Přeskočit na obsah

Žampijóny

 • Autor: Honza

  Žampijóny
  Nemůžu zapomenout na vzkázek, kerej sem šrajbla jedna vedoucí. Bojuje v něm za žampióny. Pamatujete? Nenechte si vzít ty bílý krasavečky. Transparent a hurá ráno před školu. Dostává mě ta zanícenost. Neposmívám se, to rozhodně né. De vo ten rozdílnej přístup. Na jedným vokraji houbovka na druhym třeba ouvazky. Pravda našli se tu i nadšenci co věřej APSOsu a nabádaj k  založení buněk a pochodu na hrad, ale nějak se nic neděje. Neska mluvili vo Škodovce, prej se chystaj stávkovat. Kdyby jim dali to, za co se vaří v jídelnách, asi by ani na tu stávku nepřišli a fabrika by zela prázdnotou. V čem je tedy trabl? Auťáky potřebujem víc, než zdravě nakrmený harantíky? Nebo se holky neuměj domluvit a zavřít vokno u výdeje? Je to zvláštní. Dyž se kouknu u nás v jídelně, tak úči od malejch prcků sedí vodtaženě vod těch z druhýho stupně, vlastně je to navopak pánáč prej ty z druhýho sou víc než ty z prvního. Naše Maruška si k nim taky nesedá, jako dyby k nim nepatřila..no asi neni tak študovaná nebo co. Jestli to takhle vypadá všude, no tak to už se nedivim, že ve školství nikdy žádná pořádná revolta neproběhla a vyplatí se spíš bojovat za ty žámpásky.

  • Autor: Pája

   Re: Žampijóny
   To se mi líbí. Žampijóny jako symbol útlaku a nepřítele!
   Ti si to psal už před nějakým časem a tak dneska už víme, že v té škodovce cosi vybojovali. Jenže proti komu vést boj ve školních jídelnách? Ten nepřítel není konkrétní, nemá žádný tvar. Je všude a nikde. Je proti komu bojovat?

  • Autor: Honza

   Re: Žampijóny
   Bojovat je děsně drsný slovo, to už je jako vzít někoho klackem přes záda, o tom psát nechci, to už by nebylo o příjemnosti. Stačí ,kdyžby se nám podařilo něco přemoct nebo ještěl líp přechytračit. To je Čechům dalko bližší než nějaká rvačka. Možna ani nevíte, ale byl jsem se na vás holky juknout na tom vašem vševařečkovém sletu. A šimsemsi, že hlavně bude třeba přemoct strach. Jste totiž hodně podobné tej mojí Marušce. Bojíte se. Možná o místo, možná je to dousledek zacházením a opovrhováním jídelnami ze strany školy. Nevim. Takže to chce začít s nějakym tréninkem. Pokusim se něco vymyslet. Prvně Vás asi naučim pískat, Pájo nezlob se, ale těch reklamních tajtrlíků tam bylo moc i na tolerantní chlapíky jako sem já. Druhou věc,kerou bude třeba trénovat je šplh. Nemyslím šplh někam nahoru, ale potřebujete si vošahat lano, abyste věděli jak se za něj táhne. Jednoty se totiž vrchnost bojí a vy se spojit zatim neumíte, dokonce sem si šímnul, že je cejtit tak trochu rozdíl mezi jídelnama pod školou a samostatnejma. Ale možná mám jen diwnej nos:-))

   • Autor: Zdenka

    Re: Žampijóny
    A taky jsou rozdíly mezi jídelnama z města a z vesnice a mezi jídelnama u základek a u mateřinek a mezi jídelnama v Praze a jídelnou ve Zlámané Lhotě… A že je strach? To se, Honzo, nediv. Snad sis taky všiml věkového průměru. Která padesátnice by se chtěla pouštět na tenký led s perspektivou doplňování zboží do regálu ? Jiné vhodné místo by se pro ni asi těžko hledalo…nejde o to uhájit si pravdu, ale o to mít klid v práci. Mně jde o klid a pohodu především, pokud bych začala chodit do práce s pocitem „co zas dneska bude!“, tak si najdu něco, kde budu mít pohodu. Třeba u toho regálu. Mám dvě ruce a práce se nebojím. Ale já můžu být takový furiant, já si totiž na důchod ještě musím čtvrtstoletí počkat, mně o nic nejde…

  • Autor: Hanka

   Re: Žampijóny
   Honzo, Honzo, Honzíčku ty jsi praštil hřebíček na hlavičku. Vo tom to je! Bojíme se! Bože, jak my se bojíme. Nebo jsme hloupé? Nevíme jak na to? Čert ví! Třeba je to ale v tom, že jsme rozfrckané po celé republice a nemá nás dát, kdo dohromady. Odvážných by se našlo spousta, ale asi by jim měl fakt někdo ukázat jak se za ten provázek táhne. Potřebujeme vojevůdce – nemáš vůdcovské pudy? Že bychom se dali na „Honzíkovu cestu“? Řekni kdy a zavíráme okýnko. To by bylo teprve tóčo Kdyby se naši páni učitelé nenapapali – konec světa. Máme v rukách zbraň,o které se někomu může jen zdát! Určitě by jsme zmohli více než učitelé, když zavřeli školy. Dovedete si představit titulky v bulváru? Pro český stát není školní stravování prioritou, fandí pouze vzdělávání, přitom české děti jsou stále obéznější. Rodiny s dětmi ztratí poslední sociální výhody v levném stravování svých děti ve ŠJ. apod. V pohádkách se setkáme s hloupým Honzou – ty jsi ale jednička! Plně jsi vystihl situaci. Souhlasím s tebou.

