Přeskočit na obsah

Zbývající jídlo ze školních jídelen

  • Autor: eVaa

    Zbývající jídlo ze školních jídelen
    Dobrý den, ráda bych Vás požádala o informaci / radu, kam jde prosím jídlo, které zbývá ve školních jídelnách? Myšleno takové, kterého se již „nikdo neujme“… doslova zbývající. Bylo by možné, obrátit se na nějakou „charitu,“ která by např. polévku vždy k večeru odvezla? Chápu hygienické předpisy, přesto si myslím, že „kdyby se chtělo, šlo by ledacos.“
    Děkuji Vám, Zlochova

    • Autor: zdenouš

      Zbylé jídlo a je úplně jedno,zad jsou to zbytky nedojedené nebo nevydané by měla likvidovat firma,která se tímto zabývá a je za to placená školou./bioplynky/.Nebo ho likvydují slepice.Pochybuji,že by si vzala některá vedoucí na triko likvidaci zbytků za pomoci charity.To by asi měli rozhodnout naši zákonodárci a na ty by jste se měla obrátit.Faktem je, že plýtvání s jídlem v jídelnách je nebetyčné.Bohužel, dnes je doba blahobytu a také to tak vypadá.Děti si ve většině případů neváží toho,že za pár korun mají na talíři kvalitní jídlo.

    • Autor: Valentýna

      Plýtvat není třeba. Každá vedoucí ví, kolik asi dětí na obědy nedorazí, stačí tedy: 1) umožnit odhlašování ještě ráno do 8,00 hodin, aby se mohli odhlásit všichni strávníci, kteří se třeba ráno vzbudí s horečkou ; 2) vysledovat průměrné počty dětí, které na oběd denně nepřicházejí a o to nanormovat méně; 3) případné přebytky vydat na konci výdeje velkým dětem jako přídavky. Po ukončení výdeje se „odpad“ likviduje tak, že se předá oprávněné firmě. Pochybuji, že by „CHARITA“ chtěla nakazit své klienty jídlem, které je již dle předpisů odpadem.

    • Autor: marcik11

      Prosím Vás, i ve věznicích podléhají potraviny a strava přísným kvalitativním požadavkům, tak co to je za nápad – dávat zbytky charitě. A jaká charita? Jak budete rozlišovat, kdo to potřebuje? V našem státě máme celkem štědrý systém soc.dávek, takže, kdo potřebuje si je vyřídí. Notabene suroviny si rodiče zaplatili a mzdové a provozní platí stát. Nemůžete tedy něco, co vy neplatíte darovat. Stačí aby byla vedoucí a kuchařka pružnější. A že dětičky nejí? To je na dlouhé povídání.

    • Autor: zdenouš

      Proboha,vy máta věšteckou kouli,že víte kolik dětí vám nedorazí na oběd.Děti odhlaším do 8hod.toho dne,což považuji za velkou výhodu pro rodiče,ne všude to tak maj,í to za1.Za 2.maso hlavně hovězí nemohu dávat do HRNCE po osmé hodině jelikož vydávám od 11.15hod.Maso objednávám pouze z osvědčených Českých jatek,ne žádné šmakulády ze zemí třetího světa,preferuji kvalitu.Za 3.např polévky pro 130 stravovaných vařím pouze 18litrů z toho jí ještě 4l skončí v odpadu.Případné přebytky na konci výdeje bych velice ráda vydala velkým dětem,bohužel o ně nestojí.15.letí kluci sní k obědu v průměru 3 knedlíky holky 2.Ano, máte pravdu v našem státě je opravdu štědrý systém soc.dávek,bojím se že školní stravování se k nim řadí.Přežilo dokonce i pád komunistů a dodnes funguje. Ještě jednu poznámku pokud je mi známo,guláš a svíčková jsou nejlepší až druhý den po rozležení.

    • Autor: ivka6

      Příspěvková organizace nemůže poskytovat někomu dary, byť je to Charita. Prodávat jednou prodané, také nemůžete, souhlasím s Valentýnou, odhlášky, úprava počtu vařených porcí. Na druhé straně jsme kritizované za malé porce a nedostatečnou výživovou hodnotu, protože úměrně snižujeme gramáže potravin při normování surovin. Někde je zakopaný pes, a to je v tom, že si strávnicí neváží jídla a lidské práce.

    • Autor: lenek 0

      Dobrý den, prosím o radu, co uděláte s mraženým masem, kde končí doba minimálmí trvanlivosti?

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaste.

Přihlásit se