Přeskočit na obsah

Známé osobnosti pro dobrou věc

V cyklu rozhovorů, který dnes začínáme zveřejňovat, bychom vám chtěli představit některé naše populární osobnosti, které se významně angažují v charitativních projektech. Spolupracovnice portálu Jídelny.cz si s nimi důkladně povykládala: nejen o jejich dobročinných aktivitách, ale i jejich vztahu k jídlu, školním stravování apod.

Autor: Alena Stará
je spolupracovnice redakce portálu Jídelny.cz

Povzdechnutí: „Mám hlad jako herec!“ známe všichni dobře a není proto marné se pokusit zjistit, jak to doopravdy je. Na portálu Jídelny.cz řešíme každodenní problémy spojené se stravováním, ale můžeme se dozvědět něco o jídle i bez vyhlášek a nařízení. Určitě bude zajímavé zjistit, jaký mají vztah k jídlu osobnosti naší kulturní a sportovní scény.

Postupně Vám představíme v rozhovorech členy sportovního týmu, který se věnuje především fotbalu, ale i jiným sportovním aktivitám. Předseda sdružení Real TOP Praha Alexandr Smita organizuje činnost, která v dnešní uspěchané době spojuje sport, zábavu a pomoc těm, kteří to nejvíce potřebují. Účelem těchto aktivit je podpora různých charitativních projektů, dětských domovů a všech, kdo pomoc potřebují po celé ČR. Významnými partnery sdružení jsou: Cobra, Umbro, Bohemia Euroexpress International, s.r.o., Lexmark, Skloservis.


Členové založili toto sdružení, aby prostředky, které budou získány jejich snahou, byly rozděleny skutečně tam, kde je jich potřeba. Veškeré peníze, které získají, jdou na dobročinné účely. Prostředky jsou účelně a hospodárně rozdělovány na konkrétní místa i formou věcných darů a služeb.
Členové sdružení se účastní akcí bez nároku na odměnu. Jejich přítomnost na sportovně exhibičních akcích láká návštěvníky i sponzory.


Je důležité, aby o těchto akcích věděla široká veřejnost. A to je oblast, ve které můžeme pomoci i my všichni. Někdy stačí upozornění na akci pořádanou sdružením REAL TOP PRAHA, o které se dozvíte vždy na stránkách www.realtoppraha.cz. Aby žáci, jejich rodiče i široká veřejnost mohli podpořit dobrou věc ve vašem kraji. Na stránkách najdete i seznam členů spolku.
Abyste věděli, komu můžete pomoci, postupně vám přineseme rozhovory s partou dobrých kamarádů, kteří něco dokázali ve svých profesích a kteří dělají něco navíc i pro své bližní. Jsou to lidé, které znáte i z bulvárních časopisů. Jejich život se neskládá z různých bujarých večírků a avantýr, jak by se mohlo zdát. Skutečnost je jiná, než jakou nám často podstrkují média.
Jsou to lidé se srdcem na svém místě, se starostmi i radostmi, jako máme my všichni. Na ně je jen poněkud více vidět. Postupně vám je představím, tak jak jsem měla možnost s nimi nezávazně mluvit, smát se a kamarádsky klábosit.

Již zítra se můžete těšit na vánoční povídání s hercem Davidem Suchařípou.


Alena Stará je spolupracovnice redakce portálu Jídelny.cz  

Autor: Alena Stará
je spolupracovnice redakce portálu Jídelny.cz

Diskuze

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaste.

Přihlásit se
 • Autor: sandra

  ?????
  Co je to za propagaci? Co to má splečného se školním stravováním?

 • Autor: tereza

  !!!!
  Souhlas. Snad nechcete, aby příspívaly ze svých
  platů kuchařky a vedoucí jídelny. To už je doslova
  výsměch.

 • Autor: Ida

  Nevhodná reklama ????
  Teda dámy, tak mám dojem , že si někdo na portále dělá reklamu, co to má znamenat ? Co s tím kdo sleduje ?

 • Autor: Pavel Ludvík

  K vašim námitkám
  Není to reklama. Uvedené sdružení, v němž se angažují známí herci, muzikanti, zpěváci apod. pořádá po celý rok mnoho akcí, jejichž výtěžek odevzdává dětským domovům a dalším potřebným institucím. Nám se podařilo dostat do blízkosti těchto celebrit a získat od nich skvělé rozhovory. Chtějí za to jediné: aby návštěvníci našeho portálu o sdružení věděli, aby případně jejich akce navštívili nebo aby o nich informovali známé. Tento článek sice nemá se stravováním nic společného, ale následující rozhovory ano. A v čase předvánočním bychom snad mohli i na našem portálu podobným aktivitám věnovat trochu více pozornosti.

 • Autor: Liba

  Poděkování
  Děkuji redakci za uveřenění článku o lidské dobrotě. Domnívám se, že i jídlo souvisí s lidským porozuměním. Pracuji v dětském domově. Tak jako školní jídelny i my musíme dodržovat ve výživě dětí spotřební koš, finanční normativ a to 365 dní v roce při přípravě 6 jídel denně pro své děti, které ne vlastní vinou se dostanou do našeho zařízení. Úloha to pro nás není jednoduchá a jsme moc rádi, když si na naše děti vzpomenou hodní lidé.
  Všem přeji krásné vánoce a dobrou chuť, zvláště pak těm, kteří nezapoměli na děti v dětských domovech.