Přeskočit na obsah

Jaké je školení BOZP na Krajských konferencích?

Oblast Bezpečnosti a ochrany zdraví při práci je v jídelnách častokrát zanedbávaná a odsunovaná na jedno z posledních míst. A právě školení z této oblasti je součástí Krajských konferencích, které v současné době probíhají.

Autor: Redakce portálu


Oblast Bezpečnosti a ochrany zdraví při práci (BOZP) je v jídelnách častokrát zanedbávaná a odsunovaná na jedno z posledních míst. A právě školení z této oblasti je součástí Krajských konferencích, které v současné době probíhají.

Jeho lektorka Mgr. Eva Dvořáčková se zabývá koordinací inspektorů bezpečnosti práce při ČMOS PŠ. Původní profesí je ředitelka MŠ a právě proto se snad dokáže lépe vcítit do pozice vedoucí ŠJ než jiní. Pro portál Jídelny.cz a pro vás napsala:

Milé kolegyně,
najít a aplikovat vše, co se k tak různorodému tématu, jakým bezesporu je BOZP v kuchyních  –  to je práce velmi úmorná a pro stálé změny nikdy nekončící.
Ve funkci ředitelky základní a mateřské školy jsem se často potýkala s problémem orientace v množství nejrůznějších  zákonů, nařízení vlády, vyhlášek, pokynů či  jiných „úředních papírů“. I když jsem si platila firmu pro zajištění dokumentace, stále mi chybělo to nejdůležitější – pochopení systému BOZP a rozlišení podstatných dokumentů od drobností.

Nyní pracuji jako koordinátorka činnosti svazových inspektorů bezpečnosti práce (SIBP)  při Českomoravském odborovém svazu pracovníků školství (ČMOS PŠ ). Při kontrolách na školách a školských zařízeních  zjišťuji, že v kolotoči každodenního provozu je mnoho ředitelů i vedoucích kuchyní ve stejné situaci a tak většinou vítají  pomoc ve spleti paragrafů a často i při orientaci v množství dokumentů od různých poskytovatelů služeb na BOZP.

Na školení, které pořádá portál jídelny.cz, se seznámíte s legislativou o BOZP tak, aby byla  pro Vás srozumitelná a použitelná  při nelehké, nedoceněné a finančně podceněné práci ve školním stravování.

Mgr. Eva Dvořáčková

Dojmy
Je za námi více než polovina Krajských konferencí a tedy i více než polovina školení BOZP. Jaké jsou dojmy účastnic? Součástí školení je i krátká anketa a z vašich odpovědí vyjímáme:

•  Přednášky byly na profesionální úrovni velmi poučná a každému bych ji doporučila
•  Přednáška byla vyčerpávající, dověděla jsem se plno nových věcí. Líbilo se mi, že pí. Dvořáčková pracovala v provozu a ví o čem mluví, zná problematiku provozu
•  Přednáška se mi líbila. dověděla jsem se podstatné věci, které jsou pro mne důležité k provozu. také je pro mne důležité, že vím, kde hledat zákony a vyhlášky. Pěkně vysvětlené. Děkuji
•  … dozvěděla jsem se spoustu nových a zajímavých věcí
•  Přednáška byla přínosná, zajímavá a upozornila na některé nedostatky na našem pracovišti, které musíme odstranit.
•  Přednáška byla přínosem nových znalostí, kéž by byla delší i se školením, srozumitelný výklad, jsem ráda i za písemné materiály a CD
•  Přednáška byla přínosná, srozumitelná, je dobře, že v ceně jsou CD, kde jsou všechny informace.

A co se vám nelíbilo?
Opakovaně se vyskytly připomínky, že školení mělo být delší, časový prostor se vám zdál příliš krátký.

Autor: Redakce portálu

Diskuze

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaste.

Přihlásit se