Přeskočit na obsah

Povedlo se…

V článku si můžete přečíst o jedné neobvyklé akci, kterou zorganizovala schopná a šikovná vedoucí školní jídelny pro své spolupracovnice a kolegyně. Jaká akce to byla, a že se opravdu podařila se dozvíte v článku.

Autor: Alena Stará
je spolupracovnice redakce portálu Jídelny.cz

Velmi úspěšné byly akce Nové trendy v moderním stravování, kdy pořadatelé portálu Jídelny.cz sklízeli potlesk pracovníků školních jídelen. Avšak mnohým zájemcům o vzdělávání v oblasti vaření nedostupné pro velký zájem a i často značnou vzdálenost. Proto obdobné setkání se sloganem „Zdravý způsob vaření“ zorganizovala Magda Mandincová, paní vedoucí jídelny v ZŠ Pohořelice na ulici Dlouhé. Využila šikovně jednoho prázdninového dne a uspořádala pro své spolupracovnice z blízkého okolí Pohořelic setkání, kde se školilo, povídalo, ale hlavně vařilo. V  konvektomatech připravovaly jídla sehrané týmy Vitany a firmy Elektrolux. Bílo-červeně oděná paní Drahuška Bečvářová z Vitany se barevně pěkně doplňovala se švestkově modrým odborníkem přes technologii vaření v konvektomatech.

Přítomny byly pracovnice hygieny, zástupkyně z KÚ JmK, prezentovala se firma ABELA se svou nabídkou čistících prostředků a firma BARDA SW, HW s.r.o. s programy pro stravovací provozy.
Účastnice získaly bohaté informace v oblasti pracovních postupů, charakteristiky surovin i možností usnadňujících práci. Uvařená jídla se samozřejmě i ochutnávala: kuře po římsku, sekané trojhránky v krustě z anglické slaniny, mexický salát, kynuté knedlíky s pšeničnou mozaikou, bramborová roláda s cibulí. V nabídce byl i jahodový dort, který po rozmražení chutnal výtečně a hodně jahodově. Děvčata si navzájem sdělovala svoje poznatky z provozu. Během výkladu a ukázek padaly otázky, diskutovalo se svižně a k věci. K tomu se pilo kafíčko a jedly koláče.

Paní vedoucí nezmizel úsměv z tváře po celou dobu, přestože měla oči všude a starala se se svým kolektivem o hladký průběh po všech stránkách. Setkání kuchařek a pracovníků z provozu je pro mnohé z nich zážitkem. Výměna zkušeností, poznatků a názorů je jistě povzbudivá k další práci. Tohle měla zřejmě paní vedoucí na mysli, protože jsem ji slyšela zcela jasně, když říkala: „Povedlo se, povedlo se.“

nic nám neujde…

a přece se točí …

… kde na to vzít

Alena Stará je spolupracovnice redakce portálu Jídelny.cz

Autor: Alena Stará
je spolupracovnice redakce portálu Jídelny.cz

Diskuze

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaste.

Přihlásit se