Přeskočit na obsah

Právní výklady MŠMT

Na stánkách MŠMT se objevilo další číslo Právních výkladů, které mj. upřesňuje stravování zaměstnanců škol podle nového školského zákona.

Autor: Pavel Ludvík

Chtěl bych všechny návštěvnice a návštěvníky portálu Jídelny.cz informovat, že na stránkách MŠMT je k dispozici znění dalších Právních výkladů  tohoto ministerstva. O službě Právní výklady jsem vás již informoval v nedávném článku.
Lze doporučit zejména Právní výklady 4, které obsahují vysvětlující texty k novým školským předpisům, mj. i ke stravování zaměstnanců škol a školských zařízení.

Autor: Pavel Ludvík

Diskuze

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaste.

Přihlásit se
  • Autor: Sakalicek

    Oběd pro kuchařku v MŠ
    Zajímá mne, zda kuchařka v MŠ musí zaplatit za oběd, který prokazatelně neměla, ale bohužel ochutnávala jídlo, zda splňuje požadavky. Zajímá mne, zda toto upravuje norma a v případě že ano, tak jak ?

    • Autor: zdena

      Re: Oběd pro kuchařku v MŠ
      Podle platné vyhl. 137/1989 o závodním stravování,
      v §9 : Pracovník stravovacíhozařízení, který se přímo podílí na přípravě nebo výdeji jídel, uhradí organizaci jedno hlavní jídlo za každou odpracovanou směnu, pokud neprokáže, že se v tomto stravovacím zařízení nemůže ze zdravotních nebo jiných vážných důvodů stravovat.

      • Autor: Marie

        Re: Oběd pro kuchařku v MŠ
        Nařízení vlády č. 137/1989 Sb. je zrušeno

  • Autor: Vrbova

    oběd pro kuchařku
    Podle této vyhlášky, která přikazuje odběr jednoho hlavního jídla pro zaměstnance, který připravuje nebo vydává stravu, má tento zaměstnanec zaplatit za tento oběd hodnotu potravin sníženou o příspěvek FKSP. Tak buď tato vyhláška platí nebo neplatí ale nemůže přece platit jen v některých bodech!