  • Autor: radka

   Re: Žampijóny
   Co to tu tláskáš za nesmysli? Je vidět,že nejsi asi dost vytížený. Četla jsem již několik tvých příspěvků a až půjdeš na preventivní prohlídku ať ti pan doktor nechá prohlédnou mozeček. Copak to co tu píšeš souvisí se školním stravováním????????

   • Autor: Honza

    Re: Žampijóny
    Radunko, bacha na Aleša, ten až tu zmerčí Tvý měkký „nesmysli“, roznese Tě na kopytech. I já se snažim aklíďo seknu dvě káčka do měkkýho, ikdyž by tam jedno docela stačilo. Preventivní prohlídku? Já preventivní? Prevence má smysl tam, kde je perspektiva vomě už je rozhodnuto a zůstanu už takovym starym rafanem, co sem doteďka. Mozeček říkaáš? Ani nevim jesli vůbec lidi mozeček maj, jám mám nejraděj ten vepřovej nebo hovězí.Teda nevim přesně páč se v tom nevyznam kerej je kerej. Maruška ho dělat v jídelně nechce, prje by to nikdo nejed a navíc se to musí nějak loupat nebo co. Vidim, že sem tě ale vopravdu naštval, když ani slova nedopisuješ do konce. To se někdy může vymstít. Taky jsem jednou psal na městskej ouřad starostovi…neěco jako jestli by mohla přispět i vaše knihovna. No a nějak jsem to rozdělil na kni – hovna, a představsi, že mi snad nějakel lotr to kni vymázl a starosta se divil, co že má přispět k organizaci nějakýho dne dětí nebo co to tenkrát bylo. Tak a sem u toho stravování. Jasánek topolánek, že nepíšu jen vo stravování, taky mám svojí rubriku a jssem na ní pyšen. To je přechodník, to zíráš, Alešu co. Ale jinak jsem psal vo lidech a vobyčejnych lidskych vlastnostech. Myslím si , že to je to hlavní vocogo. A usmívej se:-))

    • Autor: vařečka

     Re: Žampijóny
     Tak mě napadá, když jsi nás byl okukovat na tom sletu, že jsi nevystoupil z té naší řady a nešel nám příkladem, jak vše lehce vyřešit. Ale blíží se další slet, bude se lítat na koštˇatech. Nenech si ho ujít.

     • Autor: Honza

      Re: Žampijóny
      Víš že mě nechtěla Maruška vzít sebou? Musel jsem mlčet a stát stranou, asi má za mě vostych. Jukal jsem na ty holky tam a měl dojem, že mě všichni znaj a já znám je. Normálka si tam šla jedna pro kafe k bedýnce a smáli sme se, že sem se málem scháněl po zrcátku, jestli nemám na čele napsáno Honza. Jo a nejsem vůdce, moudráky mi nikdy nenarostly, takže bychom mohli společně spíš někam na vopíct ty buřtíky HACCAPerkovi natruc…

    • Autor: fialka

     Re: Žampijóny
     Po dohadování s Alešem o úrovni vzdělání mě ten úsměv zamrzl. Nemám chuť se vůbec na něco tady ptát.Jen by mě zajímalo, jestli je on tak perfektní a bez chyby.

     • Autor: Mir.

      Re: Žampijóny
      Rozhodně není nad něj a  má děsně vysoké kví kvé 🙂

     • Autor: Honza

      Re: Žampijóny
      To víš že néjni..taky sem mu tam našel nedokonalůstku, vopoměl udělat nad „a“ čárku, což je kravina, ale dokonalý to určitě hlodá a možná si jí domaloval na monitor…

     • Autor: fialka

      Re: Žampijóny
      Už jste tu dlouho nebyl, tolik prostoru a vy se ulejváte,nebo máte dovo.Co říkáte na fazolový guláš a mléko.Kdyby to nebylo školní stravování nebyl by problém-vychlazený pivko by to spravilo.Ale to už jsme od žampoionů daleko, i když, ty by se do toho guláše hodily taky.

     • Autor: Honza

      Re: Žampijóny
      Ale sem tůůů…dokonce jsem poslal Pájovi novej kus. Přeci jen musím vobčas šturmovat jako každej. Vy máte hladový harantíky pořád a já si tu jen čekám, až se něco pokazí. Takovej felčar na net. Mám celkem zdravej obvod, takže dráty tolik nemaroděj, simulanti nechoděj, ale když už se něco stane, musím taky lítat:-))

     • Autor: fialka

      Re: Žampijóny
      Tak práci čest a rukám pokoj

  • Autor: paja

   Re: Žampijóny
   teď jsem zrovna přešla od článku, kde škole hrozí pokuta jak hrom za to, že dítě nedošlo do školy, ale za školu,celá nanic, Honzův příspěvek mě pohladil na duši. Jen přemýšlím, jestli je takový Kocourkov v celé legislativě, asi ano

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaste.

Přihlásit se