Přeskočit na obsah

Změna pracovní smlouvy

 • Autor: kocourkov

  Změna pracovní smlouvy
  Musím podepsat změnu pracovní smlouvy? Je to akt obou smluvních stran. Pokud nepřistoupím na její změnu, dostanu výpověď? Má zaměstnanec oporu v zákoníku práce? Jaké máte zkušenosti, poraďte. Děkuji.

  • Autor: tara

   Souhlasit nemusíte. Ale pokud vás bude chtět propustit pro nadbytečnost, tak si důvod najde a to v rámci reorganizace. My jsme to udělali tak , že jsme propustili tu nejslabší a předělali jsme pracovní náplně i u vedoucí.

  • Autor: Pavel Ludvík

   Se změnou pracovní smlouvy musí souhlasit obě strany a výpověď nemůže být „mstou“ zaměstnavatele za to, že zaměstnanec nesouhlasil. Pokud vám dá výpověď, musí uvést nějaký důvod a ten se skutečně dá najít, třeba zmíněnou reorganizaci. Bude záležet, jak šikovně se budete bránit a také na tom důvodu. Od něho se odvíjí výpovědní doba a odstupné. Celá problematika ukončení pracovního poměru je složitější, pojednává o ní par. 48 až 73 ZP, doporučuji si přečíst.

  • Autor: dášenka

   Co je možné chápat jako reorganizace, co sem může zahrnout?

  • Autor: dášenka

   Co je možné chápat jako reorganizace, co sem může zahrnout?

  • Autor: tara

   Tím jsem myslela, že když se sníží pracovní úvazky v kuchyni, zaměstnám všechny na plný pracovní úvazek včetně vedoucí / má určité hodiny v kuchyni a přibere si administrativu za vedoucí kuchařku/ a jednu propustím a nebo přijmu novou pracovnici na méně hodin s rozlišnou pracovní smlouvou a pracovní náplní. Je to vůči pracovitým spravedlivé a není třeba mít několik lidí s menšími úvazky. Píši to v rychlosti, zjednodušeně dá se to.

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaste.

Přihlásit se