Přeskočit na obsah

Závodní stravování

 • Autor: Jiřka

  Závodní stravování
  Vážený pane ministře školství, prosím Vás mohl by jste nám zaplati za práci, kterou již od roku 2004 vykonáváme bez náhrady mzdy,či odměn. Vaříme pro zaměstnance, kteří byli vyńaty ze školního stravování. Normativy na strávníky jsou
  v každé kraji jiné a v kooficientu je započítaná i nemocnost. Myslím, že pokud člověk poctivě pracuje, měl by mít práci zaplacenou !
  Ročně to dělá přes 100 000,- Kč. Od roku 2004 je to částka přes 700 000,- Kč průměr odvařených obědů 500-600 měsíčně.Pro zaměstnance školních jídelen je toto diskriminační. Předem děkuji za pochopení

  • Autor: janav.

   Pošlete to na MŠMT!!!

   • Autor: kucharka 1

    Přimlouvám se za vytvoření jednotného postupu při řešení problému závodního stravování. Ve vyhlkášce o FKSP je sice zmínka o tom , že veškeré režie hradí zřizovatel, ale pokud tam nebudou režie vyjmenovány jednotlivě, tedy i s mzdovou režií, ztak se ničeho nedovoláme. Uvědomuji si , že je spíše příspěvek pro odbory a ministerstvo, ale už se nám jednou podařilo tímto způsobem vyvolat veřejnou diskusi k danému problému.
    Zdravím a přeji pěkný zbytek dne Ivka

    • Autor: Tereza

     Ještě mě, díky příspěvku o veganství, napadlo zeptat se na názor pana ombudsmana. Třeba by vám jeho stanovisko pomohlo při jednání s Ministervem.

   • Autor: zůza

    A to jte Jířinko poslala panu ministrovi, nebo si myslíte, že si to tady najde. Je to dobře a srozumitelně psané tak by byla škoda to opravdu neposlat dále a víš. Děkuji za odpověď.

    • Autor: jiřka

     Tento dopis jsem pojala jako otevřený dopis panu ministrovi. S tím, že i ostatní připojí své návrhy k závodnímu stravování. Žádám o právní poradnu, či vyjádření ombudsmana zda není porušeno právo jedné skupiny zaměstnanců školních jídelen a nejedná se o diskriminaci.
     Nevyplacení mzdy za odvedenou práci! Děkuji za spolupráci všem

  • Autor: lenek

   Podívejte se na stránky Společnosti pro výživu, tam máte jasně popsáno, jak se platí za obědy připravované zaměstnancům škol.

   • Autor: rohlik

    Dobrý den,doporučené články jsem si přečetla,ale konkrétně stále nevím,jak mám pro zřizovatele vypracovat podklady pro to,aby platil mzdy za závodní stravování. Mám zpracovanou kalkulaci na 1 oběd,ale nevím,jak vše pro zřizovatele písemně zpracovat. Pokud byste měla tuto konkrétni radu,budu vděčná. Děkuji Zdena

    • Autor: lenek

     Z příspěvku vyplývá, že vaření pro zaměstnance se „tak nějak vytratilo“ a počty obědů pro zaměstnance jsou „tak nějak “ započteny ve vaření pro děti. Jsem z Moravskoslezkého kraje a neznám nikoho, kdo by fakturoval mzdové náklady zřizovateli. Proto Vám nemohu poradit, snad počty obědů zaměstnanců krát mzdové náklady + odvody z mezd a toto fakturovat.

    • Autor: Pavel

     nedávno sem toto téma řešil s naší paní řiditelkou která je zároveň učetní. Z toho co sem pochupil tak vaříme pro 12 zaměstnanců a vykazujem to jako pracovní síla 0,1 uvazku.

     • Autor: Jitulice

      Dobrý den, viděla bych to tak, že před 7-8 lety toto nikdo neřešil. Byla mzda – tarif za všechny. Pak došlo k rozhodnutí, že úvazky jsou dle počtu uvařených obědů dětí. Buď se platí poměrem /%/ nebo dle kalkulace, což zanáší mzdová účetní do mezd. Tím pádem zůstanou v rozpočtu školy v nepedagogách korunky, které si na konci roku kuchařky mohou rozdělit. Někteří zřizovatelé se podívují, že by měli platit učitelům, resp. zaměstnancům zřizovaných škol stravné. A tak se platí z ONIV, kterých se pak nedostává na pomůcky …:( Je to jeden kolotoč. Peněz moc není, ale buďme rádi za to. Není povinnost poskytovat stravu, ale povinnost poskytnout čas na stravu.

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaste.

Přihlásit se