Přeskočit na obsah

Soutěž O nejlepší školní oběd 2012

V letošním roce se pořádá již třetí ročník soutěže o Nejlepší školní oběd. Přinášíme podrobné informace o tom, jak se právě vaše jídelna může soutěže zúčastnit a co vše pro to musí udělat.

Autor: Redakce

VZPŽij zdravě

Letošní téma: „Nejoblíbenější jídlo vaší školní jídelny!“
Zúčastněte se i VY!

Školní jídelny jsou spolu s domácím prostředím jedním z klíčových míst, kde se děti učí základům zdravého stravování a životního stylu. Ty je ovlivní na celý život a mají zásadní vliv nejen na jejich současný zdravotní stav, ale i na rozvoj obezity v dospělosti.

V rámci boje proti nadváze a obezitě se proto Všeobecná zdravotní pojišťovna již třetím rokem rozhodla vyhlásit soutěž O nejlepší školní oběd. Cílem soutěže je upozornit na problém obezity a ukázat veřejnosti i dětem, že školní jídelny vaří zdravá a energeticky vyvážená jídla, která navíc chutnají dětským strávníkům.

Čeká nás třetí ročník soutěže

V srpnu proběhne v Brně již třetí ročník souboje školních jídelen o to, kde se vaří nejlépe. Kuchařky a kuchaři budou moci předvést své kulinářské umění a zároveň poznat, jak se vaří jinde. Tématem letošního ročníku je Nejoblíbenější jídlo vaší kuchyně (se zaměřením na zdravý životní styl).

Stejně jako v předchozích dvou letech se bude bojovat nejen o prestižní umístění v soutěži týmů celé ČR a uznání ostatních, ale také o finanční odměnu ve výši 20 000 Kč, 10 000 Kč a 5 000 Kč pro trojici vítězných týmů.

Střípky z loňska

Na loňském finále panovala skvělá nálada. Kuchaři a kuchařky z deseti vybraných škol uvařili výborná jídla. Pod dohledem kamer televizních štábů zvítězilo menu kuchařek DM a ŠJ z Písku a jejich kuřecí plátek v mandlové krustě, pohanková polévka a tvarohový krém s jahodami. Druhé místo si z Prahy odvážely brněnské kuchařky ze školy Náměstí svornosti. Na třetím místě se umístil pražský tým ZŠ Chmelnice.

ZÚČASTNĚTE SE I VY!

Přihlašovací formulář do letošního ročníku soutěže můžete vyplnit na webových stránkách www.ŽijZdravě.cz, kde si zároveň můžete přečíst reportáže z minulých ročníků a prohlédnout si fotografie z akce. Neváhejte a přihlaste svou školní jídelnu do této prestižní soutěže! Své recepty posílejte do 31. května 2012.

kuchařky  komise


O projektu Žij zdravě

Preventivní program z fondu prevence VZP ČR. Jeho cílem je zvýšit povědomí veřejnosti o obezitě jako vážném celospolečenském problému, přispět ke změně chování českého obyvatelstva a napomoci k dodržování tzv. Rovnice zdravého života. Ta říká: lépe jíst + více se hýbat = zdravě žít.

Autor: Redakce

Diskuze

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaste.

Přihlásit se