Přeskočit na obsah

Dobrá zpráva pro jídelny – zvyšují se platy

Od července 2017 dochází ve školních jídelnách ke zvýšení platů. Čtěte žhavé podrobnosti a seznamte se, kolik budete od léta brát!

Autor: Redakce Jídelny.cz

Vláda na svém jednání dne 31. května 2017 schválila změnu nařízení vlády č. 564/2006 Sb., které určuje platy zaměstnanců ve státní správě. Dojde tak ke zvýšení platových tarifů mj. i nepedagogických zaměstnanců regionálního školství, tedy i pracovníků školních jídelen.

Novela nařízení 564/2006 byla již zveřejněna ve Sbírce zákonů pod číslem 168/2007, má účinnost od 1. července 2017, tzn. že zvýšení platů se projeví v červencových platech.

Nové platy najdete v bývalé tabulce 3 nařízení 564/2006. Vypadá takto:

Tabulka platů 2017

Na pokrytí nákladů poskytne MŠMT krajům účelovou dotaci, kraje o ni nemusí žádat.

Autor: Redakce Jídelny.cz

Diskuze

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaste.

Přihlásit se
 • Autor: Pekařka

  Platy
  …Tak to je mi poprvé líto, že už budu v důchodu :-D!!! Ale vážně – děvčata, všem vám toto navýšení ze srdce přeji, protože konečně bude vaše náročná práce aspoň trochu lépe ohodnocena. I když ideálu je to pořád hodně vzdálené, aspoň toto potěší. Přeji vám všem hodně spokojených strávníků, bezproblémovou spolupráci s vedením škol, zdraví, sílu a hodně lásky k tomuto nedoceněnému povolání. Protože bez lásky se tato práce opravdu dělat nedá…

 • Autor: Zdenouš

  platy
  Závidím já Vám,doufám že se důchodu ve zdraví dočkám.Vy si ho hlavně dlooooooooouho užijte.Za veškerou práci ve školní jídelně si ho zasloužíte.Krásný den

 • Autor: jentak

  navýšení platů
  Tak to je skvělá zpráva, alespoň se děvčata budou o to víc těšit na prázdniny. Tak přeji všem aby jim vedení skutečně platy navýšilo a všem přeji hezké a pohodové prázdniny

 • Autor: hanče

  platy
  Už jsem tuto diskusi zavřela a všimla jsem si, že je to „pekařka!, která nám odchází do důchodu. Vždy jsem měla ráda vaše komentáře. Budete nám tady chybět. Přeji hodně zdravíčka a pohody. Užijte si klidu. Můj manžel říká, že důchod je ten nejlepší vynález. Mějte se krásně.

 • Autor: ithaka

  Platy
  nevíte někdo, prosím, podle čeho se určuje platová třída?

  • Autor: Pekařka

   Děkuji moc za přání a hezká slova. Potěšila jste mě.
   Také budu na všechny milé lidi vzpomínat. Co vím jistě, že mi nebudou scházet ty věčné stresy a nervičky. Přeji Vám klid na práci a všechny strávníky v plné spokojenosti.

   • Autor: majka1

    Milá paní Pekařová, od obchodních zástupců jsem na Vás vždy slyšela jen slova chvály. Také názory, které jste prezentovala v diskusi na tomto portále, mi byly vždy blízké. Můžete odejít do důchodu s dobrým pocitem. Práce dělaná s láskou je vždy vidět. Nám ,,pozůstalým“ v tomto oboru budete určitě moc scházet, ale přejeme Vám hodně krásných a ve zdraví prožitých důchodových let.

  • Autor: Zalka

   Platová třída se určuje podle katalogu prací podle náročnosti práce. Vždy je určeno rozpětí tříd např. 3-7 a vždy ke každé činnost, která by měla být vykonávána. Pak se přihlíží ke vzdělání a v případě, že vzdělání nesplňuje, snižuje se počet let praxe