Přeskočit na obsah

Dotace na platy nepedagogických pracovníků

Na www stránkách MŠMT se v pátek 9.1.2009 objevila informace o dotaci na platy nepedagogických pracovníků. Přinášíme podrobnosti.
Aktualizováno 12.1.2009 v 17 hod.

Autor: Ing. Pavel Ludvík

Na www stránkách MŠMT se v pátek 9.1.2009 objevila informace k žádosti o dotaci na platy nepedagogických pracovníků. Tímto materiálem č.j. 230/2009-26 vyhlašuje MŠMT pro rok 2009 podle § 171 odst. 2 Školského zákona, rozvojový program ve vzdělávání za účelem posílení úrovně odměňování nepedagogických pracovníků.
Dotace je určena výhradně pro nepedagogické pracovníky, je pro ni vyčleněno 334 mil. Kč., které budou účelově vázány na účtech KÚ.
Podle našich zpráv dotaci obdrží většina školských subjektů automaticky (bez žádosti), některé si o ni musí zažádat. Formulář najdete na http://www.msmt.cz. V návodu věnujte pozornost zejména bodu 2, kde je popsáno, kdo má na dotaci nárok a které typy subjektů musí žádost podávat. Termín na podání žádosti je poměrně velmi krátký.

Aktualizace 12.1.2009 v 17 hod.
Z několika KÚ nám potvrdili, že většina školských subjektů (vyplňujících výkaz P1-04) žádost podávat nemusí. Tyto subjekty obdrží dotaci přímo do rozpočtu. Podávání žádostí se týká škol, které vyplácí pracovníkům mzdu (nikoli plat), škol církevních a soukromých.

Ing. Pavel Ludvík je vedoucím redakce portálu Jídelny.cz

Autor: Ing. Pavel Ludvík

Diskuze

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaste.

Přihlásit se
 • Autor: jája

  Dotace na platy neped.pracov.
  Dobrý den, děkuji panu inženýrovi za informaci. Každá informace je dobrá, tyto peníze jsou účelově vázány, ty dostat musíme, ale vezmou nám ze školy zase o to víc ze mzdového rozpočtu – bohužel. My bychom potřebovali, aby se změnily mzdové tabulky. Ale i tak děkuji. Tuto zprávu, díky Vám, víme dřív než ve škole, tam o tom zatím nic neví.

 • Autor: Pavel Ludvík, Jídelny.cz

  Díky všem
  Je pravda, že jsem zprávu napsal já. Musíte ale mít také štěstí se k informacím dostat. Musíte mít spolupracovníky, kteří vás upozorní. Musíte mít ochotné vedoucí v ŠJ, které se k tomu vyjádří, a ochotné krajské metodičky, které informace upřesní. Váš dík patří i těmto lidem, kteří této příjemné zprávě pomohli na svět.

 • Autor: Lidumila

  Dotace na platy
  Trochu komické ovšem je, že toto pan ministr vydal 9.1.2009 a žádosti se mají podat do 9.1.2009. Zkuste splnit tento termín!

  • Autor: Pavel Ludvík, Jídelny.cz

   Re: Dotace na platy
   Školní stravování dostalo další šanci. Zkuste zatnout zuby a této šance využít. Třeba žádost vůbec nemusíte podávat. Nebo zavolejte na KÚ, MŠMT, jestli by vzhledem k pozdnímu zveřejnění neposečkali. Přes noc žádost vyplňte. A třeba se vám tu dotaci podaří získat. Nic jiného vám nemůžu poradit.

   • Autor: Radka

    Re: Dotace na platy
    Když to shneme, peníze dostanou paní ředitelky a ty je rozdělí. Čili žádný přesun z našich platových tabulek do platových tabulek k pedagogickým pracovníkům nebude?

    • Autor: Alena

     Re: Dotace na platy
     Tak nějak, ale musíme jim říci , že o tom zaslání finančních prostřdků se veřejně VÍ.

   • Autor: Alena

    Re: Dotace na platy
    Bohužel, ale to musí ředitelé škol a ředitelky MŠ. mY TO PSÁT NEMŮŽEM, BOHUŽEL….

    • Autor: zuza

     Re: Dotace na platy
     Dnes říkala ředitelka, že to je asi takový příděl, co dostali pedagogové vloni!!! O jejich navýšení se zřejmě veřejně vůbec nemluvilo. Můžeme poděkovat ministerstvu, že na nás nezapomnělo. Ale že by se výrazně snažili pomoct nepedagogickým pracovníkům, jak se to prezentuje, to pravda nebude. Ale děkujeme za každou korunu navíc.

     • Autor: joplé

      Re: Dotace na platy
      Co je pravdy na tom, že když ředitel žádal o dotace na pedagogic. pracovníky nemohl zažádat o dotace na nepedagogické. Znamená to tedy, že s lepšími časy, což by znamenalo ono slíbené zvyšení, my kuchařky počítat nemáme?

 • Autor: Sonča

  Platy nepadagogů
  Dobrý den, z článku ani ze stránek MŠMTnení jasné jak na tom nepedagogové budou, případně zda je možnost si zkontrolovat kdy bychom měli peníze dostat.U nás to vypadá tak, že se tvrdí, že žádné peníze nejsou a nebudou.
  Nevím , jak zkontrolovat jaký objem peněz škola dostala a zda je opravdu rozdělí. Nejsme v tom sami – co školníci,uklízečky ap.

 • Autor: Hana

  Tabulky ne dotace
  Prosím vás, trvejte všichni na tom, ať jsou provozní zaměstnanci zařazeni do stejných tabulek jako pedagogové. Nějaká dotace to v žádném případě nemůže nahradit.