota

   Re: Zajištění stravy na výlet
   Mám také dotaz ,ohledně stravy na výlet MŠ.Dětem na výlet dáváme svačinky a v loňském roce jsme jim dali sebou ještě ráno usmažený řízek, chleba,rajče.Někde jsem četla,že řízky se dávat nemají a děti se mají najíst po návratu do MŠ.Paní ředitelka už nahlásila termín výletu a chtěli by opět řízek.Nevím jestli jo,či ne?Poradí někdo?

  • Autor: janxxx

   Re: Zajištění stravy na výlet
   Také dáváme na výlet dětem v MŠ kuřcí řízky,chléb ,zeleninu a džusík.Svačinky dáváme do sáčku a každé dítě má svačinu ve svém batohu.

   • Autor: monik

    Re: Zajištění stravy na výlet
    Dost dobře nechápu, jak máte ošetřeno.
    Jak asi vypadá řízek, který pak dítě rozbalí a sní k obědu, když se předtím veze v autobuse, kde je padesát stupňů.
    Volila bych potraviny, které se mouhou skladovat při pokojových teplotách. Ovoce, pečivo a třeba paštiku v jednorázovém balení.

   • Autor: Megí

    Re: Zajištění stravy na výlet
    Tak to fakt hodně riskujete. U nás se dává pouze originál zabalené pečivo. Z jídelny nedostanou s sebou ani jablko. Stačí, že se nabaští špinavýma rukama, dostanou průjem a hysterická maminka pošle kontrolu do ŠJ a máte zaděláno na pěkný problém.

  • Autor: ivina

   Re: Zajištění stravy na výlet
   ráno se děti nají než jedou, s sebou dostanou džus a oplatku, oběd mají až když přijedou, třeba ve 14 hod,

  • Autor: haris

   Re: Zajištění stravy na výlet
   Tohle mě také zajímá,nejsme sice ani MŠ ani ZŠ,ale domov.Pokud jedou obyvatelé na výlet dopoledne a vrací se až před večeří,chtějí také řízky.Mám z toho taky vítr,ale paštiku jim nikdo venku mazat nebude,sami to neumí,salám v chlebu si netroufnu dát,oplatky a suché pečivo je málo,z ovoce je vhodný tak banán.

   • Autor: Evča 1

    Re: Zajištění stravy na výlet
    Pořiďte si chladící tašku. Děti jezdí autem, tak se chladí pořád a pak ještě chlazené vydrží. Pak bez problémů vydáte jídlo. Děláme tak i ty oblíbené řízky. :-))

    • Autor: haris

     Re: Zajištění stravy na výlet
     CHladící tašky tahat nebudou,jezdí sice většinou TAXI,nebo BUS,ale tahají vozíky a spoustu jiných věcí.Tenhle nápad už tu byl.

  • Autor: agata

   Re: Zajištění stravy na výlet
   Dobrý den,
   řešily jsme stejný problém v MŠ. Výlet bez řízku, by ani nebyl výlet. Tak jsme ráno přivstaly, řízky zchladily.Nakoupily jsme chladící tašky, ve kterých jsme svačiny bez problémů vozily.S hygienou problémy nebyly.
   Hezký den.

  • Autor: evas

   Re: Zajištění stravy na výlet
   my dáváme dětem na výlet jednotlivě balené buchty „něco na zub“,pití a ovoce a na oběd si necháme přivézt pizzu – pro děti je to velký zážitek, protože jinak jim ji neděláme (jsme MŠ) – a raní svačinku zvládáme ve školce.

  • Autor: danka

   Jídlo na výlet
   Pokud jedou u nás děti na celodenní výlet,jídlo se jim odhlašuje a vezou si sebou své vlastní. Na plavání apod.dostanou zpravidla něco baleného-crosant,perník..a k tomu pitíčko.

   • Autor: trumbera

    Re: Jídlo na výlet
    Neustále se o tom bavíme na poradách a vždycky nás upozorňují, že je to velice nebezpečné. Asi hlavně ty řízky a vůbec takové věci podléhající zkáze.Já osobně bych to řešila nějakou buchtou, sýrem.

  • Autor: Marťule

   Re: Zajištění stravy na výlet
   My máme MŠ i ZŠ, pokud jede MŠ dostanou s sebou svačinku – nějaké pečivko zabalené od dodavatele, pití a ovoce. Vrací se na oběd zpět do jídelny, i když třeba až ve 13.00, počkáme si na ně a oběd jim vydáme. Když jede ZŠ jsou všichni včetně doprovázejících učitelů odhlášeni.

  • Autor: Jarka 1

   Re: Zajištění stravy na výlet
   U nás když jdou žáci na výlet mají všichni odhášenou stravu i učitelé. Jedná žákyně si oběd
   nechá a po výletě si jej vyzvedne. Podle nás na něj
   nemá nárok /žák se stravuje v době přítomnosti
   ve škole/. Řešíte to nějak?

   • Autor: Marťule

    Re: Zajištění stravy na výlet
    Paní Jarko 1, já si myslím, že děvče nárok na stravu má, protože v rámci školy jede na výlet, takže v podstatě ve škole je, i když ne přímo fyzicky.

