Přeskočit na obsah

Jak tisknout příspěvky z diskuse?

Internetové diskuze obvykle počítají s kratšími přípěvky. V diskusi na portálu Jídelny.cz se však objevují i příspěvky delší, u kterých bývá potřeba si je vytisknout. Tisk příspěvků však diskuze neumožňuje. Nabízíme Vám návod, jak to obejít.

Autor: Monika Pečková

Možná se vám už někdy přihodilo, že jste si chtěly vytisknout nějaký z delších příspěvků, které se objevily v diskuzi na našem portálu. A protože s tím naše diskuzní stránky (zatím) nepočítají, pomůžeme Vám my. Vlastně jen poradíme, zbytek je na Vás, protože podle našeho návodu to určitě zvládnete.

POSTUP V JEDNOTLIVÝCH BODECH

1. Kurzorem myši najeďte přesně na začáteční písmeno příspěvku. Stiskněte levé tlačítko myši a pomalu táhněte kurzor šikmo dolů na konec příspěvku. Text příspěvku se Vám označí = bude modrý. Pokud není, postup se nezdařil. V tom případě začněte znova.

2. Stiskněte na klávesnici zároveň Ctrl a písmeno C. Je lepší nejprve stisknout a držet Ctrl a k tomu pak přidat C. Tím se Vám označený text zkopíruje do schránky (kterou Vy nevidíte, tím se ale nenechte zneklidnit).

3. Spusťte si Word nebo jiný textový editor – objeví se Vám prázdná stránka nového dokumentu. Bude to vypadat normálně, jako kdybyste se chystala psát nový text.

4. Ujistěte se, že kurzor bliká v novém dokumentu.

5. Stiskněte Ctrl a písmeno V zároveň (stejný postup jako s C u bodu 2.) Tím vložíte označený text do nového dokumentu. Objevil se tam? Výborně! Ne? Žádný učený z nebe nespadl, nevzdávejte se a začněte znova. Ono to půjde.

6. Vytiskněte si text tak, jak jste běžně zvyklá. Prostě Soubor – Tisk – OK.

Povedlo se? Skvělé!!! Není to vůbec těžké. Musíte se jen naučit pořádně zároveň mačkat buď Ctrl + C nebo Ctrl + V. To je asi největší zádrhel. Vždyť spustit Word umíte, umístit kurzor myši tam, kde chcete, taky, takže na tohle určitě máte!
Pokud se Vám nepodaří umístit kurzor přesně na první písmeno příspěvku, nebo jej naopak na konci neuhlídáte a označíte i kousek za textem, zkopírují se Vám do Wordu i grafické symboly apod. a text bude možná trošku rozhozený. Podobně pokud zkopírujete více reakcí na příspěvek. Raději pomalu, ale jistě.
Zkoušejte, jistě se to podaří, hlavně se nebát. Nic tomu počítači ani textu neuděláte, vážně. Ani on Vás nepokouše. A nakonec z Vás bude internetový šikula. Předem gratuluji.

Monika Pečková je redaktorkou portálu Jídelny.cz

Autor: Monika Pečková

Diskuze

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaste.

Přihlásit se