Přeskočit na obsah

Fotoreportáž ze soutěže O nejlepší školní jídelnu

Chcete vědět, jaké to bylo na soutěži O nejlepší školní jídelnu? Přinášíme vám bohatou obrazovou dokumentaci. Uvidíte nejen prostředí, publikum a odbornou komisi, nahlédnete také do kuchyně přímo do soutěžního klání.

Autor: Redakce

Moravské kolo soutěže O nejlepší školní jídelnu se konalo 23. srpna 2011 v Brně. Přečtěte si článek o průběhu celé akce.

Soutěž začala již brzy ráno v kuchyni školní jídelny na Novolíšeňské ulici.

Nejen se vařilo, ale také probíhaly porady: Co tam jenom dát?

Připravená jídla hodnotila odborná komise.

Jednou z povinností týmu také bylo veřejně prezentovat připravené jídlo, odpovědět na otázky komise a obhájit složení menu, potraviny a použité postupy.

Obhajobám jídel a doprovodnému programu přihlíželo obecenstvo.

Autor: Redakce

Diskuze

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaste.

Přihlásit se
 • Autor: bubu

  Soutěž
  A jak to, že je při přípravě jídel v kuchyni fotograf v civilním oděvu?

  • Autor: Tereza

   Re: Soutěž
   Začnu trošku méně legislativně. Připomněl jste mi „Ano, šéfe“, kde je první den nejen šéf ale i celý štáb v kuchyni v civilním oděvu. Další dny se to změní aspoň pro šéfa. Je to dobře či špatně? Řekla bych, že pracovní oděv nařízení (ES) č. 852/2004 požaduje po lidech, kteří zacházejí s potravinami. Pravidla pro vstup cizích osob jsou ošetřena v rámci správné hygienické praxe a zásad HACCP v daném provozu. Fotograf očividně s jídlem nezacházel a v rámci soutěže mohla být pravidla jiná než v běžném režimu školní jídelny. V běžné praxi mohou platit přísnější požadavky včetně českých právních předpisů (na které nejsem odborník). Ale tady vlastně ani nešlo o vaření pro děti, na které se výše uvedené vztahuje. Pochopila jsem, že šlo o soutěž mimo pracovní činnost. Osobně si myslím, že v takové situaci by pro mě v rámci posouzení rizik byl daleko důležitejší zdravotní stav fotografa, který vstupuje do kuchyně, než jeho civilní oděv při fotografování.
   A moc ráda si vyslechnu názor někoho z organizátorů. Třeba se mýlím.

   • Autor: bubu

    Re: Soutěž
    Milá Terezo,
    děkuji za odpověď. Je rozumná. Přeji Vám hezký den.

 • Autor: jihanka

  vaření v SJ
  Úžasně krásné a lákavé pro dospělé a co děti ?jak se tváří chybí mi záběr na ně jak jedí když se vařilo pro ně v ŠJ

 • Autor: Marie Adamova

  O nejlepší školní jídelnu
  V soutěží o nejlepší školní oběd ( česká kuchyně), kuchařky ze školních jídelen ukázaly, že svou odborností se můžou porovnávat s kuchaři vyhlášených českých restaurací. Fotodokumentace to jasně ukazuje. Je to v podstatě jedna z možností jak upozornit veřejnost ( rodiče, provozovatele jídelen , média ) že pracovníci ve školních jídelnách své práci rozumí .

  Všem postupujícím přeji do celostátního kola hodně úspěchů a kuchařinkám z Otrokovic – Mánesovo vítězství.

 • Autor: jihanka

  o nejlepší ŠJ
  velmi děkuji p. Adamové je to pravda,že před některýma smekám ,že jsou na úrovni vyhlášených kuchařů jen je škoda,že jsou tak neuvěřitelně ohodnoceny a jejich práce je tak nehorázně podceňována a v médiích tak nehorázně urážená narážím na pořad „s Italem v kuchyni“jak se sprostě vyjadřoval o školních jídelnách

  • Autor: ariem

   Re: o nejlepší ŠJ
   O školních jídelnách se nevalně vyjadřují i herci v různých pořadech. Někdy mi připadá, že je to největší trauma z jejich dětství. Ale i proto je tu tato soutěž a mělo by se jí účastnit daleko více družstev.