Přeskočit na obsah

Pošlete fotky vašich obědů a dejte o sobě vědět!

Na internetu se objevila výzva, jejíž autoři chtějí zjistit, jaké obědy jedí děti ve školních jídelnách. Přinášíme podrobnosti a vybízíme vás: Zúčastněte se této akce! Dejte vědět, jaké obědy připravujete! Aktualizováno: 19.10.2012 – podívejte se na výsledky!

Autor: Redakce Jídelny.cz

Přehled zveřejněných fotografií najdete v tomto článku.

Časopis Reflex chce zjistit, jestli se ve školních jídelnách vaří jenom blafy, a zveřejnil proto výzvu, aby ve středu 17. října 2012 lidé vyfotili oběd v jídelně a fotky mu poslali. Plný text výzvy najdete zde. Z textu výzvy nelze jasně určit, zda časopis má zájem o objektivní informace nebo zda jde o další pokus, jak diskreditovat školní stravování.

Není přesně určeno, kdo se akce může zúčastnit, jistě to tedy mohou být také vedoucí nebo kuchařky školních jídelen. I ty se v jídelně stravují.

Není-li vám pověst školního stravování lhostejná a máte-li zájem na jeho objektivní prezentaci, zapojte se do této akce!

1. Sežeňte si na středu 17. října dobrý fotoaparát a doneste si ho do práce. V nejhorším lze fotit i kvalitním mobilním telefonem.

2. Vyfoťte váš školní oběd. Snímek pořiďte za dobrého osvětlení a na kontrastním, pokud možno jednobarevném podkladu.

3. Fotku zašlete na adresu rxonline@reflex.cz.

4. Nezapomeňte do mailu připsat název jídla a jméno školy.

5. Pamatujte, že foto musíte zaslat nejpozději do středeční půlnoci. Pak uvedená adresa již možná nebude funkční a vaše foto dobrého školního obědu tak nebude k ničemu.

Hned ve čtvrtek 18. října má být zveřejněna galerie všech dodaných snímků.

Prosíme, dejte o této výzvě vědět co nejvíce vašim kolegyním. Věříme, že časopisu Reflex dodáte dostatek objektivních informací k tomu, aby mohl své čtenáře seznámit s tím, jaké obědy školní jídelny připravují.

Aktualizace 17.10.2012:

– Můžete hlasovat v anketě portál Jídelny.cz, zda pošlete foto obědu z vaší jídelny do redakce Reflexu.
– Reflex zveřejnil další článek, v němž informuje čtenáře o principech školního stravování.

Aktualizace 19.10.2012:

Reflex zveřejnil seznam zaslaných fotografií a výsledky dopadly překvapivě dobře.

Autor: Redakce Jídelny.cz

Diskuze

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaste.

Přihlásit se
 • Autor: Monik

  U nás se to „žrát dá“
  Možná bychom mohli pozvat redaktory k nám do jídelny.
  Mimochodem by měl zajímalo, co „žerou“ u nich v závodní jídelně.
  Portálu děkujeme za tip, určitě náš oběd vyfotíme a pošleme.

 • Autor: Pekařka

  …u nás taky!
  Teda – to mě vždy rozpálí do běla, jak se někde pořád vyjádřují o kvalitě školního stravování! Už by se tomu měla udělat přítrž, to už fakt není normální. Není to přece pořád o „blafech“, jak se pořád někdo hanlivě vyjádřuje, ale hlavně o tom, jak jsou naše děti v současné době zmlsané a kromě Mc Donalda vše odmítají. Všechno začíná v rodině – pokud rodiče tolerují, že se děti takto hanlivě vyjádřují o tom, co dostanou v jídelně na talíř, pak se můžeme i postavit na hlavu a pořád budeme špatní. Děvčata, nedejme se, foťme, posílejme, ukažme všem, že jsme přinejmenším dobré, ne-li skvělé ve školních jídelnách!!!

 • Autor: Písnička

  Foto
  Fotka bude, jen jestli to zmíněná redakce vůbec použije k dobrému pro školní stravování. Ono novináři raději krytyzují, než chválí.
  Ale fotit budeme ostošest.

 • Autor: Yvona

  P/ošlete fotky vašich obědů
  Kritizují!!!!!! To snad není možné!

  • Autor: Písnička

   Omlouvám se naší paní vedoucí, za ostudu, kterou jsem ji udělala – napsala.
   Přes její přihlašovací jméno můžeme i my, kuchařky v pracovní době (pokud nám to čas dovolí), na tento portál.
   Kuchařka

 • Autor: majka 1

  Když se vaří podle tabulek…
  Děkuji paní vedoucí Cackové, že se ozvala do Reflexu. Hezky tam shrnula problematiku školního stravování a přístupu rodičů ke stravování dětí. Pokud budou doma jídelnu jen hanit a děti budou mít stále dostatek financí na všelijaké pamlsky, můžeme se snažit jak chceme. Také je rozdíl, když na jídlo čeká pár hostů v restauraci, kde si přišli posedět, nebo máte v řadě spoustu hladových strávníků, kteří se potřebují rychle najíst. Pokud se budou srovnávat tyto dva systémy výdeje stravy je to špatně. Novináři by měli strávit několik směn včetně výdeje v různých provozech školních jídelen, aby získali objektivní pohled na celou problematiku.