Přeskočit na obsah

Další školení Nové trendy a Hygienické minimum

Organizačnímu týmu se podařilo zajistit další školení Nové trendy a Hygienické minimum. Přinášíme přehled nových termínů a odpovědi na vaše nejčastější dotazy.
Aktualizace 30.1.2009 14:20 – zrušeno druhé školení v Pardubicích a přidáno nové školení v Brně

Autor: Organizační tým

Pozvánka na školení Nové trendy v moderním stravování II u vás vzbudila mimořádnou odezvu. Během prvních dvou dnů jsme zaregistrovali kolem 500 přihlášek, současně redakci i organizačnímu týmu přišlo velké množství dotazů. Věříme, že odpovědi najdete v tomto článku.

Školení Nové trendy v Ostravě a Zlíně
Školení Nové trendy (NT) klade na pořádající jídelnu celkem velké nároky, organizační i technické (přípojky vody, plynu, elektřiny, vhodné prostorové uspořádání kuchyně). Protože se vše pořádá o prázdninách, musí být také možnost jídelnu odemknout a k dispozici musí být i personál jídelny. Z těchto důvodů je výběr míst velmi omezený. Již vloni s tím byly v některých krajích velké problémy.

Podařilo se zajistit prostory pro konání školení Nové trendy ve Zlíně 10.3.2009. Proběhnou ve školní jídelně Domova mládeže na nám. T.G. Masaryka 2700. Přihlášky na toto školení budou možné až od čtvrtka 15.1.2009.

20.1.2008 se rovněž podařilo dohodnout školení Nové trendy v Ostravě 18.2.2009. Přihlášky na toto školení budou možné až od čtvrtku 22.1.2009.

Je možno uspořádat Nové trendy i jiných městech?
Bohužel ne. Na tomto školení se podílí kolem 10 lidí z různých firem a sladit všechny dohromady je nesmírně složité. Naopak školení Hygienického minima (HM) v jiných městech je možno uspořádat.
Děkujeme všem jídelnám, které nám nabízejí svou jídelnu pro další školení NT. Vážíme si jejich nabídky a iniciativy. Z uvedených důvodů již ale nebudeme seznam školení NT rozšiřovat.

Jak se přihlásit na školení
– Prosíme, v maximální míře využívejte elektronický formulář. Pokud zde vybrané město a školení nenajdete, znamená to, že se tam buď nepořádá nebo že je obsazeno. Vše si můžete zkontrolovat v přehledu termínů v pozvánce, který se snažíme průběžně aktualizovat.
– Telefony používejte jen ve výjimečných případech, např. na opravu zadaných údajů. Telefonní centrála je trvale přetížená a proto se na ni nemůžete dovolat.
– Neposílejte přihlášky mailem, neposílejte je vzkazem do redakce, nepiště je do diskuse na portálu.

Telefonické přihlášky
– Prosíme, tento způsob používejte jen v mimořádném případě. Účastník, který se chce přihlásit telefonicky, komplikuje situaci především sám sobě, ale i ostatním zájemcům. Telefonické přihlášky jsou zdlouhavější, přinášejí větší možnost chyb, v současné době se těžko dovoláváte.
– Telefonické přihlášky jsou možné jen v čase 8-11:30 hod.
– Připravte si jméno a příjmení účastníka, název a adresu zařízení, telefon, email. Každá přihláška musí znít na jméno!
– Když v uvedenou dobu na telefonní centrále nikdo nezvedá telefon, znamená to, že všechny telefony jsou obsazené a operátoři vyřizují jiné účastníky.
– Řada jídelen tímto způsobem přihlašuje více lidí, telefonát pak ale trvá velmi dlouho a zbytečně blokuje ostatní zájemce.
– Předpis pro platbu, který při elektronické přihlášce máte k dispozici okamžitě, vám operátor v případě telefonické přihlášky zašle až po 12. hodině po ukončení příjmu přihlášek.

Dodatečná školení Hygienického minima
Protože řada školení HM je po prvním týdnu vyprodána připravují organizátoři v těchto městech ještě školení náhradní. Proběhnou po ukončení ranního školení.

Datum

Město

Adresa

Lektor

05.2.2009

Jihlava

Školní jídelna, Na Stoupách 3

Ing. Lucie Janotová

11.2.2009

Ústí n. L.

