Autor: Redakce Jídelny.cz
Ve Sbírce zákonů byla pod číslem 210/2017 zveřejněna novela vyhlášky 107/2005 Sb. o školním stravování, ve znění pozdějších předpisů. Účinnost novely je od 1. září 2017.
Přehled změn
- Nejasné znění par. 2 odst. 5 dosavadní vyhlášky bylo nahrazeno novým pokynem, podle něhož se při dietním stravování musí používat receptury schválené nutričním terapeutem, nebo lékařem se způsobilostí v některých oborech.
- Par. 3 odst. 6 nyní nově definuje, že stravovací služby nad rámec školního stravování se musí řídit spotřebním košem, nebo pamlskovou vyhláškou.
- Poslední změnou je, že jídelna může vybírat zálohy na stravné pouze na dva měsíce dopředu, pokud se strávníkem nebo jeho rodiči nedohodne jinak.
Autor: Redakce Jídelny.cz
Diskuze
Autor: 666111666
Schválené receptury
Pokud jídelna nebude používat receptury schválené nutričním terapeutem, tak jaký bude postih? (terapeuta ano, ale schválené receptury ne)
Autor: Pepča
zálohy
Dobrý den, chci se zeptat, zda podle nové vyhlášky můžu uplatňovat ustálenou praxi u nás ve škole, že se vybere záloha na stravu koncem srpna a konečné vyúčtování proběhne až na konci školního roku ?
Nebo tedy, když mám ve vnitřním řádu toto ustanovené můžu takto pokračovat.
Poku ne, jak postupovat- praktické info, jsem ve šj. nová a nemám zažité podobné postupy . Děkuji.
Autor: Pavel Ludvík
Vyhláška nezakazuje zálohy, jen omezuje jejich výši na 2 měsíce dopředu, ale jednotlivě se lze s rodiči dohodnout jinak – to asi bude vhodné mít od nich podepsáno…
Autor: 1261959
svačinky
Dobrý den pane Ludvík – prosím o radu, chystáme svačinky pro děti v ZŠ v doplňkové činnosti.Budou svačinky nově podléhat pamlskové vyhlášce, nebo je máme zařadit do spotřebního koše ?
Autor: Pavel Ludvík
Musíte se rozhodnout sama. Buď pro ně budete počítat spotřební koš (pak možná bude obtížné splnit některé skupiny), nebo potraviny na svačiny budete vybírat podle pamlskové vyhlášky ( jejich sortiment se vám hodně zúží)
Autor: Olda1
Nevím jestli jde o výběr . Jde o spojku nebo. Dle mne existuje vždy volba . Jenou tak podruhé tak. Jak se to hodí.
Autor: Zalka
Chcete říct, že např. pokud budou překračovány tuky ve spotřebním koši z důvodu častých pomazánek a zdůvodníme, že používáme ty, které povoluje pamlsková vyhláška, bude vše v pořádku? To stejné mléčné výrobky, atd. Jinak to nebo nechápu.
Autor: Jana v.
Zaměstnanci
Kam se poděl minimální počet zaměstnanců v kuchyni? Bude to řešit jiný předpis?
Autor: Zalka
Pravděpodobně zůstane v kompetenci krajských normativů
Autor: Olda1
Zmatky se stupňují
Pochopit důvody změny Vyhlášky je skutečně těžké.
1. Nutriční terapeut ztrácí dominanci ?
2. V jiném stravování si můžete vybrat mezi dvěma nesmysly.
3. Záloha není přeplatek.
Bravo MŠMT. Je vidět, že o stravování ve školách nevíte nic a řešíte nesmysly.
Stránkování