Přeskočit na obsah

Ohlasy z konference

Reportáž z konference Školní stravování 2003 v Pardubicích doplňujeme původními ohlasy účastnic akce.

Autor: Marie Ludvíková

Následující ohlasy byly natočeny na konferenci Školní stravování 2003 v Pardubicích. Jde o bezprostřední reakce účastnic akce. Tyto ohlasy nebyly nijak redigovány.

 • Máme tady spoustu nových informací, zážitků, líbí se nám, že je tady taková ta veřejná diskuse, že probíráme věci, které nás trápí. Zvláště včera, jak byla diskuse, tak to jsou věci z provozu, které běží a to nám velmi přináší… Co je pro mně novinkou, že děcka v ředitelské volno nemají nárok na oběd. Slabá byla pro mně přednáška o obézních dětech. Já bych si představovala a jiné zpracování pro nás. To si představuji jinak. My víme, co jim máme vařit, ale to jsou lidi povolaní, k tomu by nám mohli říci něco více, samá křivka, křivka, křivka.To je pro nás málo, to by chtělo něco praktického, ze života.
 • Líbila se mi prezentace firem, nabídka všech těch výrobků, že vidíme co která firma dodává. Máme větší přehled, můžeme si objednat. Množství firem mi nevadí. Bylo by lepší, kdyby ta úroveň přednášek byla jiná. Ne vyšší, myslím si, že by měli se více prezentovat mladší lidi.
 • Celkem to jde.
 • Líbila se mi přednáška o obézních dětech
 • První den nic moc, to nebyl žádný přínos. Včera (středa) to bylo lepší, zbývající dva programy ale nebyly, to jsme potřebovali nejvícNelíbil se mi program prvního dne, protože jestliže jsme vedoucí jídelny, vykládat nám o čaji, kde ho našli, to je prostě… A to vlastně bylo jedno druhé třetí, to jsme se nic nedozvěděli. Za to, co tady zaplatíme za tento seminář, já to říci našemu řediteli, tak mně pošle někam.
 • Přednášky určitě byly přínosem, to jo, to se mi líbilo. Akorát já bych dala více diskusí. Včera odpoledne to bylo na další dvě hodiny ale bohužel už nebyl čas. Těch problému ve ŠJ je tolik, a ty ženský toho byly plný, tak prostě potřebujou, aby jim někdo řek. Je fakt, že některý otázky nebyly úplně zodpovězený. Nelíbil se mi první den.
 • Já na tyto akce jezdím řadu let, vždycky je to jakýmsi přínosem, vždycky jsme se něco dozvěděli, někdy převratného, někdy míň převratného. Dozvěděli jsme se, co jsme potřebovali. Také jsme se dozvěděli věci, které nás zajímají a jsme rádi, že to máme z první ruky od pracovnic z MŠMT.
  Co se mi nelíbí, si netroufnu říct. Pracovnice, které to dělají, to dělají v určitém duchu, a už řadu let to tak dělají, a dělají to dobře a nerada bych se k tomu vyjadřovala,Já sem jezdím ráda.
 • Byla jsem spokojena. Jsem tady druhý rok a byla jsem vloni.Byla jsem spokojena s tou panelová diskusí včera. Kdyby to pokračovalo, žádný by nelitoval. Ta byla nejlepší.Některé příspěvky, na nás třeba se středoškolským vzděláním, se mi zdály moc odborný. Ty chemický vzorce, já vím, že oni v tom pracujou, ale tak dalece a strašně hluboko, bych to zase já nepitvala.
 • Letos jsem podruhé a řekla bych, že mi pokaždé dalo dost, dost. Líbila se mi ta psychologie vedoucích. Byla jsem spokojena s každou přednáškou.
 • Líbilo se mi to, bylo to pro mně přínosné. Vloni jsem tu byla, a právě proto, že to bylo přínosem, jsem tu znovu. Já bych řekla, že to je všechno velmi potřebné. Problém je v tom, že některý ty přednášky – třeba je tam dost čísel, a je to takové jedno číslo za druhým, trošku uniká podstata věci. Teď zrovna mluvila třeba paní doktorka psycholožka, nebo včera odpoledne – to bylo strašně pěkný, nebo včera odpoledne.
  Ale nepustit ženský s mobilama. Tam sedíte, teď mobily, to vypadá, to je strašný. Já se divím, že ty přednášející, všichni jak tam seděli, že za celý tři dny nikdo nic neřekl, protože opravdu to tam sedí a píská a píská.

Marie Ludvíková je externí redaktorkou portálu Jídelny.cz

Autor: Marie Ludvíková

Diskuze

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaste.

Přihlásit se