Přeskočit na obsah

Co dělal portál o prázdninách

Pro mnoho firem a pro školství zvlášť je období léta dobou omezeného provozu. Mohlo by se zdát, že i pro portál Jídelny.cz: během léta snížil počet článků a neorganizoval žádné vzdělávací akce. Celý tým portálu ovšem pilně připravoval nové funkce a nové informace. A právě jim je věnován dnešní článek.

Autor: Ing. Pavel Ludvík

Pro mnoho firem a pro školství zvlášť je období léta dobou omezeného provozu. Mohlo by se zdát, že i pro portál Jídelny.cz: během léta snížil počet článků a neorganizoval žádné vzdělávací akce. Celý tým portálu ovšem pilně připravoval nové funkce a nové informace.

Zajímavé články
Na homepage jsme během prázdnin zveřejnili 15 článků. Na některé, které obsahují trvale platné informace nebo o které byl velký zájem, bych zde chtěl upozornit.

Na začátku prázdnin vás zaujaly dva články:
Vhodný přístup k dětem s odlišnými stravovacími návyky
Chcete se stát pány svého času?

V půli července portál zveřejnil otevřený dopis Otevřený dopis SPV pro Ministerstvo školství a mládeže, v němž SPV upozorňuje MŠMT na neutěšený stav školního stravování.

Na přání organizátorů Konferencí ústavního stravování byly v průběhu léta na portálu publikovány stručné záznamy 3 přednášek z těchto konferencí:
Struktura zákonných povinností a bezpečnost ve stravovacím provozu
Realizace správné výrobní a hygienické praxe
Problematika odpadového hospodářství

Na konci srpna vaši pozornost upoutal článek Zvyšování cen potravinPozvánka na kongres ASPOS.

Zákony
Do  sekce Právo jsme zařadili aktualizovaná a úplná znění několika nových právních předpisů. Některé z nich představují aktuální novinky, které vstoupily v platnost během léta. Rád bych upozornil např. na aktualizované znění Zákona 20/66 Sb. o péči o zdraví lidu, který vstoupil v platnost v květnu t.r.

Receptury a jídelníčky
Během prázdnin byly zařazeny do databáze 3 nové vyzkoušené receptury, které jsme získali ze školních jídelen: Rybí paella na český způsob, Zelnicová čočka a Tuňák jako čína.
Rovněž jsme připravili zcela novou službu portálu – hodnocení jídelníčků. Každý měsíc budeme zveřejňovat odborné hodnocení měsíčního jídelníčku jedné školní jídelny. Můžete se tak seznámit nejen s jídelníčkem, ale i s jeho hodnocením odborníky na výživu ze Zdravotního ústavu.

Přeřazení některých diskusních témat
V diskusní kategorii Ostatní bylo mnoho diskusních témat (zejména z oblasti práva či ekonomiky), která by správně měla být umístěna v jiných kategoriích. Celkem jsme jich napočítali asi dvacet. V některých kategoriích tak bylo diskusních témat jen pár, zatímco kategorie Ostatní byla opravdu rozsáhlá. Proto jsme tuto kategorii během prázdnin redukovali a některá témata jsme přemístili jinam. Může se proto stát, že určitou diskuzi budete hledat v kategorii Ostatní marně. Při hledání vám může v tom ovšem pomoci nová funkce vyhledávání (viz dále).
Když budete vytvářet nové diskusní téma, přemýšlejte, prosím, nad tím, kam je zařadíte a nepoužívejte automaticky kategorii Ostatní. Diskuse tak bude přehlednější pro vás i pro ostatní.

Aktualizace přehledu akcí
Krajské konference i další vzdělávací akce pro pracovníky stravovacích provozů si u vás získaly velkou oblibu. Seznam jejich termínů a míst uspořádání je rovněž najdete na portálu Jídelny.cz. V době letních prázdnin jsme oba seznamy aktualizovali, takže již nyní se můžete např. seznámit s předběžnými termíny podzimních Krajských konferencí nebo s odbornými akcemi Společnosti pro výživu v závěru roku.

Nové vyhledávání na portálu
V poslední době na portálu podstatně přibylo informací i návštěvníků. Objevují se stále stejné nebo podobné dotazy – zejména v diskusi. Proto náš programátorský tým vytvořil novou funkci pro vyhledávání informací.
– Vyhledávací okénko je nyní umístěno v pravém sloupci homepage nahoře.
– Můžete pomocí něho hledat v těchto sekcích: články, receptury, diskuse, právo.
– Jestliže napíšete do políčka nějaký výraz, nejprve se prohledá ta sekce, v níž právě jste. Výsledky se zobrazí v samostatném okně, které však má celkem 4 záložky (V článcích, V právu, V diskusích, V receptech). Jestliže kliknete na některou ze záložek, zadaný výraz se automaticky vyhledá v jiné sekci.

– Byla zrušena vyhledávací políčka v recepturách, článcích a právu, která sloužila jen pro vyhledávání v určité sekci portálu.
Počítejte prosím s tím, že zejména při pomalejším připojení k internetu může vyhledávání chvíli trvat, a to zejména v sekci Právo.

Ing. Pavel Ludvík je vedoucím redakce portálu Jídelny.cz

Autor: Ing. Pavel Ludvík

Diskuze

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaste.

Přihlásit se