Přeskočit na obsah

zelenina a krvácivý průjem

 • Autor: Irča

  zelenina a krvácivý průjem
  Prosím,dáváte v těchto dnech dětem čerstvou zeleninu?
  U nás paní ředitelka nechce,abychom okurky,rajčata a jinou zeleninu vůbec dětem dávaly.I když mám na dodacím listu od zelináře napsáno odkud zelenina pochází.Do teď jsem se hájila,že není ze Španělska,ale teď když se zjistilo,že španělské okurky za to nemohou,tak nevím,jestli je mám brát,nebo ne.Napište mi prosím Váš názor.Děkuji

  • Autor: juulie

   Re: zelenina a krvácivý průjem
   No já určitě žádnou čerstvou zeleninu nedávám.Radši budu riskovat nedodržení spotřebního koše,než zdraví svých malých strávníků.

  • Autor: vedooci

   Re: zelenina a krvácivý průjem
   Vaše reakce mi přijde neadekvátní a hysterická.

   • Autor: vedení

    Re: zelenina a krvácivý průjem
    Souhlasím s Vámi, opět hysterie. Stejně jako u šílených krav,ptačí chřipky atd. Jsme hrozný národ. Někdo vyrukuje,že je zkažený vzduch, tak přestaneme dýchat???? Dodržujme zásady hygieny, vařme z čerstvých a kvalitních surovin od zaručených dodavatelů a nepanikařme:-)

    • Autor: Olina

     Re: zelenina a krvácivý průjem
     Dětem čerstvou zeleninu dáváme, ale když vidím kolik jí končí v odpadu při těch cenách, tak si říkám, že takovéto plnění koše je hloupost. Některé děti přijdou s tím, že jim doma řekli, aby zeleninu nejedly.

  • Autor: míša K.

   Re: zelenina a krvácivý průjem
   Včera jsme měli sterilovanou červenou řepu a děti vše snědly. V pondělí hlávkový salát, zůstal skoro netknutý.
   Nejhorší je, že to samé dělají i pedagogové. Družinářky děti poučovali, aby omezily konzumaci čerstvého ovoce a zeleniny. V družině mají velkou nástěnku a tam napsáno že nezávadné je pouze vařené a dobře omyté. Jestli tento měsíc splním spotř. koš v ovoci, tak to bude zázrak. Od úterka mám jablka, běžně beru 30 kg na jeden oběd. Dnes je pátek, nabízeny byly každý den a ještě stále jich 15 kg mám. Je to síla.

   • Autor: Andulka

    Re: zelenina a krvácivý průjem
    ….jedno rčení říká….bav se s volem, když nemáš po ruce vidle…:-)

  • Autor: Hanče

   Re: zelenina a krvácivý průjem
   Dobrý den, diskuse na toto téma mi připadne směšná. Není přeci žádný důvod čerstvou zeleninu a ovoce dětem nepodávat. Vůbec nerozumím tomu, proč škola dělá nějaké nástěnky. Tento týden u nás proběhla hygienická kontrola, a přesto, že média byla plná zaručných informací, ze strany kontolujících nepadlo na toto téma ani slovo, naopak stále propagují čerstvou zeleninu, ovoce a saláty. A to, že děti jí špatně zeleninu, to snad není žádná novinka. Jak je napsáno již výše, opět halóóó přesto, že se nic nepotvrdilo

   • Autor: Evča 1

    Re: zelenina a krvácivý průjem
    Přesně. Také dáváme dětem čerstvé ovoce i zeleninu. Jen si dáváme větší pozor, aby si děti před jídlem pořádně umyly ruce. A že děti nejedí ovoce a zeleninu? Zkuste ji pokrájet na talířky a dát na stoly. Uvidíte jak zmizí.

  • Autor: dadka

   Re: zelenina a krvácivý průjem
   Taky si myslím, že je to zbytečná hysterie….. dětem ovoce i zeleninu dávám, je potřeba dohlídnout na zvýšenou hygienu.

   • Autor: Jana M.

    Re: zelenina a krvácivý průjem
    Na zvýšenou hygienu ve školních jídelnách dohlížíme neustále,tak není co řešit.

  • Autor: Rozmálka

   Re: zelenina a krvácivý průjem
   Dobrý den,
   kvůli obavám hlavní kuchařky jsem raději volala přímo na KHS, kde mi bylo sděleno, že není žádný důvod k obavám. Bakterie E. coli je fekální bakterie omyvatelná vodou. Lze ji spolehlivě zničit varem. Bakterie ulpívá pouze na povrchu potraviny. Pokud bude kuchyně správně dodržovat předepsaný systém HACCP a osobní a provozní hygienu, nehrozí žádné nebezpečí.
   Pokud by došlo k nějakým změnám a začala platit omezení na nákup určitých potravin, pracovníci KHS nás budou neprodleně informovat.
   Hezký den.

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaste.

Přihlásit se