Gymnázium dr. Václava Šmejkala, Stavbařů 5

Ing. Hana Svobodová

18.2.2008

Ostrava

ZŠ Ostrava-Dubina, Františka Formana 45

Ing. Lucie Janotová

19.2.2009

Pardubice zrušeno

ZŠ Polabiny 3, Nadp. Eliáše 344

Ing. Lucie Janotová

24.2.2009

Brno obsazeno

Novolíšeňská 10

Ing. Lucie Janotová

25.2.2009

Brno nové

Novolíšeňská 10

Ing. Lucie Janotová

27.2.2009

Praha

Vrbova 1233/34

Ing. Hana Svobodová

3.3.2009

Jindřichův Hradec

Gymnázium Vítězslava Nováka, Husova 333/II

Ing. Lucie Janotová
Pozor, čas 11:00-12:45 hod

04.3.2009

Praha

Školní nám. 470, Roztoky

Ing. Hana Svobodová

10.3.2009

Zlín 

Nám. TGM 2700

Ing. Lucie Janotová

11.3.2009

Hradec Králové

ZŠ, Štefánikova 566

Ing. Hana Svobodová

12.3.2009

Plzeň

Gerská 32

Ing. Lucie Janotová

– Jejich cena bude 500 Kč.
– Budou probíhat v čase 9:45-11:15, tedy souběžně se školením Nové trendy. Výjimku tvoří školení v Jindřichově Hradci.
– Účastníci těchto školení se tedy nebudou moci Nových trendů zúčastnit!
– Prezence pro tato školení začne až v 9:30, v tuto dobu budou zpřístupněny i prostory pro tato školení. Prosím, nechoďte dříve.
Přihlášky na tato školení

Máte zájem o školení HM ve vašem městě?
Posíláte nám vzkazy, že i jídelny ve vašem městě by měly zájem o školení HM a nabízíte vhodné prostory. Velmi vám děkujeme. Pracovníci organizačního týmu všechny nabídky zvažují, prověřují možnosti školení uspořádat (je nutné probrat finanční náklady, sehnat prostory, domluvit se s lektorem a obchodními partnery). Z těchto důvodů tedy nelze vaše návrhy odsouhlasit tentýž den!

Nejčastější dotazy a postřehy z telefonátů

 • Školení musí být zaplaceno předem, bez potvrzení o úhradě nebude účastník vpuštěn na akci.
 • Vstupné nebude možno platit v hotovosti na místě.
 • Faktury nevystavujeme, při prezenci bude účastníkům předán zjednodušený příjmový doklad, který má všechny náležitosti daňového dokladu dle zákonu o účetnictví.
 • Nelze jen rezervovat místo s tím, že upřesníte osobu. Každá přihláška musí být vystavena na jméno!
 • Když se přihlašujete telefonicky, připravte si jméno a příjmení účastníka, název a adresu zařízení, telefon, email.
 • Když na telefonní centrále v provozní době nikdo nezvedá telefon, znamená to, že všechny telefony jsou obsazené a operátoři vyřizují jiné účastníky.
 • Kapacita školení HM je 35 míst. Je to podmínka lektorů. Organizační tým by jistě mohl zajistit větší sál pro více účastníků, ale má zájem na tom, aby školení bylo co nejefektivnější, aby byl dostatečný prostor pro diskusi.
 • Proč není více linek na přihlašování. Zajištění technického zařízení na přepínání hovorů i více operátorů by znamenalo další finanční náklady. V současnosti pracují na příjmu přihlášek max. 3 lidé. Máme zájem udržet účastnický poplatek v rozumné výši.
 • Je-li školení obsazeno, prosíme, nevolejte vedoucím ŠJ nebo ředitelům škol, kde se školení pořádá. Oni pouze pronajímají prostory a nemají možnost kapacitu školení změnit.

Prosba na závěr
V těchto týdnech musíme zpracovat neobyčejně velké množství přihlášek. Prosíme, usnadněte to nám i sobě. Dodržujte předepsané možnosti přihlášek. Nevolejte a nemailujte do společnosti VIS. Je to jiná firma, která nemá se školeními nic společného. Pracovníci jejich Horké linky ani nemusí být o těchto školeních přesně informováni.
Prosím, nemailujte a neposílejte vzkazy do redakce portálu Jídelny.cz. Je to jiné pracoviště, které má své vlastní úkoly. Předávání vzkazů mezi jednotlivými pracovníky je obtížné a vede k chybám, na které bohužel doplatíte vy tím, že nebudete na školení vpuštěni.
Děkujeme vám.

Aktualizováno 30.1.2009 14:20

Organizační tým školení Nové trendy v moderním stravování

Autor: Organizační tým

Diskuze

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaste.

Přihlásit se
 • Autor: milan - bonno

  trendy
  ..dobrý den..mám rozumět tomu tak,že v Ostravě se s určitostí konat akce nebude??Je mi to moc líto,klidně bych šel do té kuchyně sám vařit a uklízet,jen aby ta akce byla..Děkuji za odpověď a všem přeji hezké dny ..-))

 • Autor: dana

  hygienické minimum
  jsem z Frýdlantska u Liberce,a mám pocit ,že na školní jídelny na Frýdlantsku se zapomíná,školení potřebujeme ,ale Pardubice nebo Ústí je skutečně pro nás dost z ruky,tak by stálo za to se zamyslet zda by se něco nedalo dělat. Dana

 • Autor: ivča II.

  HM v Olomouci
  Vzhledem k tomu,že školení hygienického minima bylo v olomouci rychle obsazené,je možnost,že proběhne další školení?Děkuji,Ivča.