  • Autor: dadka

   Re: Zajištění stravy na výlet
   Dobrý den, může mi někdo poradit, jak řeší balíčky třeba v dětských domovech?? Tyto děti si nemají svoje jídlo odkud přiníst, mají tady celodenní stravovaní a když jedou (jezdívají hodně) na celý den pryč a chtějí celodenní balíčky, jak to řešit?? Co jim dát s sebou? A jsou to velké děti, které hodně jedí…… dík.

   • Autor: maty200

    Re: Zajištění stravy na výlet
    Jsme internátní škola pro postiž.děti,ale i starší s nepřetržtrým provozem(mimo prázdnin)kateg. nad 15let.
    Balíčky řešíme bez problému za oběd i večeři.
    Není to sice zdravá výživa,ale děti si nemohou někdy nic koupit.
    housky + hamburger,gordon,tav.sýr,řízek,krůtí řízek se sýrem
    ovoce,oplatka,fruko,koláč…
    Výrobky beru mražené,protože přesně nevím kdy kam kdo pojede.Dáváme balíčky i za večeře,když je málo dětí na inernátě.
    Nikdy nebyly problémy.
    Je pravda,že většinou na balíčkách prodělám.

    • Autor: dadka

     Re: Zajištění stravy na výlet
     dík, já to taky tak dělám, ono to prostě ani jinak nejde. A máte to taky nějak ošetřené v HACCP?? Právě, že nevíme, kdy svačiny snědí a je riziko, jestli se něco nezkazí,….. Pročítala jsem předchozí příspěvky, kde vedoucí řeší, jaké dát svačinky, jestli se může či nikoli řízek,…..kvůli hygieně atd., a jelikož to dělám stejně jako vy, tak nevím, jestli je to správně či nikoli, nebo jak to jinak ošetřit.

  • Autor: may200

   Re: Zajištění stravy na výlet
   dadka,tepelně je vše v pořádku,ale uchování na výletě…………………..??? to je těžké,když odmítnu je zle,že nevyhovím,tak prostě uděláme balíčky.To je stejné kastroly,vše je podle KB a co pak!

   • Autor: dadka

    Re: Zajištění stravy na výlet
    tak to jste napsala přesně!! Když nevyhovím, je zle, ale jak se mám krýt, když chci vyhovět?? A vím, že děti nemůžu nechat o hladu?!!

    • Autor: haris

     Re: Zajištění stravy na výlet
     Ještě se vracím k tématu.Ptala jsem se jedné p.Mudr.jak se mám krýt co se týká řízků a pod.problémů.
     Odpověď byla ,že jako zařízení s „domácím řádem“ odpovídáme za kvalitu jídla jen pokud ji můžeme ovlivnit a vidíme na něj.U nás si nosí v kastrůlkách jídlo i na pokoj a ohřívají až po 2 hodinách,nebo vych.nalije polévku aby schladla a na stole leží i 30minut až je studená,Podle p.dok.jsem vydala jídlo se správnou teplotou a co s ní pečující osoba nebo strávník udělá je jejich věc.Upozornila jsem na to ,že studená polévka není dobrá,ale oni pečují a jsou odpovědní.
     Jestli to tak OPRAVDU je kdo ví……

     • Autor: maty200

      Re: Zajištění stravy na výlet
      Přesně,my dodržujeme co se týče postupu a uchování k výdeji,co je potom…………..
      S kastrolama nesouhlasím,každý ma čas se normálně u stolu najíst a jak to dlouho má v rendlíku,mmě je jedno.Tak jsou i balíčky,chtějí je a jak to uchovají, nevím?

  • Autor: máša

   Re: Zajištění stravy na výlet
   U nás, kdo si chce jídlo odnést mimo jídelnu, musí mít podepsané prohlášení, ve kterém jsou rozepsána možná rizika (kontaminace z prostředí, vznik rozkladných produktů. namnožení mikroorganizmů…).
   Také je tam uvedeno, že za takto vydaný pokrm nenesou pracovnice školní jídelny žádnou odpovědnost.

  • Autor: pája

   Re: Zajištění stravy na výlet
   my jsme dětský domov, tak řešíme i svačinky do školy, nejen na výlet. Na výlet většinou řízky udělané den dopředu a vychlazené. Jídlo většinou snědí už v autobuse, jablko a tatranku, co mají v balíčku, snědí, až když je hlad.Svačinky do školy to samé. Vychlazené si berou při snídani,nejpozději o velké přestávce sní.Na balené originální nemám peníze, a také si myslím, že se za chvilku okoukají

  • Autor: danča

   Re: Zajištění stravy na výlet
   Dobrý den,
   připadne mi, že vyřešit stravu na výlet pro MŠ je pro někoho dost problematické.
   Já jsem to letos vyřešila tak, že se dětem zajistilo meníčko v příslušném městě, které navštívíme. Rodiče i paní učitelky souhlasili, děti budou ten den odhlášeni z obědů.

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaste.

Přihlásit se